Jump to content
Master_B

Samsung Galaxy S6 - discutii generale

Recommended Posts

Am căutat un forum pentru S6 dar nu am găsit așa că postez aici.Eventual se pot muta după.
Par să fie primele imagini reale ale lui S6:

Edit. Văd că nu se văd imaginile, așa că postez link-ul:http://allaboutsamsung.de/2015/02/samsung-galaxy-s6-zeigt-sich-hinter-luftpolsterfolie/

Trimis de pe Marte

post-59-0-60262300-1424941655_thumb.jpg

post-59-0-09591400-1424941666_thumb.jpg

post-59-0-19425700-1424941675_thumb.jpg

post-59-0-31012200-1424941692_thumb.jpg

post-59-0-49345800-1424941702_thumb.jpg

Edited by Innoxius
Poze mic, mici, mici...

N-arata rau, dar exact cum presupunea si Erwin, e un fel de Galaxy Alpha Project Zero my ass, mai degraba Project Recycle.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Dacă acesta va fi S6, ei bine:

Nu va avea slot de card

Bateria nu se poate schimba

Nu are front speaker

Edit 1: Să fie oare atâtea modele disponibile? http://www.sammobile.com/2015/02/25/latest-leak-reiterates-colors-the-galaxy-s6-and-the-galaxy-s6-edge-will-be-available-in/

Edited by MMarius

Marginile de sus si jos arata ca la iPhone. Lateralele sunt si alea clona dupa ceva. Iar spatele e hidos de-a dreptul. Daca va avea bateria built-in si nu va avea slot de card, modelul asta va insemna inceputul sfarsitului pentru seria Galaxy de la Samsung. Vorba lui Razvann, mai ramane sa trozneasca si seria Note si s-au cam dus.....

Si sa vedeti ca asta va fi.. Asa aparusera imaginile si cu S4 inainte cu 2, 3 zile si unii ca e chinezarie (mai ales ca avea meniul in chineza).

Sincer sa copiezi in asa hal.. plus ca de la spate e de-a dreptul hidos :))... de marginile frontale nu zic nimic... asta e motivul trecerii mele la Note. S5 a fost o bataie de joc si o mare dezamagire ca aspect pentru mine. Macar la Note 4 desi au crescut un pic de la 3 e un telefon mare si totusi arata bine. 

Si dupa ce ca arata cum arata... sa vedeti pret :)).

Note 4 mi se pare mult mai frumos ca acesta... este parerea mea. Desi Samsung nu a reusit sa faca boacana cu acea dunga mica gri pe langa marginea alba (eu avand telefonul alb) care se zgarie... telefon tinut in husa din prima zi.

Eu le vad pe toate trase la xerox, de la S2 pana la Note 4. Daca iei la pila colturile mai mult sau mai putin, nu inseamna ca au design diferit

Spatele zici ca e de la xperia z1,marginile de sus și de jos îs de aifon, marginile laterale luate de la Huawei, fața arată oribil, defapt, tot telefonul e extrem de hidos.

S4 rămâne cel mai reușit telefon de la Samsung, pe partea de dizain, logic.

Eu zic ca pe spate seamana mai mult cu Nexus 4 decat cu Xperia sau cu iPhone-ul, fata arata ca la orice samsung. S6 a "imprumutat" de la Apple mutarea porturilor(jack si micro usb) si a difuzorului in partea de jos.

Nu stiu daca o sa arate asa..eu zic ca vor schimba ei ceva. Oricum , la cat costa o husa de samsung originala , vor face ceva profit. E si asta o strategie , telefon urat , huse care iti iau ochii.

Edited by Scootch98

Prima imagine oficială:

fd4d1dc1c6d3186c31f4e15702a0e5f4.jpg

La prima vedere, marginile mai puțin accentuate ale versiuni S6 Edge nu conțin acea sidebar văzută pe Note 4 Edge.

Trimis de pe Marte

Edited by Master_B

Am observat ca multi aveti renumitul talent de a judeca multe fara ca macar sa știți ceva, nu ma refer doar la telefoane, ma refer in general.. Șansele ca telefonul sa fie ca cel din pozele postate pe net sunt mici, iar a 2-a chestie este faptul ca nu exista o posibilitate sigura de a stii datorita celor 100 de exemplare expuse pe net ce ofera dezinformarea.

Banui in categoria asta te incluzi si pe tine. Sau tu cunosti mai multe decat cunoastem noi din cele 100 de exemplare expuse pe net, de tragi concluzia ca sunt sanse mici? Mai usor cu caracterizarile. Fie ele la gramada sau individuale.

Ne dam cu parerea despre leak-urile care apar. Nu-i nimic rau in asta. Mai sunt 2 zile si vedem exact cum arata. Si dupa lansare parerile vor fi impartite, pentru ca asta e natura umana. Unii il vor idolatriza, altii isi vor baga degetele pe gat ca sa regurgiteze. Parerile despre cum arata nu sunt degeaba pentru ca asta e rolul discutiei, iar injuraturi n-am vazut pe aici.

E ceva normal sa ne dam cu părerea despre un viitor telefon care urmează sa fie cică hit.

Guest

Mie îmi place cum arata. Sunt curios cum se simte în mana. Sper sa nu fie alunecos cum este iphone. Daca ar fi avut 5.5 inchi îl luam fără sa ma gândesc.

Sent from my GT-I9505