Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Android L are deja root... Lăsații pe ăștia de la iphonearena.

Pai are, chiar Chainfire zice in sursa articolului cum l-a obtinut. Dar la ce foloseste ? Ca nu stai cu Androidul in palme.

This means that the root has to be at the kernel level, and you can't install custom kernel without root. If the bootloader is locked, however, and the manufacturer is reluctant to grant access, as so many are, you are out of luck, my friend.

Asta e problema, producatorul telefonului. (Si) de el depinde.

S-a mai vorbit despre asta. Se incearca sa se mai inchida din vulnerabilitati. Cea mai mare gaselnita e ca nu se va mai putea monta ca read/write directorul root (/). Pentru Nexus-uri nu va fi o problema sa le root-am, restul vor avea mari probleme.

Google vireaza strans spre un sistem cat mai inchis.Agentiile sunt suparate foc, deja au facut cerere Congresului ca Google si Apple sa o lase mai moale cu criptarea si securitatea si sa lase device-urile cat mai vulnerabile.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Pana la urma chestia e foarte simpla: producatorii mici vor debloca bootloader-ul pentru a le creste vanzarile. Intrebarea e cine vrea Eboda in loc de Note 4 ? :))

Google vireaza strans spre un sistem cat mai inchis.Agentiile sunt suparate foc, deja au facut cerere Congresului ca Google si Apple sa o lase mai moale cu criptarea si securitatea si sa lase device-urile cat mai vulnerabile.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Am ajuns la mana serviciilor secrete americane :))

Acesta va fi un avantaj pe termen scurt. Cu o piata redusa de dispozitive rootabile, care, datorita noilor preturi Nexus, va scadea si mai mult, dezvoltatorii care cer bani pentru aplicatiile care au nevoie de root, gen Titanium Backup, nu vor mai avea interes sa le dezvolte in viitor.

Pentru Nexus-uri nu va fi o problema sa le root-am.

Daca nu o sa te mai ajute cu nimic root-ul, atunci sa-si faca producatorii ROM-uri de nota 10.

Cei care avem deja root, vom intampina probleme in viitor cu android L?

În 2015 ;)

Eu sunt curios când va primii al meu update, este versiunea internațională și cumpărată de afara. Èšin minte, și la Optimus 2x am primit mai repede ICS oficial decât terminalele din România. Și acel 2x tot de afară a fost....

Sent from my LG G3

Ho ho, Merry Christmas. Pana ajunge la noi o sa mai dureze putintel. Nu suntem in prima linie. Daca tableta e cumparata de afara, poate ajunge mai repede. Sunt curios cat de repede ajunge pe N5-ul meu, cumparat de aici. Cand incep sa curga informatiile, trec pe totul stock.