Clicky

Jump to content

RDS-RCS, incep sa ii detest, au scos si ultimul Discovery


Guest Deio

Recommended Posts

Ce flame patetic din partea unui moderator ;)

 

Da, ma uit cateodata si pe Taraf si nu sunt atat de snob sa n-o recunosc, dar la fel ascult si Dire Straits, atunci cand starea de spirit imi dicteaza iar intamplarea face ca la noi, la oamenii din zona noastra, sa fie poate un strop de profesionalitate mai mult decat la tine in zona.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alt topic cu multa agonie si extaz :)

Chiar ma distreaza.......

 

PS.Si ma abtin de la flame....ca sunt abonat UPC......

Nu ca nu as avea ce sa comentez...dar mai bine ma abtin.Este mai sanatos...pt toata lumea ;)

Link to comment
Share on other sites

Să vă zic o poveste: Când eram în clasa a IX-a și părinții s-au hotărât să ne bage net că na trebuie pentru școală (pe naiba, netul nu-i trebuie nimănui pentru școală :)), am căutat soluții să găsim un provider de net care să aibă un preț foarte bun și performanțe cât de cât mulțumitoare. Auzisem de RDS la foștii colegi de clasă din gimnaziu și de vitezele astronomice pe care le scoteau cu torrentele 11-12 MB/s asta aproape de sfârșitul lui 2009. După îndelungi căutări am ales Zapp pentru că ceilalți operatori ( Cosmote n-avea, Orange și Vodafone cereau cât pe mă-sa li ta-su la un loc) iar RDS NU AVEA ACOPERIRE, pe strada noastră :)), Romtelecom și UPC săreau din limita bugetului care era foarte mic.

La un an diferență un coleg de al surorii mele a prins pe Dumnezeu de picioare cu o ofertă de abonament la RDS doar cu net Fiberlink 1. Bineînțeles că după un an de Zapp, îmi venea să-i dau foc PC-ului. Netul costa 19 lei apoi s-a mărit odată cu mărirea cursului euro leu la 23 de lei. La banii aștia primeam net prin GPRS și EVDO la astronomica viteză de 200 kb/s și 2 GB trafic pe lună apoi viteza scădea la 64 kb/s. În realitate era cam așa: netul nu sărea de 140 kb/s când aveam trafic, iar când nu aveam era o fabuloasă viteză ce fluctua în jurul valorii de 14-18 kb/s. O melodie o descărca cam în 3, 4 minute, nu mai zic de programe că mă abțineam de la web-browsing dacă doream să descarc ceva de dimensiuni mai mari. Deci m-am dus frumușel la RDS să văd dacă au acoperire pe strada noastră și nu aveau. În următorul an a dat Dumnezeu Sfântul de au trecut 2 anișori și am putut rezilia contractul liniștit, bine și cu niște problemuțe dar nu mai contează. Eram scăpat de ei. Am stat 3 luni fără net, pentru că voiam să prindem o oferta de la RDS, care minune în primăvara lui 2012 veniseră și ei cu acoperirea :)), pe strada mea. Apoi la sfârșitul lui mai hai la RDS încheiat contract, formalități, legat, montat cablu și net. Și aici o mică tâmpenie că dacă nu era și ea prezentă, credeam că sunt în Germania și trebuia să mă trezesc :)). După montarea netului, surpriză netul nu dorea să se conecteze. Băiețașu care a montat ne-a spus că trebuie schimbată placa de rețea. Așa că am luat PC-ul frumușel și hai cu el la service. Am schimbat placa, a mers la service, ajung acasă aceeași problemă, nu se conecta...Plin de draci am sunat până la urma la ei și le-am povestit tărășenia. ,,Păi ați schimbat placa,,??? Da normal. Bine o să vă facem un contact cu un consultant pe probleme. M-au sunat ei, și gagiul îmi spune să desfac calculatorul să-i spun adresa MAC a plăcii de rețea. Întâmplător am mai scris parola și numele aceleași care nu mergeau și ȘOC!! calculatorul s-a conectat!!! Și deșteptul îmi spune că așa se întâmplă dacă nu scrii corect parola sau numele adică ceva de genu..așa pățesc proștii. Eu de 3 zile mă chinuiam și am scris și rescris parola și numele și apoi după 3 zile să meargă. Sper să trageți învățăminte.

