Clicky

Jump to content
Innoxius

Android vs iOS vs WP

Recommended Posts

Android cu MIUI e cel mai tare. Spun asta după ce am testat zeci de romuri încă de la 2.3 încoace. Bine, acum depinde de nevoile și preferințele fiecăruia în parte.

N-am testat Windows și nici iOS intensiv încât să găsesc ceva să nu-mi placă atât de mult încât să evit unul dintre ele. E chestia de obișnuință mai mult și n-are rost să ne contrazicem pentru așa ceva. ;)

Și da, iOS n-are homescreen așa că Ștefane tot offtopic ești în topicul cu homescreen-uri. :D El sunt offtopic în cel cu sertarul de aplicații că MIUI n-are sertar :))

Recomandare?

Sa nu sara de 20 milioane :)

Android cu MIUI e cel mai tare. Spun asta după ce am testat zeci de romuri încă de la 2.3 încoace. Bine, acum depinde de nevoile și preferințele fiecăruia în parte.
N-am testat Windows și nici iOS intensiv încât să găsesc ceva să nu-mi placă atât de mult încât să evit unul dintre ele. E chestia de obișnuință mai mult și n-are rost să ne contrazicem pentru așa ceva. ;)

Și da, iOS n-are homescreen așa că Ștefane tot offtopic ești în topicul cu homescreen-uri. :D El sunt offtopic în cel cu sertarul de aplicații că MIUI n-are sertar :))

MIUI are aceeasi *problema* ca iOS,nu avem homescreen,avem direct app-urile :))

LG G4, Sony z3/z3 compact sau Samsung s6(e fix la limita de 2000) insa la samsung ai mult bloatware si touchwizu-ul....sa spunem ca nu e cel mai prietenos si light launcher.

Update-uri dese si rapide ai la lg si sony. LG vine repede cu cele mari. Sony livreaza multe update-uri de securitate si adreseaza rapid problemele si e aproape stock android-ul.

Imi aduc aminte cand puneam MIUI pe galaxy s si aveam update-uri OTA plus ca se misca super bine in comparatie cu restul.

Pe vremea cand bagam lagfixuri sa se miste mai bine android-ul  :))  :)) ....extensiile vietii.

Pai dacă aveai bani de 6s, înseamnă că îți permiți acum lg g4 fără doar și poate. Strângi bani de bombonele. Fi sincer și spune ca iti cumpăra părinții, nu e nimic greșit în asta.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Am spus mai sus ca: "nu eu is cu banii"...

Nu m-am bagat pe ms....string bani pentru 6s,mai am putin si am banii ;)

De aia stau pe lumia :)

In caz ca te referi la mine,nu vad sa ii fi atacat persoana acestuia...

Știu, dar uite ce ai scris mai sus. Te contrazici singur.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Foarte , foarte bine. Eu si acum mi-as lua G2.

Stiu ca am promis ca-mi iau G2 si acum ma gandesc la altceva...

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Ia un olviu...

O sa te tina ocupat si o sa te imprietenesti cu cei de la firmele de curierat la cat o sa il trimiti prin service ;)

Edited by berila_mz

Nu lua G4 ;)

Nu este bun.....nu merită banii.

Sent from my LG G3

Da G3 merita luat?

Si de ce nu ar merita G4,poti sa imi spui te rog ca is curios. :)

Variante sunt destule. Feri a fost ironic. G4 este un telefon foarte bun. Mai poti lua Moto X 2015 (vezi ca sunt vreo 2 variante si alege pe cea mai putrrnica) si are un android stock plus cateva aplicatii de la Motorola. Daca vrei ceva asemanator cu iOS, ai Xiaomi mi4c sau redmi note 3. O sa ramai surprins ca in fiecare vineri vei avea update ce include bug fix-uri si introducerea de functii noi. Asta pe langa ce ti s-a recomandat mai sus. Daca vrei sa vezi intradevar cat de matur e androidul parerea mea ca va trebui sa iei un Nexus si iar ajungem la 2 variante lansate anul acesta. Recomandarea e sa il iei pe cel mai puternic dar iti depaseste bugetul pana si varianta mai slaba ( cred, ca nu am mai verificat de ceva timp cat mai costa).

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Edited by k_gula1985

Am vazut cateva comparatii , in jocuri si aplicatii mai complexe Oneplus X-ul functioneaza mai bine decat xiaomi. Acum..sa vedem cum fac cu cardul , mi se pare foooarte greu.

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom