Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Deci... noul meu telefon avea un defect din fabrica. Cand activai blue-tooth-ul se restarta pana se termina bateria si devenea extrem de cald.

Asa ca m-am dus la Orange 4/12/2012 si au zis ca il trimit in 5/12/2012 si ca dureaza maxim 15 zile calendaristice. Astazi am gasit unde pot vedea statusul (pentru ca ceea ca mi-au spui ei era ceva de genul: "Statusul in legatura cu telefonul se gaseste pe orange.ro", da ms...).

Si... am vazut asta

6gTps.png

Isi bat joc de mine? Pana acum nu au trimis telefonul la Bucuresti sau care e faza (sunt din Timisoara)? Sper ca nu trebuie sa astept chiar 15 zile ca deja m-am plictisit fara 8X (nici nu-l aveam de o sapt.). Acum imi folosesc Touch 2-ul (yay me).

Poate cineva sa interpreteze poza pt mine? Ca eu prin "expediat catre terti" inteleg ca nu a ajuns la Bucuresti.

Merci!

Edited by Adrian

Pai faza cu trimisul e clara: au zis ca il trimit in 5, in 6 apare ca trimis. Ce nu e clar ?

Eu mi-as face probleme cu defectul care apare acolo: Conectivitate. Din cate am inteles nu conectivitatea era problema (eu prin asta inteleg ca nu merge BT), ci restartarile (ceea ce poate fi de la BT sau de la SO). As sta mai linistit daca acolo ar scrie Restartari in momentul activarii BT

Pai faza cu trimisul e clara: au zis ca il trimit in 5, in 6 apare ca trimis. Ce nu e clar ?

Eu mi-as face probleme cu defectul care apare acolo: Conectivitate. Din cate am inteles nu conectivitatea era problema (eu prin asta inteleg ca nu merge BT), ci restartarile (ceea ce poate fi de la BT sau de la SO). As sta mai linistit daca acolo ar scrie Restartari in momentul activarii BT

Pai oricum, odata activat blue-tooth-ul telefonul nu se mai opreste din restart, si oricum nu se poate folosi blue-tooth-ul. Nu stiu, sper sa-l trimita intreg si mai repede.

Nu iti vor actualiza statusul imediat ce se mai intampla ceva cu telefonul tau. Probabil ca a ajuns la cordon si zilele urmatoare ti-l vor repara.

Crezi ca va veni pana vineri?

Edited by Adrian

Pai asta depinde de:

1. Ce trebuie sa-i faca (eu as paria pe schimbat placa de baza)

2. Cat au de lucru

3. Cati sunt in concediu

Ce pot sa-ti spun e ca am avut si eu un HTC Touch Pro 2 trimis la service (de 3 ori chiar) si de fiecare data au respectat cele 15 zile promise. Nici mai mult, dar nici mai putin, fix dupa 15 zile eram sunat ca a venit telefonul.

Pai asta depinde de:

1. Ce trebuie sa-i faca (eu as paria pe schimbat placa de baza)

2. Cat au de lucru

3. Cati sunt in concediu

Ce pot sa-ti spun e ca am avut si eu un HTC Touch Pro 2 trimis la service (de 3 ori chiar) si de fiecare data au respectat cele 15 zile promise. Nici mai mult, dar nici mai putin, fix dupa 15 zile eram sunat ca a venit telefonul.

Merci. Cam asta cautam. Cineva mi-a spus ca este de vina procesorul, na ma rog fie ce o fi doar sa-l repare.

Sper totusi sa nu fie 15 zile.

15 zile calendaristice este termenul legal maxim. In functie si de numarul de tichete care il au in lucru, poate sa dureze cateva zile sau maxim. Nu exista prioritizare.

Edit:

Nu vreau sa fiu rau, dar Cordon Electronics nu au un "background" bun. Vlad si Baadnwz au avut probleme cu ei. Si mai am si alte cazuri.

Eu am trimis Evo 3D-ul meu in service, mi-a venit inapoi in 4 zile. Mi-a fost schimbat doar ecranul. Eu nu am avut probleme cu ei... Nu are rost sa intrebi pe aici, asteapta raspunsul si eventual urmareste pe site. Nici unul din noi nu ti-ar putea spune daca vine repede sau nu, depinde de defectiune si daca ei au piesele.