Important este că nu pică netul în rest ce să fac...plătesc 51 de lei pe net de 50 MB/s Fiberlink 1 și televiziune analogică cu habar n-am câte canale (aprox 60). M-am supărat pe ei după gafa cu Discovery dar asta e, mergem înainte. Acum nu mă mai uit deloc la TV, că n-am la ce...

Scuzați că am scris aici un roman întreg...:)

Link to comment
Share on other sites

Ce flame patetic din partea unui moderator ;) Da, ma uit cateodata si pe Taraf si nu sunt atat de snob sa n-o recunosc, dar la fel ascult si Dire Straits, atunci cand starea de spirit imi dicteaza iar intamplarea face ca la noi, la oamenii din zona noastra, sa fie poate un strop de profesionalitate mai mult decat la tine in zona. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

 

 

Nu stiu de ce vezi in chestia asta un flame. Pur si simplu, toate platformele de satelit, toate retelele de cablu contin si vor contine postul asta for ever, pe care, personal, il urasc din toate puterile.

Faptul ca tu te uiti, e o coincidenta, eu nu ma uit niciodata si nu sunt deloc snob, dar pur si simplu n-o fac. Nu pot sa admit ca as face asa ceva, doar ca sa nu ma numesti tu snob.

Ma refeream la acel post, exact cum am spus mai sus, ca niciodata nu va fi scos, dimpotriva, vor mai aparea multe de acest gen. Din pacate.

In rest, cu profesionalismul, nu am ce spune, ai dreptate. Dar apare un semn de intrebare: cum se face ca cei de la RDS nu au auzit de profesionalism, in timp ce cei de la UPC, da? Poate poti raspunde tu la asta, eu nu pot.

In alta ordine de idei, da o cautare pe google cu problema conectarii pe ppoe si o sa vezi cum toata tara urla.

Eu insumi am avut cateva experiente cu ei si dupa ce i-am luat de gulerul camasilor, ce sa vezi?...mergea imediat.

 

Si Didi, nu te ratoi la mine, nu am nimic cu tine si nu o sa ma inflamez daca ma acuzi tu de nu stiu ce.

Pentru mine nu conteaza care e mai bun, eu voi fi intotdeauna la cei care vor putea sa-mi ofere cele mai bune servicii in zona mea. 

Cat priveste profesionalismul lor, desi bateai in mine, nu ma simt atins, ca nu e pravalia mea. :P

 

Dincolo de asta, noi ne certam aici, in timp ce ei isi vad de treaba si va scot canalele. Si daca pentru bunica mea nu conteaza ca i-au scos canalele Discovery si altele, ca ea oricum se uita numai pe Trinitas, pentru mine, draga Didi, conteaza al dracului, ca eu numai pe astea stau.

Imi cer scuze, dar nu am ce face si nu pot spune ca stau pe altceva, ca as minti.

Acum intelegi ce am eu cu jarlele astea de la RDS? Faptul ca tie-ti merge bine, tot nu-i bine, ca au umblat la canale. Si sunt acoperiti de contract.

E perfect legal. Au scos si antenele de pe platforma de satelit. Nu stiu daca le-au bagat inapoi, nu am mai urmarit.

Link to comment
Share on other sites

Ei bine colega, avand o varsta, nasul meu percepe orice iz de acreala iar exemplu cu Taraf-ul a fost unul dintre ele, putea-I "intamplator" sa spui PRO TV sau Prima sau oricare din canalele romanesti consacrate, dar nu, tu ai ales Taraf-ul, asta pentru a induce o posibila diferenta de cultura intre noi.

De exemplu mie, cei de la UPS imi aduc coletele, tie vad ca-ti furnizeaza canale TV, interesant ..... sau poate pe tastatura ta "C-ul" se afla langa "S" ?

Hai sa-ti explic !

Cei de la RDS au venit in oraselul meu (Chisineu Cris) atunci cand celor de la Romtelecom nu la ajungea-I la nas, cand cei de la UPC nu discutau cu muritorii de rand.Eu avand nevoie de net la birou am ales oferta "banala" a celor de la RDS de 10 RON + 2 Euro / abonamet de telefonie si internet nelimitat (7,2 mb) si am primit un mobil si un telefon fix cu modem (varianta mobila), mai mult, acasa am pachetul de baza TV + internet (fibra)+ telefonie fixa + alt telefon mobil si totul la 60 RON cu mentiunea ca *virgula) convorbirile intre cele 4 tel. sunt gratuite.

