Clicky

Jump to content

Allview P5 vs Samsung Galaxy S Duos

Recommended Posts

Ce telefon imi puteti recomanda intre acestea 2? sau ce altceva imi sugerati.

As prefera sa fie Dual Core, si un procesor destul de decent 1000 mhz sau 1200mhz am vazut ca sunt unele

Banii prea multi nu as da, undeva la 1000 lei(10 milioane lei vechi)

Allview P5 am vazut ca are specificatii destul de bune chiar daca este o firma romaneasca

Pun si eu o intrebare oarecum in acelasi sens, desi e putin offtopic.

Domnilor, cat de romanesc este acest telefon romanesc? Ce inseamna ca e romanesc? E la fel de romanesc cum sunt masinile Dacia?

E cel mai romanesc telefon de la maimuta incoace :D. Firma romaneasca nu face absolut nimic, doar face instrunctiuni in romana, aplica ceva porcarele si gata treaba. Asta cu telefon romanesc a devenit un cliseu deosebit de enervant, din punctul meu de vedere. Nu are nimic romanesc in el totul e fabricat in China, pana si OS-ul, cred ca este pus tot de chinezi. Plus ca deja preturile au inceput sa fie cam nesimtite, pt hardware-ul pe care le incorporeaza. Cel putin pe partea de GPU acel PowerVR SGX 531, este clar o mare pacaleala. Plus memorie RAM putina, casti ca la o chinezarie (cel putin pe partea de aspect), etc, etc. Asta e un telefon romanesc.

• 1 year later...

NU FACETI GRESEALA SA CUMPARATI PRODUSE ALLVIEW, decat daca le tineti in cutie si nu le  folositi. In perioada de garantie, daca un telefon are un defect cat de mic, cei de la service-ul autorizat il va face inutilizabil si il reparadoar contracost. Cazul meu, am cumparat (ca prostul) 3 telefoane. Unul din ele a inceput sa incarce greu (1-2% in doua ore, dar mergea transferul de date). L-am dus la vagazin, acesta l-a trimis la service. De acolo, reparatia ma costa cel putin 450 lei plus taxe de transport. PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA ACUM NU MAI INCARCA DELOC SI NICI TRANSFERUL DE DATE NU MAI MERGE…….   L-AU STRICAT DEFINITIV…….

NU FACETI GRESEALA SA CUMPARATI PRODUSE ALLVIEW, decat daca le tineti in cutie si nu le  folositi. In perioada de garantie, daca un telefon are un defect cat de mic, cei de la service-ul autorizat il va face inutilizabil si il reparadoar contracost. Cazul meu, am cumparat (ca prostul) 3 telefoane. Unul din ele a inceput sa incarce greu (1-2% in doua ore, dar mergea transferul de date). L-am dus la vagazin, acesta l-a trimis la service. De acolo, reparatia ma costa cel putin 450 lei plus taxe de transport. PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA ACUM NU MAI INCARCA DELOC SI NICI TRANSFERUL DE DATE NU MAI MERGE…….   L-AU STRICAT DEFINITIV…….

Nu sunt de la concurenta si nici spammer.   Dar, repet sa fie foarte clar pe cine intereseaza.... L-am dus, ca prostul,  in service (cand defectul se repara cu resetare la parametrii din fabrica) si cei de la service Sfinx Telecom (service autorizat Alview) l-au demontat asfel incat sa nu mai poata fi reparat. Daca vrei , iti pun poza cu celelalte 2 tel. pe care le am cumparate. Al treilea il astept nereparat de la service-ul din Brasov de la Visual Fan.  Este pacat sa crezi ca daca un om isi striga disperarea , este spammer sau de la firma concurenta. Iti doresc (desi nu este frumos sa doresti raul altuia) sa ai aceasi problema ca mine (adica sa duci un produs in service cu un defect minor, si sa-l iei defectat de tot) sa vedem atunci ce mai spui. Eventual te astept pe acest forum cu postarea la sesizarea mea, penu a-mi da dreptate... De exemplu,cei de la Depanero , am dus niste casti negre (tot pentru Allview P5Quad) in garantie , (nu inchidea convorbirea, nu puteam raspunde la tel. prin apasarea butonului si nu schimba sau opri radoiul) le-au schimbat cu unele noi, din pacate albe.....  Le-am spus celor de la Depanero problema, desi scria clar pe procesul verbal de predare primire ca sunt negre, inclusiv ei, pe avizul de insotire a produsului scria black (in 3 locuri), dar erau albe. Le-am refuzat si mi-au trimis altele negre, reparate :(   Dar acum le am functionale......  nu ca telefonul trimis de catre cei din magazinul MediaGalaxy , sa nu-l mai pot folosi deloc la transfer de date si sa-l pot incarca asa greu ca inainte....

Am trimis pana acum 3 e-mail-uri d-lui director general de la Visual Fan si directoarei de vanzari ... si nici macar un raspuns.....    Ii astept la prezentari si expozitii........ poate asa vor vorbi cu mine..... sau poate pun "baietii " de la paza pe mine.....

Stimate coleg, ti s-a mai spus de cateva ori, atat de catre utilizatori, cat si de catre moderator. Nu vrei sa intelegi ca nu suntem prosti ? Ca pricepem din prima ? Ca nu e nevoie sa ne tot repeti ? Nu vrei tu sa-ti faci un forum anti ce doresti si sa postezi acolo ?

Este ultimul avertisment.