Clicky

Jump to content

Vă prezint HTC One X!


Recommended Posts

Cum sa repari problemele de conexiune wifi ale lui HTC One X

 

O imperfecțiune a design-ului îi împiedică pe utilizatori să conecteze smartphone-ul HTC One X la o sursă Wi-Fi. Se pare că One X are câteva probleme legate de conexiunea Wi-Fi, care fie duc la descărcarea rapidă a bateriei, fie împiedică în totalitate conectarea. Compania HTC e la curent cu situația și cere feedback pentru a ajuta echipa de ingineri să identifice cât mai rapid o soluție.

Utilizatorii pot să își verifice dispozitivele apăsând ușor pe partea din spate a telefonului, între butoanele de volum și lentilele camerei. Dacă semnalul Wi-Fi se îmbunătățește doar pentru a pica din nou când nu se mai exercită presiune asupra acelui punct înseamnă că ceva nu e în regulă. Problema pare să provină de la o antenă slab conectată folosită atât pentru Bluetooth, cât și pentru Wi-Fi. Corectarea se poate face prin demontarea telefonului și repararea antenei printr-o procedură delicată și nerecomandată utilizatorilor, pentru că poate să afecteze dispozitivul, violează termenii de utilizare și poate să ducă la pierderea garanției.

Sursa http://www.electronista.com/articles/12/06/12/quick.battery.drain.bad.wi.fi.reception.among.symptoms/

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_jZ-nelmWAI

Link to comment
Share on other sites

Gataaa! A venit si HOX -ul meu!

Acum,imi spune si mie un coleg daca avem o aplicatie iGo pt rezolutia asta?Si inca ceva,tastatura swype pentru aceeasi rezolutie avem?Eu am instalat swype-ul pe care-l foloseam pe Desire si im da o eroare ca nu merge pentru aceasta rezolutie...

Link to comment
Share on other sites

De la iGO i-ati gandul,nu este pt aceasta rezolutie.Trebuie sa te orientezi catre altceva.Parca s-a discutat pe aria SGS3,este deschis acolo un topic denumit Navigatie.

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/434-navigation/

 

PS.Sa-l stapanesti sanatos ;)

Link to comment
Share on other sites

Gataaa! A venit si HOX -ul meu!

Acum,imi spune si mie un coleg daca avem o aplicatie iGo pt rezolutia asta?Si inca ceva,tastatura swype pentru aceeasi rezolutie avem?Eu am instalat swype-ul pe care-l foloseam pe Desire si im da o eroare ca nu merge pentru aceasta rezolutie...

 

Ai aici swype pt one x. vezi ca by default are doar english si spanish, le downlodezi tu dupa.

 

com.swype.android.inputmethod_39125.apk

Link to comment
Share on other sites

multumesc,vladmihail!

acum,ca sa fiu tigan,te mai intreb ceva.Am selectat romana,dar imi apare tastatura cu mai multe litere decat prevede legea!adica apar si diacriticile,ceea ce e deranjant.

fiind obisnuit cu swype-ul e cam naspa acum sa scriu.

stii cumva cum se scot,dar limba sa ramana romana?

10x!

Link to comment
Share on other sites

pai concurent serios e dual-core-ul s4 pentru ce ai zis tu.

totusi mie greu sa cred ca va fi disponibil pana in toamna... qualcomm-ul nu e in stare sa faca fata cererii de s4 dual core si lansea quad core?

doar n-or fi idioti sa-si taie singuri craca de sub picioare.

Link to comment
Share on other sites

Care e mai bun? Mali 400 MP(Samsung Galaxy S3) sau ULP Geforce(HTC One X)? Intreb asta, fiindca nu stiu pe care telefon sa-l cumpar si as vrea sa pun in comparatie si acest criteriu. Pe care mi-l recomandati?(as vrea sa-mi raspunda cineva care chiar are unul din cele doua telefoane, nu cineva care doar s-a uitat la specificatii)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca e cel mai bun criteriu de selectie pentru un Smartphone, pentru ca nu il iei in special pentru jocuri. La comparatia intre cele 2 procesoare grafice, tine cont ca pentru cel de la Nvidia exista jocuri "speciale" ca sa ma expirim asa, care merg doar pe el (optimizate Nvidia Tegra, cu ceva efecte speciale mai "realiste"), dar asta nu inseamna ca nu merg si jocurile non optimizate. La Samsung, desi nu am modelul de telefon de care zici tu, am avut la un moment dat Samsung Galaxy SII si pot spune ca nu am vazut diferente intre Mali 400 de pe SGS II si Adreno 220 de pe HTC Sensation sau Adreno 225 de pe HTC One S.

Cel mai important aspect de care trebuie sa tii cont, daca esti gamer, ar fi autonomia bateriei in stransa legatura cu configuratia hardware, iar aici, din informatiile publice pana la acest moment, SGS III este mai putin gurmand decat HOX.

Link to comment
Share on other sites

De la iGO i-ati gandul,nu este pt aceasta rezolutie.Trebuie sa te orientezi catre altceva.Parca s-a discutat pe aria SGS3,este deschis acolo un topic denumit Navigatie.

http://forum.mobilis...434-navigation/

 

PS.Sa-l stapanesti sanatos ;)

 

eu folosesc igo pe rezolutia aia :) trebuie doar sa stii sa cauti

 

l-as posta dar mi-e ca o dam in warez

Link to comment
Share on other sites

eu folosesc igo pe rezolutia aia :) trebuie doar sa stii sa cauti

 

l-as posta dar mi-e ca o dam in warez

Am gasit Sygic intre timp,doar atat "am stiut sa caut" :D :D :D ,dar sunt f multumit de el momentan,si e o schimbare binevenita,mai incercam si altceva in afara de iGo.Dar daca ai timp poate imi dai si mie un link pe mail,sa nu deranjam aici cu ce ''ai stiut tu sa cauti" despre iGo. mihaivfratila@yahoo.com

Spor!

