Clicky

Jump to content

HTC One XL


ionel

Recommended Posts

L-am vazut la un pret bun si m-am gandit sa-l achizitionez. Imi place designul foarte mult, faptul ca are memorie interna destul de mare, ecran generos, si destul de bun +LTE, si un procesor destul de bun. Va intreb pe voi posesori de HTC-uri, daca este o achizitie buna tinand cont ca nu este adus oficial in Romania, caci nu l-am gast pe site-ul celor de la HTC pt ro.

Link to comment
Share on other sites

L-am vazut la Quickmobile pe site :D . Pe site-ul HTC, nu l-am gasit de loc. La ei spune ca are 2 ani garantie. Din cate am mai cautat XL este pt retelele 4g din SUA si din alte state, ca Tegra 3 nu suporta LTE. S4 se misca mai bine ca Tegra 3, plus ca e un pic mai eficient dpdv al consumului de energie. Ma gandesc ca daca nu e adus oficial sa nu influienteze in vreu fel updateurile. Si acum va invit sa va dati cu parerea :D:)

Link to comment
Share on other sites

Mai bine iti cumperi One x sau S3 deoarece in Romania mai dureaza 1-2 ani pana vom avea acoperire 4G peste tot in tara.

Nu prea ma doare de 4G :D, doar ca Tegra 3 e overkill pt un telefon. Consuma bateria foarte repede se incinge la jocuri etc. Si fiindca XL e destinat celor din SUA, ma gandesc ca nu poate nu vor aparea probleme. De 4G nu-mi fac sperante mari stai linistit :D, in Romania mai dureaza.

Link to comment
Share on other sites

Asa se intampla la majoritatea smarphone-urilor.Toate se incing destul de repede in jocuri si bateria te tine cam o zi.

Stiu dar la achizitia unui smartphone trebuie sa tii cont si de chipul integrat. Tegra 3 are o eficienta energetica scazuta din cauza faptului ca are un proces de fabricatie pe 40 nm=tranzistori mai mari, viteza de procesare este mai mica, transmiterea informatiei se face mai greu etc. Krait este fabricat pe 28 nm, si exista un plus de performanta.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use