Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S6 - discutii generale


Master_B

Recommended Posts

Ieri am vazut ca a aparut un update pt s6. Are cam 240 mb daca mai tin bine minte.

Pana acum din ce am observat e ca iconitele sunt mai rotunjite si se oare ca s-a rezolvat cat de cat problema de la RAM, in sensul ca acum nu mai imi sta la 80-90% ci sta cam pe la 62%.

Dexi se oare ca mergem spre bine.

Alte noutati nu am mai vazut.

Link to comment
Share on other sites

Cei care folositi S6...cum va este rama de la lentilele camerei dupa o perioada de utilizare? Vi s-a zgariat/lovit?

Eu am fost foarte atent cu al meu si deja am un semn ca o lovitura si nu pricep de la ce. In viitor se va putea schimba, aveti idee ?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu ma refeream la geamul camerei, ci la rama metalica din jurul sticlei, cea pe care sta telefonul atunci cand este pus pe o suprafata plana. Intre timp am vazut pe youtube cum se schimba acea piesa. Nu este greu deloc, trebuie doar sa gasesc piesa pe piata si o rezolv usor cand va fi cazul. Merci oricum :)

Edited by fresH
Link to comment
Share on other sites

Cei care folositi S6...cum va este rama de la lentilele camerei dupa o perioada de utilizare? Vi s-a zgariat/lovit?

Eu am fost foarte atent cu al meu si deja am un semn ca o lovitura si nu pricep de la ce. In viitor se va putea schimba, aveti idee ?

nu am nici un semn pe rama de la camera foto, tu ai primit update? eu am edge si nu am primit inca update-ul cu inconitele

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei cu S6, rama cum se comporta? Se cojeste la fel ca la S4?

NU se cojeste. Rama la S6 este de metal - aluminiu si nu este vopsit ca sa se poata coji. Eu folosesc oricum o husa tpu pentru protectie. In schimb am ceva urme la rama camerei, cu toate ca am foarte mare grija cum pun telefonul jos (deobicei nu il prin direct pe masa - il las pe ceva moale). Din ce am vazut pe internet, se schimba destul de usor (cand va fi cazul)  :)

Edited by fresH
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

După câteva luni...pot sa spun ca sunt la fel de mulțumit ca și în prima săptămână de la achiziție. Nu am nici o problema care sa ma facă sa regret ca am achiziționat acest produs. Despre baterie ce pot sa spun, pe o scara valorica de la 1-10,eu pot sa spun ca merita un 7 sau 8. De mult am încetat sa mai monitorizez consumul,dar în zilele următoare o sa fac niște screenshot-uri cu consumul bateriei.Dacă se descarca "rezervorul"...încărcarea rapida implementata de Samsung,e extraordinar de utila(10 min...50%).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Si eu sunt mulțumit de telefon. Il am de aprox două luni și nu am întâmpinat nicio problema pana acum. Totul funcționează ok. La început am avut ceva probleme cu recunoașterea amprentei dar am rezolvat problema prin înregistrarea unui deget de mai multe ori in diferite poziții.

 

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Foloseste Package Disabled Pro si dezactiveaza unele task-uri (nu stiu exact care, dar e un thread pe XDA). 

 

Probabil odata cu Doze, bateria in stand-by o sa fie imbunatatita...

 

+ vad ca ai semnal foarte prost. Pune-l pe mod avion sau nu stiu, dar fa ceva. Cu asa semnal nu e de mirare ca bateria ti se descarca.

Link to comment
Share on other sites

Foloseste Package Disabled Pro si dezactiveaza unele task-uri (nu stiu exact care, dar e un thread pe XDA). 

 

Probabil odata cu Doze, bateria in stand-by o sa fie imbunatatita...

 

+ vad ca ai semnal foarte prost. Pune-l pe mod avion sau nu stiu, dar fa ceva. Cu asa semnal nu e de mirare ca bateria ti se descarca.

 

De unde iau acea aplicatie ?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use