Clicky

Jump to content

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile


Recommended Posts

GSMArena.com a fost hăcuit!

 


Aveau un redirect catre sweg.org. Din ce vad in video, le-au sters intreaga baza de date si fisierele de pe server! Sper doar sa fi avut un host care sa le fi facut backup zilnic, altfel au probleme mari!

30-11-2014 13-31-29 PM.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Avand in vedere ca link-ul duce catre site-urile respectivelor publicatii, eu cred ca era avantajos pentru publicatii, chiar daca era moca. Nu m-am uitat la articolul pe care l-ai pus, dar in cel pe care l-am citit eu, o publicatie germana zicea ca nu mai intra nici dracu' pe site-ul lor in urma scoaterii lor de pe Google News.

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu, ala cu nemtii era ca i-au scos din rezultatele cautarilor pe Google Search. Ei doreau bani pentru alea cateva randuri care apar sub link. De aia nu mai ajungea nimeni. Aici e vorba de publicarea in News. Adica news.google.com. Oricum, noi n-avem problema asta. Romania nu apare in lista. Apare Botswana cu moneda lor cu tot :D


De Axel Springer e vorba. Ce e mai nasol la spanioli e ca SUNT OBLIGATI sa ceara bani !!! In Germania si Franta sunt obligati doar sa prezinte acordul de licentiere, care poate fi si gratuit.

Link to comment
Share on other sites

Da, de Springer era vorba, dar tot pe Google News, nu search. Pai mai adecvat era asa cum e in Germania si Franta. Asa Google a inchis baraca si tot publicatiile vor pierde.

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Au dat afara mii de oameni preluati cu Nokia. Probabil si-au zis "Lasa, ca stim noi mai bine cum se face un telefon. Avem noi indienii (nu amer-) nostri". Rezultatul ? Primul lor telefon, cel care ar fi trebuit sa demonstreze ca stiu cu adevarat sa duca mai departe calitatea Nokia (si care, probabil pentru a fi cat mai simplu de produs si a da cat mai putine batai de cap, este un low-end), cel pe care il asteptau cu totii "hai sa vedem de ce sunt in stare", are probleme cu touch-ul. Doar doua probleme. God job. Nu le dau numele, nu vreau sa-i fac de rusine :))

 

Microsoft confirms Lumia 535 touch issues, fix coming soon


A, inca ceva. Lumea asteapta pe marele urmas al lui Nokia Lumia 1020. Eu nu mai astept. Mi-e ca o sa puna din greseala camera de milioane de pixeli in fata si pe aia selfie in spate :D

Link to comment
Share on other sites

Eu mă voi opri aici cu microsoftul. Din ce am văzut nu prea au avut succes neam pe partea hardware. Noroc ca au multi bani de investit ca altfel erau in groapa rau de tot. Numai failuri. Zune hd. Surface.2. Tabletele ce foloseau Windows RT. Si exemplele pot continua pe partea aproapiata harware sau software de Windows

Edited by danielcarpo
Link to comment
Share on other sites

. Innoxius pana atunci când va ceda paleta mea 1520 sa stii ca ma voi bucura de sistemul lor wp si sunt f multumit. Bine poate acum sunt influentat de Nokia pe dispozitiv dar nu stiu ce imi rezerva viitorul. Cert e ca nu se intrevede nimic .
Link to comment
Share on other sites

La Surface avem si Pro :P

Pro 2 nu e asa scumpa acum, o gasim pe la 2000 lei la Altex, o aveau la 1800 acum 1 luna.  De fapt o au inca, dar la pretul spus prima data. E mai atragator ca un laptop si poti sa il folosesti ca si caiet, cu stylus.

 RT s-a scos, Surface 3 nu mai exista varianta RT.

RT se va uni cu Windows Phone. Si mi-ar place sa vad un telefon Surface, cu stylus ca tableta. Ar fi ceva interesant. Si cu procesor Intel Core M, incape intr-un telefon de 5.5".

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use