Clicky

Jump to content

Android versiunea L - Lollipop


Recommended Posts

Au vrut ei sa renunte de tot la card, dar nu le-a iesit pasenta. Nici n-avea cum sa le iasa, cand tu scoti Nexus cu 8GB ROM, iar Samsung nu vrea sa scoata telefon fara card SD. Cand s-o ajunge ca orice junghi de telefon cu Android sa aiba 64GB ROM memorie interna, atunci da, poate slotul pentru sd va fi inutil.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Telefon de cateva sute de lei cu WP si 8 GB interni poate card de 128 GB. Eu sper sa nu renunte. Eram in concediu si m-am trezit ca nu mai am spatiu sa mai filmez. Doar atunci am avut nevoie de spatiu peste cei 16 GB interni si tocmai atunci nu l-am avut.

Link to comment
Share on other sites

Ei o ard cu evolutia catre servicii cloud, dar stim cu totii cat de "sigure" sunt serviciile astea. Sa nu mai vorbim ca iti trebuie un serviciu de date de la operator, care de multe ori nu-i nici ieftin si nici nelimitat. Iar daca esti intr-o zona fara semnal, plangi cu muci pe icoanele aplicatiilor cloud, ca nu le poti folosi. Ce e in mana, nu-i minciuna = cardul.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu din ce am citit am inteles ca s-a amanat lansarea chiar si pe Nexus 6, nu i-au dat drumul pana nu rezolva. Poate nu am inteles eu bine.

 

@Mesersmith: Pai care LG, ca de fapt, daca a aparut, a aparut pe Nexus-uri, care nah, sunt de-ale lui Google (chiar daca producatorul este LG). Update-ul, daca vine, nu vine de la LG, vine de la Google. Sunt doua variante diferite, chiar daca sunt ambele bazate pe Lollipop. Nu poti sa compari un rom stock Google cu un rom stock Samsung sau LG, care au customizarile proprii. Asa, daca e, a primit deja G3 (care nu e Nexus), de exemplu, Lollipop? ... ca atunci cred asta, cu primii la update. Dar nu cred. Ma rog, cred ca intelegi ce vreau sa zic. :) De aia mai si dureaza (fie la Samsung, fie la LG, hTC, etc...) pana implementeaza/testeaza fiecare personalizarile proprii aduse versiunii de baza Lollipop.

 

@VladPaul: pe ce cale l-ai pus? Leak-uri ceva? Ca din ultima propozitie din postul tau inteleg ca nu e cel oficial.

Edited by steff195
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit eu ca asa l-ai pus. Asa l-as pune si eu, sa vad cum e. Dar mi-e sa nu fie device specific. Vad ca acolo e pentru Nexus 4. 

 

EDIT: Mda, cum credeam, nu merge, imi da eroare, imi zice ca e pentru mako, iar eu am hlte. :(

Edited by steff195
Link to comment
Share on other sites

Adevărat, Steff, însă din ce-am citit pe aiurea, am înțeles că urmează g3, până la sfârșitul anului.

La Sammy de pildă, nu s-a anunțat nimic anul ăsta. Și nici nu cred că se va întâmpla ceva până în primăvară.

 

Trimis de pe al meu SM-N910U folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Toti au deja versiuni de test (LG, Motorola, Samsung), HTC a promis in maxim 90 de zile. Acum vedem cine se misca mai repede. Eu ma bucur ca primeste si S4 Lollipop, probabil ultimul update pe care il va primi.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dacă ne luăm după unele surse.....de săptămâna viitoare începe acțiunea de update la versiunea 5.0 pt LG G3
http://www.theverge.com/2014/11/8/7179867/lg-g3-android-lollipop-upgrade-release-date

Sent from my LG G3

 

LE.

Se pare ca informatia a aparut si pe GSM Arena ;)

http://www.gsmarena.com/lg_g3_will_begin_receiving_android_50_this_week-news-10167.php

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use