Clicky

Jump to content

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile

Recommended Posts

Poate statea mai bine la fail-uri ;)

Cred ca radacinile chinezesti ale CEO BlackBerry John Chen (banui, dupa nume) duc dorul dupa partidul unic, planul cincinal si directivele de la centru.

BlackBerry CEO wants it to be mandatory to make apps for every platform

Bine ca nu vrea benzina la pret de Arabia Saudita, gaz la pret de Turkmenistan si icre negre la pret de Siberia.

The photographer of the public’s favourite picture will be flown to London to attend the Sony World Photography Awards gala ceremony on 23 April and will receive a Sony Mobile product bundle including the flagship Xperia™ smartphone and tablet.

http://blogs.sonymobile.com/2015/01/27/sony-world-photography-awards-launch-new-mobile-phone-award-for-2015/

Eu de aici deduc ca seria Z4 va exista in 23 aprilie, pentru ca altfel ar fi scris Z3 in anunt.

E clar ca au avut succes maxim cu Here. Si inca nu l-au lansat pe IOS, sa vezi atunci crestere. Pana la urma vanzarea catre Microsoft cred ca a fost un lucru bun pentru Nokia. Pierdusera trenul in batalia smarphone-urilor. Macar acum se concentreaza pe software si o fac bine.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

S-au intrecut pe sine in tactica ;)

http://www.go4it.ro/software/microsoft-ataca-indirect-google-si-investeste-in-cyanogen-inc-13794731

Renuntat la X dar investesc in Cyanogen Inc .

Sent from my ME173X using Tapatalk 2

vorba unuia, daca vrei sa aflii cum va arata Galaxy S6, uita-te la S4, S5, etc. E la fel de adevarat si pentru HTC M9 si pentru Xperia Z4, probabil si LG G4. Cred ca singura noutate din acest an pe segmentul de smartphone va fi OS-ul Android pentru procesoare pe 64 de biti si procesoarele pe noua arhitectura si cam atat. Batalia va fi intre Exynos, Qualcomm si Mediatek, de fapt.

Nu e real oameni buni ...e doar o incercare de concept. Eu zic ca va avea camera orientata pe orizontal(blitz-ul si senzorii) , capac nedetasabil si spate plat(din ce scapari am vazut pana acum).

Edited by Scootch98

Veti stii sigur ca e Samsung, cand il veti vedea. Nu cred ca au luat-o de la zero cu designul. Au mai dat cu pila pe la colturi, au mutat blițul de colo-colo si gata S6.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk