Clicky

Jump to content

Cel mai elocvent test de stabilizare video! S3 vs. Lumia 920

Recommended Posts

445 lire sterline SIM-free. La noi in Romania va fi cel putin 600 euro, deci sa ma asteptam sa scada putin preturile. De Craciun :D

Mai bine dupa, ca atunci cumparaturile intra in perioada moarta si atunci s-ar putea sa scada putin. Cel putin asa cred eu :D

De obicei de sarbatori se practica reduceri. Cand va aparea pe la operatori, sigur vor avea oferte. Sta Mobilissimo cu ochiul pe ei si va publica articole :P

Perioada moarta e nasoala, nimeni nu mai are bani, in fiecare an e asa. Toti vor cadouri de sarabtori, apoi stau cu buzunarele goale si nu au ce pune pe masa. Cred ca asa e omul, nu doar romanul. Depinde cat de civilizat este.

De obicei de sarbatori se practica reduceri. Cand va aparea pe la operatori, sigur vor avea oferte. Sta Mobilissimo cu ochiul pe ei si va publica articole :P

Perioada moarta e nasoala, nimeni nu mai are bani, in fiecare an e asa. Toti vor cadouri de sarabtori, apoi stau cu buzunarele goale si nu au ce pune pe masa. Cred ca asa e omul, nu doar romanul. Depinde cat de civilizat este.

Totusi cei de la Mobilissimo, m-au facut curios in legatura cu plecarea lui Damian Dimming, de la Nokia. Era mentionat ceva de 10 decembrie, adica o lansare Nokia. Oare ce o sa lanseze, ca m-au facut foarte curios :D. De aia zic sa mai astepti putin, poate vine un PureView cu camera de 41 megapixeli si windows phone 8. Bineinteles ca sunt vise dar ma gandeam si eu asa :D.

Nu prea cred. Lumia 920 este Pureview, are tehnologie similara la stabilizare video, lentila pluteste intr-un lichid. Diferentele sunt clare dintre 920 si alte branduri.

Este asul din maneca lui Nokia si din pacate singura carte tare cu care joaca momentan. Sper sa nu piarda.

Nu prea cred. Lumia 920 este Pureview, are tehnologie similara la stabilizare video, lentila pluteste intr-un lichid. Diferentele sunt clare dintre 920 si alte branduri.

Este asul din maneca lui Nokia si din pacate singura carte tare cu care joaca momentan. Sper sa nu piarda.

Si eu sper, ca ar fi pacat de ei.

Nu cred ca va apare 41 MPx pe WP8. Marea masa a utilizatorilor sunt mai incantati de stabilizarea lor optica decat de posibilitatea de a da zoom pe telefon. Da, ar fi de pus ambele faze PureView, dar cat ar fi pretul ?

Hardware-ul Nokia ramane bun. Pe mine, personal, nu m-ar face sa cumpar un Lumia :) Numiti-ma fan inrait, dar suportul si felul cum sunt tratati fanii ramane crucial. Daca Microsoft vine cu o idee si nu mai da posibilitatea de a aplica update-urile specifice Windows Phone 8? Nimeni nu s-ar fi gandit ca telefoanele cu WP7 nu vor primi WP8.

Da,camera buna,ecran bun dar suport pe viitor? O sa fie ca Lumia 900,o gramada de bani si acum este uitat.Filmeaza impecabil dar asta nu insemna ca l-as cumpara.

Iar in acel clip pe S3 se vede blurat chiar si cand sta masina,daca nu aveam S3 poate credeam dar asa nu.Recunosc filmeaza foarte bine pentru un telefon(920) dar S3 nu filmeaza asa.