Nefiind tipul care sa stau sa-mi pice para malaiata mi-am achizitionat eu un receptor HD "luminat" care-mi permite sa vad si "altfel" de canale.

Despre asta vorbesc, despre faptul ca deocamdata pentru mine si in oraselul meu, servicile lor sunt ireprosabile.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Esti rau si nu stiu de ce. Si mie cei de la UPS imi aduc colete. A fost o simpla greseala de tastare. In rest, considera ce vrei, ca vad ca nu intelegi. Or fi buni in orasul tau, iubeste-i.

Eu nu i-as iubi niciunde, ca au scos canale.

Auzi, dar de ce dracu ma cert eu cu niste oameni care nu au o problema cand cineva le ia ceva? Fratilor, intoarceti-va si celalalt obraz, daca asa va place, poate va scot si ultimul History.

Eu am spus un lucru simplu: jegurile de la rds, dincolo de competente si incompetente pe diferite zone geografice, AU SCOS canale. Ceilalti au bagat. Atat. In rest, succesuri multe.

Link to comment
Share on other sites

Și se spunea că eu distrug linia forumului dar mesersmith ce face? Se contrazice cu toți.

Eu și Didi am spus că RDS merge strună în zona noastră dar domnul de mai sus nu încetează cu ifosele lui.

 

Roșu e o culoare de țigani, cine se uită la Taraf e un om fără viitor iar cui îi place wrestling-ul se aseamănă cu maneliști. Am uitat cum îi categorisește pe cei care mâncă shaorma .

Cam asta e moderatorul vostru.

Păcat, pentru restul moderatorilor și adminilor le port un mare respect.

Edited by Tyler Durden
Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, propun să încetăm aici această dispută, pentru simplul motiv că nu își are rostul :). Și pentru mine sunt ireproșabili, dar abia aștept să se termine contractul să fac ceva pe serviciile lor și să mă mut la altă firmă, pentru că trăim în capitalism și avem voie să primim tot ce este mai bun bineînțeles cu prețul adecvat. Prin comuna mea mai mare numită Focșani sunt și alți provideri de net și televiziune că doar nu RDS sunt pe lumea asta. Dar până nu termin contractul cu ei, nu fac nimic. :)

Link to comment
Share on other sites

Și se spunea că eu distrug linia forumului dar mesersmith ce face? Se contrazice cu toți.

Eu și Didi am spus că RDS merge strună în zona noastră dar domnul de mai sus nu încetează cu ifosele lui.

 

Roșu e o culoare de țigani, cine se uită la Taraf e un om fără viitor iar cui îi place wrestling-ul se aseamănă cu maneliști. Am uitat cum îi categorisește pe cei care mâncă shaorma .

Cam asta e moderatorul vostru.

Păcat, pentru restul moderatorilor și adminilor le port un mare respect.

 

Bai baiatule, tu chiar nu pricepi? Eu nu am spus ca nu merge struna, o merge, eu am spus ca au scos din canale, omule. Nu stii sa citesti?

Apoi am adus diverse argumente pentru ce spuneam. Faptul ca nu sunt de acord cu tine, nu inseamna ca ma contrazic cu oricine si orice. Uita-te mai bine si ai sa vezi ca tu esti unul dintre putinii cu care am facut-o, tocmai pentru ca esti aberant.

Daca-mi amintesc bine, tu esti cel caruia jumatate de forum incerca sa-i explice cam cum e cu wrestling-ul si nu numai ca nu pricepeai, dar te contraziceai cu toata lumea, indiferent ce spunea.

 

Rog un alt coleg sa faca putina liniste pe aici, nu as vrea s-o fac eu, ca cine stie de ce ma mai acuza omul asta, ca vad ca se baga in seama orice as spune, chiar daca refuz sa mai discut in vreun fel cu el.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt UPC-ist, deci nu ma bag la curățenie..... tocmai sa nu fiu acuzat..... :)

 

PS. Pe mine ma distrează acest topic :)

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ai uitat și de noua ofertă la internet, adică în unele orașe se oferă internet la viteza de download la 200 Mbps.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

 

 

Link to comment
Share on other sites

Åži chiar și acolo unde au concurență serioasă, tot ce vor ei fac. Din călărași au pierdut mii de clienți și tot nu au schimbat nimic.

Eu sunt responsabil direct de cel puțin 20 de clienți pe care i-au pierdut. Åži lucrez asiduu la asta în continuare.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use