Link to comment
Share on other sites

Am gasit Sygic intre timp,doar atat "am stiut sa caut" :D :D :D ,dar sunt f multumit de el momentan,si e o schimbare binevenita,mai incercam si altceva in afara de iGo.Dar daca ai timp poate imi dai si mie un link pe mail,sa nu deranjam aici cu ce ''ai stiut tu sa cauti" despre iGo. mihaivfratila@yahoo.com

Spor!

 

ti-am trimis.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Similar Content

    • By andyground
      Vând HTC One M7 Black - liber de rețea:

      - specificațiile se găsesc pe internet;
      - memorie interna 32 GB;
      - prezintă urme de uzură normale (a se vedea pozele);
      - husa din TPU;
      - are cutia originală cu toate accesoriile originale (cablu de date, încarcator, caști, cărți - a se vedea pozele).

      Nu sunt interesat de schimburi.
      Predare personală în Târgu-Jiu, iar prin curierat se mai adaugă transportul.
      Preț - 350 lei.







    • By Liviu Roşca
      Pe scurt, am dat la schimb Nokia 520 pe un Desire 500 care rămânea blocat cu logo-ul HTC pe fundal alb. Am dat Nokia cu un incarcator iar HTC-ul l-am primit cu cutie, absolut toate cartile și accesoriile. Chiar și folia de protectie originală.
       
      Am intrat in recovery, fastboot, am deblocat bootloader-ul si am instalat CWM Recovery iar de acolo un ROM de pe XDA. Maxim 2 ore timp pierdut.
       
      Azi l-am colantat
       
      -sunetul in casti e bun, beast audio + dsp manager;
      -memoria interna de (doar) 4 gb face telefonul aproape imposibil de utilizat, mai ramane 1 gb liber. Rezolvam in curand cu partitionarea cardului SD;
      -putine rom-uri pentru el chiar daca am varianta single-sim;





    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      HTC One A9
       
      Mobilissimo.ro prezintă telefonul HTC One A9 și realizează un unboxing și review pentru acest model. Terminalul costă în jur de 1800 lei la retailerii locali și vine cu un șasiu metalic destul de subțire, un ecran Full HD de 5 inch și o cameră de 13 MP cu stabilizare optică a imaginii. Avem la bord și Android 6.0 Marshmallow, 2 sau 3 GB RAM și 16 sau 32 GB stocare, plus o baterie de 2150 mAh.
       
      HTC One A9 prețuri actualizate:
       
      eMAG.ro QuickMobile.ro Cel.ro evoMAG.ro MarketOnline.ro Compari.ro  
      HTC One A9 Unboxing
       


       
       
      HTC One A9 Review
       


       
       
      HTC One A9 Galerie Foto
       

    • By Arsinel Alexandru
      Producatorul Taiwanez de telefonie mobila HTC, planuieste ca in data de 20 Octombrie sa lanseze pe piata modelul de telefon HTC A9 sau HTC Aero, cum mai este numit acest terminal. Datorita unor scurgeri de pe dot com, de catre OnLeaks din diferite unghiuri, lăsând impresia ca este o copie fidela a terminalul celor de la Apple, iPhone 6s. Acesta ar avea urmatorele caracteristici: ecran 5-inch Full HD , procesorul Snapdragon 617, 2GB  RAM, si 16GB care poate fi marita cu ajutorul uni card MicroSD, camera Ultrapixel pe spate, inclusiv un senzor pentru amprenta incorporat in butonul Home.

      Anterior, producatorul a creat dispozitivul în șase variante de culori, iar una dintre ele pare a fi Space Gray. Așa cum am văzut mai înainte, telefonul are un corp din metal cu benzi de antenă de-a lungul partea de sus și de jos pe panoul din spate. Metalul este ușor curbat pe margini, în timp ce cele patru colțuri sunt rotunjite, probabil pentru a da un simt mai confortabil în mână și un aspect mai "prietenos".  Pe marginea din dreapta, există un control volum lung stând deasupra unui buton de alimentare cu textură bogată, în timp ce pe de altă parte, există două tăvi detașabile, metalice: unul pentru un card microSD, celălalt pentru o cartelă SIM. Marginea de jos, la fel ca iPhone 6 / 6S, dispune de  găuri prelucrate pentru vorbitor, un jack de 3,5 mm si microfon, precum și un port non-Micro USB centrat. De asemenea, cum ar fi iPhone, camera din spate este găzduit într-un inel metalic usor proeminente pe partea din spate.   HTC se confrunta cu mari deficiente financiare si de aceea ei isi pun sperantele in urmatorul lor terminal.   sursa      
    • By forevertoday
      Salutare,
       
      Sunt in cautarea unui nou telefon si nu sunt tocmai decis.
      In principiu cel mai probabil o sa aleg intre M8 si S5, dar sunt deschis si la alte recomandari din partea voastra.
      As vrea ca telefonul sa aibe camera buna (folosita in special pe timp de zi), procesor minim quad core, si macar 2 gb ram.
       
      Probabil ca m-as fi decis spre HTC si nu as mai fi deschis acest topic in cazul in care nu citeam cateva pareri nu tocmai bune despre camera lui. Pe de alta parte, trebuie sa avem in vedere si materialul folosit la S5 (plastic), pe langa aliajul folosit de cei de la HTC,
       
      Una peste alta, voi ce ati recomanda?
       
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use