Clicky

Jump to content

EVOLIO EvoTab 3 sau GoClever Tab R7 ? Sau care ?

Recommended Posts

E greu pana in 500 lei sa recomand. La nivelul acesta de pret, nu prea se diferentiaza prin performante. Si nu au ecrane IPS, deci unghiuri de vizualizare mici. Intorci putin tableta si nu mai vezi nimic.

Daca nu te poti intinde mai mult la pret, poti alege oricare, vezi garantia si conditiile de achizitie. Garantia e cea mai importanta.

Jocuri nu vei juca "ca lumea" pe nici care, pentru ca ofera prea putine resurse, RAM putin. Daca vrei sa joci jocuri pe Android, trebuie sa te reorientezi catre o tableta dual-core si sa cheltui cu doua-trei sute lei mai mult.

Edit: Sfatul meu e sa astepti "Black Friday", vor fi reduceri.

Chiar nu prea ai cum sa le compari. Eu zic sa mai astepti sa mai strangi niste bani si sa iti iei tableta alldro speed duo-700 lei.

Google Nexus-1000 lei pe el iti va merge orice aplicatie si orice joc. Nu iti recomand sa iti cumperi o tableta din cele mentionate de tine deoarece peste 1-2 luni vei regreta alegerea facuta.Bani aruncati degeaba.

Allview Duo: display IPS-LCD HD de 7 inch de tip capacitiv cu rezoluție 1280×800 pixeli și 216 ppi, aspect 16:10. Evotab 3 rezolutia 480 x 800 Allview Duo: procesor dual-core la 1.5 GHz, 1 GB memorie RAM, 8 GB spațiu de stocare și microSD de până la 32 GB Evotab 3 : Procesor single core 1.3 Ghz,512 mb ram, 4gb spatiu stocare interna

Allview duo: Android 4.1 jelly bean. Evotab 3: Android 4.0

Diferenta este destul de mare intre cele 2 tablete si se merita cei 200 lei in plus. Ecranul este full hd asa ca vei naviga mai usor pe internet, procesorul care poate rula si jocurile care au fost lansate in ultima perioada si memoria ram este de 2 ori mai mare decat la evotab 3.

Decizia iti apartine :D.

Asa tableta are un prieten de al meu si performantele sunt foarte slabe.In orice aplicatie are lag si de multe ori se restarteaza

Cum ti-am mai spus,iti recomand:

1:Nexus 7

2: Allview Duo-pretul este de 600 ron la emag saptamana asta

Edited by aditzu226

Iti recomand sa mai strangi niste bani si sa iti iei Nexus 7 :) Tableta de buget cu specificatii de top:)

e cea mai buna alegere. e drept ca e mai mult decat bugetul tau dar crede-ma ca merita si mai bine mai stai sa strangi ceva bani si nu vei regreta. Eu am una cumparata pentru fiica-mea (cea de 16gb) si m-am plimbat si am testat aproape tot ce era sub 1000 ron si toate erau praf (display prost si pixelat, lag din greu in aplicatii, constructie ciudata, greutate mare si deloc confortabil de tinut in mana si altele). Google a dat lovitura cu Nexus 7 pentru ca are cam tot ce iti trebuie la o tableta.

bafta cu alegerea pe care o vei face

Ma gandesc. Inca o intrebare care ar fi mai buna la MINECRAFT Pocket Edition : Evolio Evotab 3 / Evotab Fun / GoClever r75.

Ma refer pe care merge mai bine si pe care se vede mai bine? Evolio are si 5ani garantie.  Mentionez ca am testat GoClever R75 si se vede mai mic totul pe ea fata de celalte tablete de ce? Astept raspuns la intrebari. Multumesc.

Sent from my SGM GT-s5570.

Edited by w300mbps

De la rezolutie se vede probabil mai mic. Si e posibil si de la densitatea pixelilor, dar asta nu inseamna neaparat ca e mai buna. Un alt aspect important e durata de viata a bateriei in timpul unui ciclu incarcare-descarcare. O baterie decenta trebuie sa aiba minim 5-6000 mAh ca sa te tina.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2