Clicky

Jump to content

Google Pixel 2 XL - Discutii generale


Recommended Posts

Mie mi-a ramas gandul la one plus 6t, e frumos rau daca e asa cum se spune pe net, unde mai pui pret de pret si suport la greu pe xda, fara batai de cap cu partitii duale si altele.
Incepe sa devina totul liniar si iPhonist cu Pixelul si nu stiu daca asta vreau. A disparut tocmai ce ma atragea cel mai mult la seria Nexus, varietatea si libertatea de a alege, de a testa, etc.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Katabxp said:

fara batai de cap cu partitii duale

Vezi ca OP6 a venit by default cu partitii duale, asa ca nu scapi de "corvoada" asta. :)
Pana si OP5 si 5T au primit ceva "treblerizare" printr-un update oficial (dar nu imi este clar daca au dublat partitiile)...

Link to comment
Share on other sites

Wtf, ce e in capul astora? Sunt pe aratura rau cu dublarea partitiilor, o fi patit cineva sa-i crape sistemul dupa update si apoi sa plece de pe partitia B?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

Nu am op dar stiu ca are ca sistem Oxygen care e aproape stock de la Google, asa ca e posibil chiar sa foloseasca apk ul default pt phone.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dr_junior1980 said:

Poti sa schimbi la oneplus aplicatia default phone in cea de la google ?

Da, cu Magisk + modul aferent. Cat timp faci root, or fi si alte metode... Dar la 3T eu asa m-am obisnuit (chiar aseara l-am refacut cu toate aplicatiile de la G - inclusiv Google Phone).

3 minutes ago, Katabxp said:

Wtf, ce e in capul astora? Sunt pe aratura rau cu dublarea partitiilor

Treble bre! Daca asa a zis Big G, asa trebuie sa faca toti producatorii care lanseaza telefoane cu Oreo (sau mai sus pe viitor).

3 minutes ago, nick5roo said:

Dap

Ce versiune folosesti? :P

Link to comment
Share on other sites

Aia de pe XDA n-au mai updatat versiunile patch-uite... Vezi ca dialer-ul oficial a ajuns la v23 si ceva...

Na o versiune mai noua (tot patch-uita, functioneaza pe orice telefon cu Nougat sau Oreo - doar sa ii dai permisiunile corecte), care are si optiunea de "bubble" daca deschizi alte aplicatii in timpul apelului: https://yadi.sk/d/9jdc6AYfq0pQdw

Eu folosesc pe 3T fix aceeasi versiune de Google Phone care o am si pe 2XL.

Edited by Lesbianu
Link to comment
Share on other sites

Pot, dar vad ca baietii se cam contrazic.
Ma refer sa downloadez ori din play store ori de pe apk mirror si sa instalez ... fara root sau altceva , ma lasa sa fac asta ? (ca la android messages ca aia stiu ca ma lasa sigur)

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Citez de aici :

 

"PixelCommunity
Official Google Account
 

Hi all, some of you may have noticed that battery saver turned on automatically today. This was an internal experiment to test battery saving features that was mistakenly rolled out to more users than intended. We have now rolled battery saver settings back to default. Please configure to your liking. Sorry for the confusion."

Sincer, mie mi se pare ingrijorator ca au putut sa faca asta. Practic au control asupra setarilor telefonului. Cat de adanc se pot infiltra in telefonul tau fara ca tu sa stii?

Edited by G0rg0ne
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use