Clicky

Jump to content

Report

  • Similar Content

    • By Liviu Roşca
      Se dau următoarele:
      Bunic de 70 de ani
      Abonament ieșit din perioada contractuală de 24 de luni
       
      Bunicul primește telefon de la o operatoare Orange. Mi-a explicat bunicul că a ales prelungirea abonamentului actual (păstrarea numărului) pentru încă 24 de luni urmând să primească un telefon "performant", "performant" fiind exact termenul folosit de operatoare.
       
      Ce primește bunicul prin curier? Un contract nou de telefonie fixă cu un abonament "fix pentru acasă 6" de 6 euro (alt număr, alt abonament) + un telefon Huawei FC362 ca în atașament.
       
      Sunat înapoi curierul dar acesta a spus că nu poate prelua coletul pentru returnare fără să fie trimisă cererea de la Orange.
       
      Și i-am zis să nu mai vorbească la telefon cu operatorii că-l păcălesc, nu-i ajungea performanța k550i-ului primit de la mine gratis... Bătrân și încăpățânat...
       
      Ce e de făcut totuși? Numărul (de orange fix cred) de pe care l-a contactat operatoarea nu răspunde.

    • By austerus
      Baietii de la Orange au un site tare hot. Nu numai ca le ia saptamani in sir sa actualizeze factura platita, dar desi teoretic ar trebui sa te lase sa dezactivezi optiuni atasate abonamentului, in practica nici lucrul asta nu se intampla.
       
      Cum am avut un Blackberry pe care ulterior l-am vandut, am incercat sa dezactivez optiunea. Cei de la Serviciul Clienti imi spun ca se poate face online, din contul Orange de pe site. Bucuros, ma duc acolo si dau "dezactiveaza", confirm, mi se spune ca se va dezactiva la 11 iunie. Trece data respectiva, intru in cont si, surpriza: optiunea NU s-a dezactivat. Sun din nou, mi se spune ca a fost o eroare dar sa incerc din nou. Fac asta din nou, mi se da o noua data.
       
      Nici in data respectiva nu s-a dezactivat! Acum, pe factura mi s-a adaugat iar optiunea respectiva, desi ea ar fi trebuit dezactivata cu o luna in urma.
       
      O firma de hoti si un site de rahat, facut sa te fure pe cat posibil.
    • By Laur Dj
      Poate ca nu suntem noi cei mai in masura sa criticam preturile, dar cred ca ar trebui tras un semnal de alarma!
      Pretul terminalelor si costul unui contract credeti ca sunt pe masura buzunarelor noastre?
      Iata cel mai elocvent exemplu cat costa un plan tarifar cu tot cu terminal in Uk:
      http://www.o2.co.uk/iphone/iphone-5
      si dupa ce va lamuriti, facem o comparatie cu ce e la noi si cu ce oferte ne incanta operatorii de la noi?
      UK reteaua O2 contract 24 luni: iPhone 5 (16Gb) - 249,99 Lire (1290 lei) - 27 lire (149 lei) pe luna - minute si mesaje nelimitat plus 1Gb trafic date. Deci? Cost Final 3575 + 1290 = 4865 - adica cam 1/4 din salariu mediu lunar in UK...
      Costul in Romania? Nu vreau sa fac calculul, dar ma voi speria...
       
       
      Si ca sa nu mai vorbim de Galaxy S4 , la ce pret il ofera britanicii de la O2 :
      https://www.o2.co.uk/shop/phones/samsung/galaxy-s4-white-frost/
    • By tomacotuna
      Buna seara am un htc one s de la orange cel cu s3 1.7 e cumparat dee prin vara si as dori sa il vand pt ca mai apoi sa imi iau versiunea cu s4 1.5 dualcore sau un one x dar din cauza ca e codat ii scade mult pretu si uni spun ca telefoanele de la orange nu se pot decoda decat la orange este adevarat sau ma pot duce la orice gsm ??
    • By Mihai
      Eu sunt utilizator de cartela prepay Orange. Luna asta am primit un SMS in care am fost anuntat ca optiunea de 7 euro pe care o aveam eu nu se va mai reactiva automat si ca o voi putea reactiva manual pana la sfarsitul anului. Azi am mai frunzarit ofertele lor si am observat ca oferta lor pentru cartele s-a schimbat. Pana la 9 euro, optiunile sunt cu minute SAU SMS-uri, nu mai ai minute SI SMS-uri. Exista si optiuni cu minute si SMS-uri, insa ele sunt de la 10 euro in sus (pot fi consultate la *100#, nu le-am vazut pe site). Nu mi se pare frumos din partea lor si am vrut sa dau mai departe, cunosc prea multe cazuri de oameni care merg asa, fara sa se intereseze si pierd creditul in 2 zile. Chiar si la optiunea de 10 euro mi se pare mai avantajos ca la un abonament.
       
      Mai multe AICI.
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use