Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Dacă stai să te gândești cei ce distribuie GAPPS o fac doar pentru xda, iar google știe asta, iar dacă ii închid, xda se duce pe râpă, dar utilizatorii vor da vina pe google pentru asta și ei au destul de multi useri.

Firmele mari plătesc serviciile pentru telefoanele și tabletele lor, acum utilizatorul se poate baza pe xda să schimbe ce nu ii place la telefon și să îl facă al lui.

Dacă nu ar fi xda poate mulți nu ar mai cumpăra telefoanele unor anumite firme, iar firmele nu ar mai cumpăra serviciile google.

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Android M se va numi Marshmallow. Buna gluma celor de la Phandroid     Sent from my LG G3-D855

O sa avem curand selfie-uri de 50 MP

Clătite face doar Note 7 când se încarcă.

Posted Images

Èšin minte că Google le-a făcut o dată figura celor de la Cyanogenn Inc, atunci când le-a scos installer-ul din Play Store. Vă aduceți aminte? ;)

Sent from G2 via tapatalk

Acolo era alta poveste. CM Installer încuraja lumea sa își deblocheze bootloader-ul la telefoane și sa modifice softul. Practicile astea nu sunt pe placul producătorilor.

20 pe care le folosesti? Care-s alea, chiar sunt curios?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Chrome Remote Desktop

Gmail

Google+

Google Now Launcher

Earth (ocazional)

Maps

Keep

Newsstand

Device Manager

Drive

Hangouts

Google Search

Play Music

YouTube

Quick Office

Cloud Print

Play Games pentru salvari la jocuri

Chromecast

My Tracks

Sheets si Docs

Android Wear

Google Camera

Si tot ai doar 19(ai mai adaugat intre timp) . Pun pariu ca majoritatea folosesc mult mai putine. Ideea e ca as prefera sa le instalez eu, decat sa-mi bage Google pe gat ceva ce nu folosesc, chiar daca le-as putea dezactiva sau scoate de tot cu root, inseamna bloatware.

Sunt 23.

Depinde de fiecare cum le considera, eu nu le consider bloatware din moment ce le folosesc aproape pe toate. Zic ca e mai rau când îți baga și producătorul alternativa lui, care în cele mai multe cazuri nu e nici ea groaza. Și știi ce e mai rau? Ca poate nu îți place nici ce oferă Google, nici producătorul, iar apoi te duci în Play Store și instalezi un third party. Și asa ramai cu trei aplicații care fac același lucru. Cel mai bun exemplu music playerul și aplicația de mesaje.

Da, dar asta va costa. Nu stiu cine este dispus sa plateasca pentru a vorbi online cu un doctor din Hamerica, dar probabil va fi disponibil doar pentru taramul laptelui si al mierii.

Eu am vazut un documentar despre dentistii indieni la colt de strada si mi-a pierit instant pofta de a consulta medici indieni din India [emoji1] Cred ca briții n-au vazut documentarul. Alta e povestea cu doctorii indieni din UK sau USA, in aia poate as avea incredere, dar nu pentru consultari online.

Pai n-avea treaba cu igiena. Britanica ii zicea simptomele si ala hotara daca e de consult sau putea sa-i dea el tratamentul ambulatoriu. La raceala, gripa, din astea era bun. Si sistemul a fost pus la punct de asiguratorii privati din domeniul medical. O consultatie din asta era mai ieftina decat una la un cabinet de langa X Square.

post-13157-141331847501_thumb.jpg

Cine e obisnuit cu un note , poate folosii si nexus 6 :D . Vazand ca sunt cam la aceeasi dimensiune , abia astept sa vad ce ofera . Poate se intorc la un ecran super AMOLED(cum are motorola si cum a avut Galaxy Nexus) si cu bateria aia...😠.

Indragitii, mei, Motorola fac telefoane, din ce in ce mai tari :

http://m.androidcentral.com/droid-turbo-marketing-leak-reveals-hardware-more-detail

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Haha, proiect IndieGoGo, cand devine realitate s-ar putea sa nu mai arate la fel si nici functiile sa nu fie cele promise. Multe țepe pe IndieGoGo mai ales la produse sofisticate. E greu de crezut ca niste "ingineri" independenti pot crea ceva in genul asta in decurs de un an, chiar si cu sponsorizarea de rigoare, cand companii cu renume au scos pe piata produse mult mai slabe, desi au departamente cu sute sau mii de angajati.

Da, sunt multi țepari pe IndieGoGo si Kickstarter mai nou. S-au smecherit, se pot face bani multi si usor, doar sa ai niste proiecte "functionale" gen acela cu bateria care se incarca in 30 secunde. La care si un scolar iti spune ca ai nevoie de 100A curent pe care nu il poti produce. Sau margem cu trafurile de sudura dupa noi? :P