Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Va salut.

Sunt intr-o mare ceata si chiar as vrea sa ma ajutati daca vreti si puteti, si anume ca zilele astea as dori sa-mi schimb telefonul initial si sunt chitit pe NOTE 2 dar cam sta dupa de ceva timp dupa el si imi cam pierd rabdarea , la vodafone inca nu l-au adus si nu stiu cand au de gand sa-l bage iar in oferta lor , iar in rest nu prea as da atata pe el la liber ( 25 mil ) ca tot vreau sa fac o prelungire de contract si as vrea sa profit de asta... si asa cum zicea asteptarea asta ma omoare si nu am rabdare mai ales ca nu stiu nici ei cand va fi iar disponibil si usor usor incep sa-mi arunc ochii catre alte telefoane si anume HTC ONE X+ si nu prea ma pot hotara intre astea 2 si as vrea sa ma ajutati sa-mi spuneti daca se merita acest ONE X+ fata de note 2 , eu unu sunt atras foarte mult de ecranu generos pe care-l are note 2 si de specificatiile cel putin acel 2gb de ram fata de cel 1gb al one x+ . Acum astept si parerile voastre , mutlumesc.

Edited by fLu

Sincer sa fiu nu prea vad de ce ai alege one x+ in defavoarea lui note 2. Note 2 ate un ecran mai generos, procesor mai puternic însoțit de 2gb de ram, baterie ce tine lejer 2 zile,multywindow și toate gesturile apărute pe s3 prima oară și în primul rand stylus-ul cu 1024 nivele de presiune. Deci, ca o constatare, de ce ai alege one x+? Poate doar pentru HTC sense și image sense. Eu teas sfătui sa fii răbdător și sa Îți iei acea bijuterie. Dar mai bine îl întrebi pe mesermith și știu că sunt mai mulți pe acest forum ce sunt fericiți posesori de note 2

pai m-am gandit ca nu stiu cand o sa-l mai aduca cei de la vodafone in oferta lor din cate am vazut de cam o luna e lipsa si vad ca nici pana azi nu l-au adus chiar ma gandeam ca de Craciun il vor baga dar se pare ca nu , si am vazut ca acum este oferta la ONE X+ si are -50euro care nu sunt de colo si m-a pus pe ganduri:-?

@vladmihail: dar din cate vad peste tot este prezentat cu 2gb ram la specificatii note 2 ar fi urat sa nu fie asa...:|

PS: si sincer sa fiu nu stiu cat de mult voi folosi eu acel Spen, cel putin nu prea vad la ce o sa ma ajute pe mine atat de mult poate doar pentru fun asa dar in rest :-?? cu toate astea tot spre note 2 inclin si eu :P

Edited by fLu

Mai intai ar trebui sa te joci putin cu ambele, daca ai posibilitatea, sa vezi cum te impaci cu dimensiunile (in special la Note 2). Din punct de vedere al performantelor Note 2 e peste HOX+ la toate capitolele, inclusiv la autonomie unde din ce review-uri am citit, bateria lui HOX+ tine cu foarte putin fata de cea de pe HOX simplu. La design insa, HOX+ e castigator clar fiind un telefon echilibrat, cu un ecran ce afiseaza superb culorile si cu un design curat al tastelor capacitive. Alegerea e doar a ta : performanta vs design.

Sent from my Android Phone

Note 2 nu are 2 GB RAM in Romania.

Note 2 nu are LTE in Romania.

Eu as merge pe One X +.

Note 2 ARE 2 giga de RAM si in Romania, dar si in buzunarul meu.

La cate probleme au auzit despre one X, fie el si cu plus, nu as lua asa ceva nici degeaba.

Si exista si versiunea cu LTE in Romania. Se numeste N7105.

Va multumesc frumos tuturor pentru sfaturi si pentru pareri dar intamplarea face sa fiu acum posesorul unui note2 :D asa cum mi-am dorit de la inceput. Faza a fost ca eu initial am fost miercuri pana la un magazin vodafone unde mi-a fost spus ca nu mai exista note 2 la vdf in toata tara si nu se stia cand va mai fi disponibil cica dar azi trecand pe langa un alt vdf am zis sa intru sa intreb iar de el si ce sa vezi, mai aveau chiar o buca:p .

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Să-l stăpânești sănătos și să te bucuri de el.E cea mai bună alegere, one x și-a dovedit neputința, dar să sperăm că cel cu plus știe mai bine cu androidul. :P

Scris de pe cel mai tare patefon din lume, Note2