Clicky

Jump to content

Allview P6 Stony vs Samsung Galaxy Nexus I9250

Recommended Posts

Ok...Tinand cont ca in viitorul apropiat vreau sa imi schimb telefonul,amandoua ar fi la acelasi pret, pe care l-ati recomanda si de ce?Poate ca pare hilar,ca Allwiew este Alwiew iar Samsung este Samsung, nu se poate face o comparatie,dar.....

Multumesc.

Edited by mesersmith

Nu vreau sa arunc pastila, dar Acer S500 Cloud mobile nu ar fi mai potrivit? Pretul este 900 lei si avantaje ar avea peste ambele cu slot microSD si procesor mai actualizat. Vezi ca avem forum dedicat pentru el.

Altfel, daca nu vrei, recomand Nexus si eu, este un telefon bun. Erwin il are si este foarte multumit de el.

Nu vreau sa arunc pastila, dar Acer S500 Cloud mobile nu ar fi mai potrivit? Pretul este 900 lei si avantaje ar avea peste ambele cu slot microSD si procesor mai actualizat. Vezi ca avem forum dedicat pentru el.

Altfel, daca nu vrei, recomand Nexus si eu, este un telefon bun. Erwin il are si este foarte multumit de el.

Da uitasem de el :D:). S500 este un poate cel mai bun telefon la pretul asta.

Ionel, este inutila citarea postarii precedente, daca este exact cea de dinaintea raspunsuluii tau. E evident ca la ultima postare raspundeai.

Edited by mesersmith

Am citit datele despre telefon,intradevar are performante bune ,dar parca bateria este cam mica.(oare se gaseste vreo baterie mai mare pentru el?)

Da, poate lipsa actualizarilor ar fi pentru unii utilzatori un impediment. Eu sincer, nu plang nici cu ICS pe Note 10.1, pentru ca un nou sistem operare, aduce incompatibilitati noi. Astept pana se maturizeaza si Acer stiu ca ofera actualizari, in cele din urma. Nu in ritmul lui Google, dar am vazut Jelly Bean pe Iconia Tab, asa ca nu ma mai mira nimic. Sunt mai lenti la actualizari, dar apare. Rabdare :D

Sa se astepte la actualizari cam cum au asteptat posesorii de LG Optimus 2x actualizarea la ICS? :)) Glumeam. @Feri stie(a).

Oricum si eu as recomanda S500 (Nu imi vine saa cred ca in defavoarea lui GNexus), insa daca ii cumperi si card poate ajunge pana la 72 de GB+ Cloud.

Camera are mai multi pixeli(stiu ca nu nu mai asta conteaza), insa ma uitam la aplicatia foto si are o gramada de efecte, viteza foarte buna si fotografiere in timpul filmarii. Procesorul este un S4, iar in legatura cu update-urile, s-a inventat root-ul. Am si eu in plan sa achizitionez dupa Craciun dupa ce trece nebunia si stiu si ca se fac reduceri, sa il rootez si sa ii pun un Cyanogem Mod 10/10.1.

Edited by IliciAndr3y

Tocmai m-am uitat la review-ul realizat de mobilissimo. Mi se pare o alegere extrem de inteleapta, tinand cont de pret in special daca ne gandim la vremurile pe care le traim. Si in plus performanta, per asamblu este extrem, extrem de buna. Nu e un Nexus Phone, dar e un telefon ieftin. Datorita pretului sunt sigur ca se va crea o armata de dezvoltatori, dornici sa aduca noi imbunatatiri software telefonului. Deci si fazanul cu update-urile pica. Mai ramane bateria, dar nici lucrul acesta nu ar trebui sa te ingrijoreze. Ma uit ca si Samsung punea baterii anemice pe telefoanele sale, si apoi tot ei s-au gandit ca ar fi mai bine sa fabrice baterii de o capacitate mai mare. Asa ca sa mai scoata niste banuti din buzunarele clientilor. Si cred ca Acer va face la fel. La 900 de lei e chilipir, de restul sumei alocate pentru un Galaxy Nexus, iti poti cumpara un card de 32 gb, plus niste casti meseriase, si iti mai raman niste bani. :D:P