Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Parca-mi place mai mult un Moto X2 decat un nexus 6 din cauza marimii...sa vedem ce preturi au...stiu ca moto X parca nu era disponibil in Romania si abia l-au adus la un pret piperat .

Eu cred ca dupa Motorola, HTC se va misca cel mai rapid. Apoi LG, Sony, Samsung. Cam asa arata ordinea, in functie de cum defileaza in ultimul timp marii producatori.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Eu ma străduiesc cat de cat sa o păstrez cat mai bine, de aceea îl încarc la parametrii ceva mai mici(folosesc un încărcător Samsung de 5V si 0.5A. Se încarcă încet și bine peste noapte). Asa aplici mai puțin stres pe baterie.

Da cel mai bine ai grija, tu, decat orice soft, evita sa ti device-ul supraincalzit, ceeea ce distruge inevitabil o baterie este temperatura, orice este peste 35C , duce la imbatranire inevitabila, al doilea aspect este subvoltarea, a nu sa lasa sub 14% prea des, optim poti sa o incarci cand e deja 20%-30% si pana la 90-95%, si odata la 3 luni intre golire completa si incarcare 100% pentru o recalibrare, practic o baterie are cam 500 cicluri la grad descarcare 100% si 1500 la 50%, 2500 la 25% , deci grija nu inseamna incarcare lenta ! o doare in paispe ca o incarci cu 1A sa .5A ! e o reactie chimica cu acelasi efect ;) totul e sa nu-l ti la peste 35C, sau sub 5C, sa nu o descarci brusc sub nivel 20% cu filme, GPS, joc intens, asta faci intre 95% si 40% , nu o omori daca o incarci intre 25% si 90% dimpotriva va avea garantat peste 3000 cicluri! daca e li-polimer, subdescarcarea o afecteaza si mai mult, asadar, aveti mila de ele prin utilizare in regim optim, fara supraincalzire , fara al descarca sub 14% prea des...

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Cam asta ar fi si cu Preview-ul. Aștept sa îl rootez și sa ii mai tai din elan procesorului. Tot asa scoteam și cu Kitkat rootat, cu Xposed și Franco. Destul de promițător 5.0, zic eu.

Acum îl descarc complet pentru recalibrare. Sa vedem ce obțin combinat cu root.

post-2258-141374208516_thumb.png

post-2258-141374208938_thumb.png

De ce e portocalie bara de sus cand culoarea activitatii de sus e verde inchis?

Edited by Deio
Limbaj si corectare gramaticala

Mie imi place portocaliul ...da , arata ciudat verde cu portocaliu ..,ar fi trebuit sa fie negru , tinand cont ca nexus 6 are ecran AMOLED , ar fi ajutat la economisirea energiei .

A scapat o informatie despre urmatoarea versiune de Gmail http://www.androidpolice.com/2014/10/20/check-out-gmail-5-0-for-android-and-googles-plan-to-handle-all-your-email-accounts-in-one-app/. O sa putem adauga si alte conturi in aplicatia de Gmail, pe scurt.

Pai daca aplicatia cealalta are Exchange si Push, nu vad de ce nu ar avea si asta. Legat de "orice", ai dreptate. Eu am outlook si de aia m-am udat tot :D

La care aplicatie te referi? La aplicatia gmail sau email? Eu aplicatia gmail n-o folosesc, iar aplicatia lor de email e compatibila doar cu Nexus. Momentan sunt pe clientul Samsung care isi face treaba cu brio pentru toate adresele pe care le am, dar daca trec pe Nexus trebuie sa vad ce-oi gasi.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

"Daca hardware-ul o permite" zice acolo. Nokia a reusit (prima) si pe IPS, dar e asa cum zice Vlad (sau Paul ?), e problema cu consumul. Si ecranul sa fie activ, Nokia nu a implementat la Lumia 930 pentru ca, din motive de costuri, ecranul nu este activ.