Clicky

Jump to content

Google Pixel 2 XL - Discutii generale


Recommended Posts

E51 si E52 au fost favoritele mele. Cu E52 am intrat (din greșeală) in apa si a murit doar bateria.
Din păcate tembelii din management au sarit in barca micro$oft care au un dar, tot ce ating se veștejește.. Vad ca acum au notificat utilizatorii de wphone sa treacă la Android sau iPhone ca vor termina suportul.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, Outlook app merge brici. Ideea este ca atunci cand setez cont de exchange in gmail app, cateodata merge, cateodata nu (could not open connection to server). Cum renunt la gmail si folosesc outlook sau bluemail, o ia din prima. BlueMail ma enerveaza ca la cateva zile o ia in freza si nu mai sincronizeaza decat dupa restart sau airplane mode off/on.

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc Bluemail de mult timp, pe telefonul principal nu mai folosesc Gmail. Am setate 3 conturi şi primesc notificări destul de repede, având în vedere consumul bateriei. Verificaţi în Setări perioada pe care se face sincronizarea, se poate alege să fie sincronizate toate email-urile, indiferent cât de vechi sunt. Depinde de Android-ul vostru, pe G4 şi pe Note 8 cu Oreo funcţionează fără probleme.

Link to comment
Share on other sites

Asta fac, de fiecare data cand reinstalez sistemul pe telefon il setez sa-mi sincronizeze mail-urile toate dar nui le incarca decat pe ultimele primite, dupa o zi, doua isi revine si mi le pune pe toate.
Ultima iara nu a vrut sa se ligheze pe contul de yahoo, a mers dupa doua zile de incercari, asta in conditiile in care pe laptop mergea yahoo fara probleme.
Nu stiu ce updateuri au facut la aplicatie ca inainte mergea beton.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am probleme cu Bluemail. By default el sincronizeaza ultimele 30 de zile maxim. Trebuie sa bifezi casuta "download all messages when sync is unlimited". Mi se pare cel mai bun client de mail moca si am incercat destule pana m-am oprit la asta.

IMG_26012019_004039.jpeg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de emailurile vechi, este vorba ca ia o "pauza" si nu mai aduce emailurile noi. Este exclus de la "adormire", are voie sa ruleze in background, este push, este dat jos si pus din nou, este ma-sa pe gheata... Am pus aplicatia de Outlook, sa vedem daca mai apare problema asta.

Vis a vis de yahoo: vezi ca este o setare in contul tau de yahoo ca sa acepte less secure apps. Mi-a scos peri albi cand l-am configurat in Blackberry Hub.

 

yahoo.PNG

Link to comment
Share on other sites

Am inteles. N-am patit niciodata sa ia pauza fara motiv pe S8+ sau pe Note 8. Mailul e unul custom de serviciu sau mail outlook/hotmail? Ma gandesc sa nu fie probleme cu serverul de mail.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Telefon LG G6, Exchange 2013.
Mai e un iPhone care mai face asa si o ia dupa restart.
Restul, vreo 30 de telefoane sunt ok. Se opresc emalurile cand isi schimba parola la cont si nu fac asta si pe tel.
Daca face asa si cu Outlook, cred ca ma pot gandi ca e telefonul de vina. Daca e asa, poate o sa-i iau un pixel 2 xl.



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Am luat eu sau colegii si vreo cateva Samsung-uri, S4, 5, 6 si 6 edge si cred ca un A5 sau ceva de genul asta. Am patit de cateva ori ca tel sa se reseteze dupa ce a primit update. Un S5 l-am schimbat de 3 ori in garantie (1 an) pana mi-au trimis aia un S6 ca nu mai au S5.
Cele mai zdravene pana acum s-au dovedit a fi: BB Z30, Moto X Play, Moto Z Play, Nexus 6P.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cred că ţine mai mult de versiunea de Android. Eu am încă Oreo şi poate din cauza asta nu am probleme. De obicei, când apare o versiune nouă durează puţin până când aplicaţiile sunt optimizate.

Link to comment
Share on other sites

Cat sa mai dureze? Ce sa mai optimizeze? Nu mai bagati scuza asta! Android Pie este lansat oficial in versiune finala din August 2018, nu mai pomenesc de lunile anterioare (Martie - Iulie) cand a fost in Developer Preview tocmai pentru ca dezvoltatorii sa isi alinieze aplicatiile la noua versiune.
Si culmea culmilor, inca de la prima versiune de DP (doar pentru developeri, cu instalare manuala/facultativa), a fost surprinzator de stabil si majoritatea aplicatiilor au rulat fara nici cea mai mica problema. Imi ajung degetele de la o mana daca stau sa calculez cate aplicatii folosite de mine au avut incompatibilitati (si alea partiale) cu sistemul de operare in prima luna si problemele au fost rezolvate in primele 2-3 update-uri.

Aici discutam despre Pixeli (remember Nexus? care era fix in acceasi caruta), pentru care P-ul este 100% matur, ca sa nu zic la un pas de 'invechire' pentru ca ne pregatim sa testam Android Q intr-o luna jumatate. Ah, ca pe alte telefoane Pie d'abia s-a lansat si anumite chestii sunt inca instabile, asta este cu totul alta discutie. Dar NU mai dati vina pe aplicatiile 'neoptimizate'. Dupa atata vreme, aplicatiile sunt la zi, problemele apar din cu totul alte cauze!

Link to comment
Share on other sites

Am spus că ar putea fi din cauza optimizărilor. Am văzut cu ochii mei cum o aplicaţie a sărit repede să introducă optimizări pentru noua versiune Android, apoi a mai "optimizat" aplicaţia de câteva ori până a buşit ceva. Nu am spus că asta e cauza. Ar mai putea fi şi OS-ul de la Google, mai fac teste pe cei care au Pixel fără ca proprietarii să afle sau să-şi fi dat acceptul.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use