Clicky

Jump to content

Black Friday 2015


Sp1tfire

Recommended Posts

Nimeni nu-si cumpara nimic de Black Friday? Ma gandeam sa postam aici despre ce intentionam sa cumparam si ce oferte gasim de Black Friday. Eu caut un card de 64 GB si un scaun auto pentru copil.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

"Exceptionala" nu vei gasi, mai ales la HDD-uri, dar vezi ca sigur vor aparea chiflele de program, cu preturi de 3-4 ori mai mici la unele produse.

Clar ca e bine sa stai geana pe magazinele online.

Eu mi-am luat asta: http://gunfire.pl/product-eng-1152205491-GFG46-Assault-Rifle-Replica.html la BF, dar nu romanesc, ci polonez :) Au si ei reduceri, au un fel de BF si ei in perioada asta.

E pe drum.

Sper ca nu am facut off-topic, altfel imi dau ban singur  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

E chiar asa inofensiva replica aia? Sigur n-ai nevoie de autorizatie pentru ea?

 

Vazut card la Altex, momentan e 149 la reducere. La 100 ar fi parfum.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

La 5 metri cu alta replica ce o am, o replica Remington M700, strapunge doza de cola. 150m/s Bile teflon. Nu ai voie cu alt tip de bile. 50 metri e distanta minima (MED)

Iar asta e o arma de asalt, cu 120m/s si MED nu ai voie mai putin de 25-30 metri cu ea. (Minimum engagement distance).

Autorizatie nu ai nevoie, doar varsta peste 18 ani :))

Link to comment
Share on other sites

Io mi.am pus in wishlist un lumia 532, la evomag ii 339, daca scada pe la vreo 250 îl iau..nu pt ca.mi trb, da sa am de rezerva in caz ca actualu se îneacă iar cu ulei. :D

Link to comment
Share on other sites

Astia de la Emag au o notiune foarte originala despre ce e aia un blog. Pentru ca nu permit comentariile. Am vrut sa le raspund in articolul asta, Mi-au trimis un newletter cu un ghid, in care ziceau ca trebuie sa-mi descarc aplicatia lor iOS sau Android. Si vroiam sa le zic sa nu se bazeze pe mine, ca eu am WP. Pe bune, cel mai mare magazin online, care vinde si WP, care investeste jdemii de euro in BF, nu gaseste pe cineva sa le faca o aplicatie intr-o tara unde anul trecut WP depasise iOS ? Poate azi nu mai e valabil, dar anul trecut, in secunda doi dupa anuntul asta, trebuiau sa vina cu aplicatia.

Link to comment
Share on other sites

E simplu. Nu vor comentarii pentru ca ar fi mii de oameni cu pareri negative, probabil avand si dreptate si vor cumva sa gestioneze - a se citi cenzureze opiniile. La ei in gradina isi permit.

Mie mi-au cenzurat comentariile de review pe site, desi au fost pozitive si de lauda. Interesant...

Ar putea implementa un Disqus cum avem si noi pe site sau milioane de alte site-uri si se poate modera usor.

Si da, ciudat ca doar de pe mobil poti comenta si culmea, de pe Windows Phone nu, probabil ca nu au bani :))

"jdemii de euro in BF" - ei se lauda ca sunt milioane investiti anual, sincer, eu consider ca mint cu nerusinare, pentru ca un data center costa mai putin si intretinerea lui nu necesita milioane de euro anual.

Am participat la training pentru IBM Blue Gene - supercomputer, care costa 1.5mil $. Evident ca stocarea costa, insa un site ca EMAG nu foloseste Petabytes, asa ca nu e o avere.

Link to comment
Share on other sites

Si eu m-am gandit la asta. Exista atatea solutii de gazduire la care poti jongla cu resursele. Vine BF, platesti mai mult trafic, RAM si timpi-procesor. Urmaresti incarcarea si cumperi si mai mult daca e nevoie, resurse care se regasesc instant pe server. E si mai ieftin si mai normal sa aloci resurse dinamic, cand ai nevoie. Nu ai nevoie de miliardele de programatori cu care se lauda. Si care, de fapt, au avut ca treaba schimbarea look-ului site-ului. Sa nu pice e de la resursele alocate. Dar na, da bine sa arunci cu cifre. E ca la benchmark :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use