Clicky

Jump to content

Report

  • Similar Content

    • By Smooth1c
      Varul meu si-a luat un Samsung Galaxy S2 plus, cam acum 2 saptamani din altex. si de cateva zile se inchide singur/ il gaseste inchis si nu e din cauza bateriei. I-a dat reset dar nu se schimba nimic, tot se inchide. de la ce ar putea fi?
    • By Smooth1c
      De curand am achizitionat un galaxy s2 si am o nelamurire in legatura cu imei-ul. pe el si pe cutie apare un imei, dar in tabloul de bord (google) si la About phone apare altul. care e faza? ca nu prea inteleg. telefonul nu e chinezarie.
    • By GoGo
      Vand Samsung Galaxy S2 garantie pana in septembrie 2014.

      Telefonul este in stare foarte buna de functionare, se vinde in cutie cu toate accesoriile : incarcator, cablu de date, casti, carticele + certificatul de garantie. Bonus, card de memorie 16 GB.

      Prezinta urme normale de uzura ( pe spatele telefonului in dreptul camerei si in partea de jos la difuzoare si pe marginile telefonului ). Primul si singurul posesor 

      Ecranul este in stare perfecta, are folie de protectie.
      Pret: 550 lei
      Nu sunt interesat de schimburi, am nevoie de bani! Multumesc !
       
      Date contact
      George
      Tel. 0726 193 595
      e-mail: g.safriuc@gmail.com


    • By stefan45
      Salut, m-am decis sa imi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg. Buget: 650 lei . As vrea sa stiu ce parere aveti despre galaxy s2 la mana a doua, este mai bun ca s2 plus sau s3 mini ? 
    • By Andrei C.
      Acum 2 zile am cumparat un Galaxy S2 de la un prieten. Ieri am facut update-ul la 4.0.4 pentru ca eram obisnuit cu JB de pe un Nexus S. Odata cu update-ul a aparut si o mare problema. Telefonul nu mai incarca cum trebuie. Daca il pun la incarcat si apoi il scot acesta imi afiseaza ca este inca conectat si ca tot incarca. Pe langa asta iconita bateriei clipeste (nu stiu ce ar trebui sa insemne asta).
       
      Am stat si m-am documentat putin pe google si am aflat ca mai multi au aceasta problema dupa ce au facut update-ul. Aseara am reusit sa fac update la 4.1.2 cu Odin crezand ca voi scapa de problema, dar fara rezultate.
       
      Acum vreau doar sa stiu daca cineva a avut problema si a reusit sa scape de ea sau e ceva cu mufa mama micro usb a telefonului si trebuie sa fac o vizita la service.
       
      Mentionez ca am citit si ca ar fi putut intra multa mizerie la mufa si am incercat cu o periuta de dinti sa curat usor, dar fara vreun rezultat. Sa incerc si un spray de curatare pentru electronice?
       
      ps: am uitat sa mentionez ca si atunci cand incerc sa inchid telefonul aceasta intra in modul incarcare si nu reusesc sa il inchid orice as face
       
      UPDATE: Astazi am fost la un service din cartier si imediat cum a vazut S2-ul in mana si am pronuntat cuvantul mufa micro-usb baiatul mi-a si aratat o alta piesa la care lucra. Se pare ca e vorba de o defectiune hardware si mai grav este faptul ca nu e vorba doar de mufa ci de mai mult componente si de aici pretul de 120 de ron pentru reparatie.
       
      UPDATE2: Pentru cei care nu se tem de cateva suruburi instalarea unei placi este foarte usoara. Am reusit sa salvez 78 de lei schimband singur banda flex cu problema. Aveti magazine online de unde alege o banda, iar aceasta costa in jur de 27 de lei + taxele transportului. Eu am luat de aici (sper ca nu se considera reclama) si am urmarit
      video pentru a schimba banda.
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use