Clicky

Jump to content
austerus

Dezactivare optiuni imposibila online

Recommended Posts

Baietii de la Orange au un site tare hot. Nu numai ca le ia saptamani in sir sa actualizeze factura platita, dar desi teoretic ar trebui sa te lase sa dezactivezi optiuni atasate abonamentului, in practica nici lucrul asta nu se intampla.

Cum am avut un Blackberry pe care ulterior l-am vandut, am incercat sa dezactivez optiunea. Cei de la Serviciul Clienti imi spun ca se poate face online, din contul Orange de pe site. Bucuros, ma duc acolo si dau "dezactiveaza", confirm, mi se spune ca se va dezactiva la 11 iunie. Trece data respectiva, intru in cont si, surpriza: optiunea NU s-a dezactivat. Sun din nou, mi se spune ca a fost o eroare dar sa incerc din nou. Fac asta din nou, mi se da o noua data.

Nici in data respectiva nu s-a dezactivat! Acum, pe factura mi s-a adaugat iar optiunea respectiva, desi ea ar fi trebuit dezactivata cu o luna in urma.

O firma de hoti si un site de rahat, facut sa te fure pe cat posibil.

Suna la relatii clienti si spune-le ca nu vei plati acesta optiune care din cauza problemelor lor tehnice nu s-a dezactivat. Cum la noi cu vorba buna nu o sa faci nimic vorbeste pe un ton mai ridicat ca sa te faci inteles. Daca nici asa nu vei rezolva problema contacteaza OPC - trebuie sa atasezi la reclamatie contractul si eventualele dovezi plus discutiile avute cu cei de la relatii clienti (eventual informatii aditionale ca numele persoanei de relatii clienti cu care ai discutat). Din propie experienta dupa 15-20 zile o sa fi sunat de un operator Orange care o sa incerce sa rezolve problema pe cale amiabila (+ o sa-ti ofere si anumite avantaje).  

http://anpc.ro/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=28&Itemid=60

Mersi pentru sugestie, cred ca asa voi face.

AM avut deja trei schimburi plus o conversatie telefonica cu (de)serviciul clienti, fara nici un rezultat. Am impresia ca respectivii nici nu se obosesc sa citeasca cele scrise.

Din fericire, cu ANPC am avut rezultate mult mai bune. E pacat insa ca aproape in relatie cu orice institutie a trebuit sa apelez la ei (Orange, Raiffeisen, RDS, BCR, Romtelecom). 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Similar Content

• By Liviu Roşca
      Se dau următoarele:
      Bunic de 70 de ani
      Abonament ieșit din perioada contractuală de 24 de luni

Bunicul primește telefon de la o operatoare Orange. Mi-a explicat bunicul că a ales prelungirea abonamentului actual (păstrarea numărului) pentru încă 24 de luni urmând să primească un telefon "performant", "performant" fiind exact termenul folosit de operatoare.

Ce primește bunicul prin curier? Un contract nou de telefonie fixă cu un abonament "fix pentru acasă 6" de 6 euro (alt număr, alt abonament) + un telefon Huawei FC362 ca în atașament.

Sunat înapoi curierul dar acesta a spus că nu poate prelua coletul pentru returnare fără să fie trimisă cererea de la Orange.

Și i-am zis să nu mai vorbească la telefon cu operatorii că-l păcălesc, nu-i ajungea performanța k550i-ului primit de la mine gratis... Bătrân și încăpățânat...

Ce e de făcut totuși? Numărul (de orange fix cred) de pe care l-a contactat operatoarea nu răspunde.

• By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      BlackBerry Passport

Mobilissimo.ro prezintă telefonul BlackBerry Passport, primit în teste de la Quickmobile.ro. Acest model costă 3.299 lei și adoptă un format pătrățos și un ecran de 4.5 inch cu rezoluție de 1440 x 1440 pixeli. Terminalul integrează un procesor Snapdragon 801, o cameră de 13 megapixeli cu stabilizare optică și dispune de 3 GB RAM. El include în zona frontală o tastatură QWERTY pe 3 rânduri, care are și rol de touchpad.

BlackBerry Passport Prețuri actualizate

QuickMobile.ro eMAG.ro  

BlackBerry Passport Unboxing

BlackBerry Passport Review

curând

BlackBerry Passport Galerie Foto

• By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      Lansat in luna ianuarie, iata-l in sfarsit primit in teste pe cel mai nou smartphone al celor de la BlackBerry - BlackBerry Z10! Telefonul ruleaza noul OS al canadienilor, pe nume BlackBerry 10 OS si pot sa spun din capul locului ca m-a cucerit - imi aduce aminte de regretatul Meego! In continuare urmariti clipul scoaterii telefonului din cutie:

• By Laur Dj
      Poate ca nu suntem noi cei mai in masura sa criticam preturile, dar cred ca ar trebui tras un semnal de alarma!
      Pretul terminalelor si costul unui contract credeti ca sunt pe masura buzunarelor noastre?
      Iata cel mai elocvent exemplu cat costa un plan tarifar cu tot cu terminal in Uk:
      http://www.o2.co.uk/iphone/iphone-5
      si dupa ce va lamuriti, facem o comparatie cu ce e la noi si cu ce oferte ne incanta operatorii de la noi?
      UK reteaua O2 contract 24 luni: iPhone 5 (16Gb) - 249,99 Lire (1290 lei) - 27 lire (149 lei) pe luna - minute si mesaje nelimitat plus 1Gb trafic date. Deci? Cost Final 3575 + 1290 = 4865 - adica cam 1/4 din salariu mediu lunar in UK...
      Costul in Romania? Nu vreau sa fac calculul, dar ma voi speria...

Si ca sa nu mai vorbim de Galaxy S4 , la ce pret il ofera britanicii de la O2 :
      https://www.o2.co.uk/shop/phones/samsung/galaxy-s4-white-frost/
    • By Ilici Andrei
      Inca o dovada ca baietii de la QuickMobile sunt cei mai tari. Eu stiam ca, Q10 se va lansa pe undeva pe la sfarsitul lui mai- inceputul lui iunie. Iar el a sosit deja in oferta QuickMobile: http://www.quickmobile.ro/cauta/q10 . Si pe negru si pe alb( pe care nu l-am mai vazut pana acum).

P.S. Scuze daca am incadrat topic-ul gresit, insa aici mi s-a parut cel mai potrivit. 
  • Who's Online (See full list)

• Create New...

Important Information

Terms of Use