Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Am integrat Tapatalk

Recommended Posts

Probabil cei de la Tapatalk încă nu au făcut optimizarea la 4.4.3 ;)

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

@Mihnea, deja au apărut rom-uri de 4.4.3 ? Ce îmbunătățiri aduce 4.4.3?

Trimis de le telefon ca laptop-ul mergea ca ceapa.

Da, Opera. Si e tableta, ca pe MeeGo pauza :) De cand a patit Deio o nepatita cu o actiune de moderare, plus toate problemele aplicatiei, am dezinstalat-o si intru din Opera. Am toate actiunile de moderare si administrare. Notificari oricum primesc pe e-mail.

Guest Deio

Nici eu nu mai folosesc Tapatalk. Mai ales de atunci cand un intreg topic s-a dus in Nirvana si abia l-am restaurat din ACP.

Pentru mine e simplu si eficient: notificarile vin pe mail si automat imi deschid browserul cand dau pe link. Fie ca e in Windows sau IOS si uneori Android. Ma anunta auditiv, iar pe iPad se aprinde si ecranul. Mai bine de asta nu se poate.

Poate electrosoc :))

Cel mai eficace e in Windows 8 care imparte ecranele si pot continua sa citesc mailurile, in acelasi timp sa scriu pe forum.

Adevarat real-time multitasking, cu toate neajunsurile lui Windows pe touch. Stylusul face restul.

Observati diferenta?

Aia mare e inserata cu primul buton din stanga jos, a doua cu al doilea buton, cel cu agrafa.

Aia mare este (inserare ca imagine), cea mica este atasament. Mai trebuie spus pe care varianta sa o folositi ?

he9azuru.jpg

uploadfromtaptalk1405315839873.jpg

Chiar daca in Tapatalk au aceeasi dimensiune, in browser sunt foarte diferite. Din acest moment devine regula:

Inserarea imaginilor in Tapatalk se face ca atasament.

Guest Deio

Cu o completare, daca pui hover pe poza mare, observi ca poza e de fapt pe serverul Tapatalk, iar cea mica e atasata de forum. E important asta, deoarece pe langa marimea in postare, e aici poza, nu pe vreun server aiurea care poate sa isi schimbe numele si atunci in forum avem o pata goala in loc de poza.

Valabil si pentru cei care ataseaza poze folosind Postimage, Imagevenue sau alte hosting-uri. Incercati sa folositi atasamentul forumului, avem spatiu si e mai bine asa. Hosting-urile isi mai fac clean la spatiu si se duc pozele si iar avem loc gol.