Clicky

Jump to content

Topic pt urari (zile de nastere,onomastice...etc)

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Multam de urari, sa va pun si o poza facuta cu iPhone       Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2  

Mulțumesc frumos pt urări. La Mulți Ani pt colegul Alex Și o cinste virtuală   Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Vă mulțumesc mult! Tare dragi îmi sunteți! Vă urez și eu Sărbători Fericite!

Posted Images

Cum sa nu te felicitam @steff195 ? Tu crezi ca am uitat zilele cand tu ne-ai ajutat cu rom-urile facute de tine, pentru windows-mobile si ale noastre telefoane de atunci.

Au trecut cativa ani buni de atunci ,dar parca a fost ieri ziua cand ne pierdeam timpul sa schimbam rom-uri pe Samsung Omnia, HTC...

Subscriu. Îmi amintesc cu plăcere când citeam postările lui Steff de pe un alt forum, acum multi ani, pe vremea lui Omnia.

Send from non-Apple device: Note 4 SM-N910U

Nu..am avut o cearta cu tata, ne.am decuplat reciproc intrnetul si tv.ul.

Bagă-i o filtrare de mac și l-ai liniștit. Schimbă user și pass la pagina de configurare a rooter-ului să nu mai poată intra nici cu altceva. Și dacă e cuminte, îi dai net cu porția, doar intre anumite ore.

Subscriu. Îmi amintesc cu plăcere când citeam postările lui Steff de pe un alt forum, acum multi ani, pe vremea lui Omnia.

Da...da , acolo l-am intalnit si eu (cred ca despre M..... Wave, e vorba). Acum e in agonie acel forum . Eu intru aproape in fiecare zi si pe acolo , dar e plictiseala .Si ce agitatie era pe acolo in acele vremuri.

Da, acela este forumul. Si e firesc ce se intapla acum acolo. Este o mare varza in asezarea topicurilor, e greu sa gasesti orice. Eu n-am mai intrat pe acolo de ani buni. Si nici nu mai am de gand. Oricum, timpul nu-mi mai permite sa mai fiu cu adevarat activ pe niciunde.

No..el îmi lua router.ul si eu ii desfaceam mufele de la tv..
Nu se pricepe, nu ca eu m.as pricepe..
Stim doar sa ne enervam..
Reciproc..unu pe altu..v.ati prins

Hai să-i facem viața grea. Te învățăm noi ce să-i faci. Trebuie doar sa găsești o metodă să nu-ți mai ia router-ul din perete.

Mi.ar plăcea sa nu mai poată sta asa mult la tv.. Toata ziua e calare (impropriu spus..are peste 100 de kile, s.ar rupe si podeaua cu el..) pe el, nici măcar vasu in care mănâncă nu si.l spala..

Daca se poate..sa funcționeze vreo 2 ore, dupa pauza 2ore, iar funcționează,iar pauza..

Se poate asa ceva?

Nu e tv smart, e din ala simplu..

Ceva cablu negru..n-am antenă din ăia mare

Vine direct de la sursă:))))

Cablu ală intră în ceva chestie, ca nu știu cum sa-i zic altfel, cu 1 intrare și 2 ieșiri, una e pt net, altă e pt tv, ală de net intră în casă direct la ceva modem și ală de tv e băgat în fundație (îs gata trase fire pt tv și net în fiecare cameră și la fiecare cameră este o priză cu 2 ieșiri, 1 pt tv și alta pt net).

Din priză vine încă un cablu ce intră direct în tv.

Va place limbajul meu extraprofesional, eeee? :))))

Atunci lasa. E complicat. Parca il si vad pe Deio cum ti-ar explica sa bagi un IP in cutia aia mare si neagra cu 2 chestii care intra si 2 care ies.

Mai bine ne apucam de crosetat ca e mai simplu. Incepem cu un fular, nu facem ciorapi din prima. Aia "e dificili" de facut. Doua pe fata, doua pe dos....

Măi, voi vă dați seama că fiică-mea are vârsta voastră și că și ea ar putea fi pe un forum, unde niște colegi buni, așa ca voi, s-o învețe cum să-mi facă mie viata grea? :)

O mănânc cu fulgi cu tot, împreună cu toți colegii ei de forum. :)

Ce ne arăți tu în pozele alea, sunt niște splitere chioare și niște doze de legături, în care nu știm ce se află.

Eu glumeam atunci când ți-am spus să-i faci viata grea, presupun că deja o are destul de grea și fără să-l "ajuți" tu.

Gândește-te așa: când te trezești dimineața și te duci la baie, dai drumul la apă să te speli. Costă bani.

Aprinzi lumina. Costă bani.

Tv, internet, gaze și ce mai ai tu pe acolo. Costă bani.

Toate astea înseamnă stres. Lunar. Suplimentar celui pe care sigur îl are la serviciu, atunci când se mai ceartă cu maică-ta, atunci când voi, copiii, mai faceți câte-o boacănă.

Abia aștept ca tu, fiică-mea și toți cei de vârsta voastră, să fiți pe picioarele voastre, să vedeți ce înseamnă cu adevărat viața de adult.

Haideți, c-am stricat de tot topicul ăsta. O eventuală continuare a discuției ăsteia, în topicul Offtopic.

"Abia aștept ca tu, fiică-mea și toți cei de vârsta voastră, să fiți pe picioarele voastre, să vedeți ce înseamnă cu adevărat viața de adult."

Oii, oi, oi, asta da urare de bine! :D

Ceva gen: " Să ai mâini scurte, să te mănânce în fund și să nu te poți scărpina! " ... asta era zisă de tata.

Și tot el mi-o spus : "Cea mai grea meserie, este aceia de părinte! Nimic nu-i mai greu pe lumea asta, decât judecata propiului tău copil"

Iertare pentru eventualele greșeli de ortografie sau ...

Toate cele bune!

P.S. Iertare, pentru offtopic!

Sent from my Nexus 5

Edited by SteSoMan