Clicky

Jump to content

Orange și UEFA lansează aplicația mobilă oficială UEFA EURO 2012


Recommended Posts

Orange și UEFA lansează aplicația mobilă oficială UEFA EURO 2012TM

 

București, 12 aprilie 2012. Cu doar două luni înainte de începerea campionatului UEFA EURO 2012TM , Orange și UEFA lansează împreună aplicația mobilă oficială UEFA EURO 2012TM – sursa perfectă de informații despre cel mai important turneu de fotbal european.

 

Disponibilă pe opt platforme mobile, printre care iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, Bada și Java – aplicația gratuită oferă ultimele noutăți despre echipe și campionat, comentarii în direct sub formă de text, interviuri video, precum și momente remarcabile, statistici și notificări personalizate premium contra cost, care permit fanilor să afle cele mai noi informații despre echipele preferate. Pentru prima dată, fanii vor putea transmite informații dintr-o aplicație EURO prin Facebook și Twitter pentru a împărtăși noutăți și informații despre turneu cu prietenii și familia.

 

„Ne dorim să creăm experiențe digitale care vor permite clienților să trăiască pasiunea pentru fotbal – iar EURO 2012TM este evenimentul fotbalistic care va stârni cele mai mari pasiuni în rândul suporterilor”, a declarat Séverine Legrix de la Salle, vicepreședinte Orange Brand. „Am adăugat funcții de socializare și geolocalizare în premieră într-o aplicație EURO, astfel fanii fotbalului din Europa vor putea beneficia la maximum de experiența EURO 2012TM atât acasă, cât și în campionat.”

 

Aplicația va permite fanilor nu doar să primească ultimele noutăți, ci și să se pregătească pentru UEFA EURO 2012tm așa cum nu au mai făcut-o până acum cu ajutorul funcțiilor precum kitul pentru fani. Acesta include „Photo Fun” cu ajutorul căruia utilizatorii pot aplica digital vopsea de față pe o fotografie și o pot trimite prietenilor, dar și funcționalitatea de geolocalizare și hărți reale mărite, care le permite să-și caute prietenii și cele mai bune locuri, pentru a urmări meciurile UEFA EURO 2012TM acasă sau în străinătate.

 

Fanii care vizitează Polonia și Ucraina pot folosi și informațiile de călătorie integrate. Astfel, ei află mai multe despre orașele pe care le vizitează, despre stadioane, primesc informații de călătorie și descoperă zonele oficiale ale fanilor UEFA din Polonia unde ei pot vizita zona Orange pentru a-și încărca telefoanele, a accesa jocuri interactive și a se relaxa împreună cu prietenii.

 

„Îmbinarea dintre cunoștințele despre fotbal ale UEFA și talentul digital al Orange ne-a permis să creăm o experiență captivantă pentru suporteri cu aplicația mobilă Official UEFA EURO 2012TM prin integrarea informațiilor despre turneu, a știrilor în direct despre meciuri, a ultimelor noutăți, precum și a anumitor funcții de medii de socializare și geolocalizare. Suntem încântați să avem un partener ca Orange, care ne ajută să creăm noi modalități prin care fanii din Europa se pot bucura și își pot împărtăși pasiunea pentru cel mai important turneu european al echipelor naționale de fotbal.” a declarat Alexandre Fourtoy, Director Comunicare UEFA.

 

Aplicația este disponibilă astăzi în toate magazinele importante de aplicații pentru fanii din Armenia, Austria, Elveția, Franța, Luxemburg, Marea Britanie, Moldova, Polonia, România, Slovacia și Spania. UEFA și Orange vor lansa o actualizare a aplicației oficiale pe măsură ce turneul se aproprie, adăugând câteva funcții avansate, cum ar fi cea de căutare a prietenilor și locațiilor, setul microbistului și momente remarcabile video premium.

 

Orange este sponsorul oficial UEFA EURO 2012â„¢ și contribuie la stabilirea legăturii dintre clienții săi și campionat prin experiențe digitale captivante cum ar fi Orange Supporters’ Cup (www.supporterscup.orange.com ), aplicația mobilă oficială UEFA EURO 2012TM și o gamă largă de concursuri și promoții din Europa.

 

Orange contribuie și la desfășurarea UEFA EURO 2012â„¢ în calitate de partener exclusiv pentru telecomunicații în Polonia – asigurând totul de la soluții IT pe stadion, la rețele și servicii tehnologice care fac parte din soluția UEFA pentru Partenerii de Radiodifuzare, ce distribuie turneul în întreaga lume.

 

Orange este specializată în dezvoltarea și distribuția aplicațiilor multimedia, inclusiv a aplicațiilor pentru evenimente sportive majore, cum ar fi Tour de France și turneul Roland Garros. Portofoliul Orange cuprinde peste 80 de aplicații în 15 țări, numărul total al descărcărilor ajungând la peste 25 de milioane. Obiectivul echipei de marketing pentru aplicațiile Orange este acela de a-i ajuta pe clienții Orange să valorifice la maxim tehnologia de care dispun într-un ecosistem complex al aplicațiilor.

 

Caracteristici ale aplicației mobile oficiale UEFA EURO 2012â„¢ sunt disponibile aici.

euro2012.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Asta doar pentru cei care sunt pe Orange :D... asa ca pentru unii din noi mai putin "ne afecteaza", dar nu prea imi plac formatele astea tot mai bine citesc dintr-un articol gen PC.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei ce n-o gasiti pe Play, incercati cu codul de bare.

Unele device-uri sunt incompatibile cu aplicatia pe motiv de rezolutie cred si din cauza asta n-o gasiti pe Play.

qrcode.4684159.png

Edited by mesersmith
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Similar Content

    • By Liviu Roşca
      Se dau următoarele:
      Bunic de 70 de ani
      Abonament ieșit din perioada contractuală de 24 de luni
       
      Bunicul primește telefon de la o operatoare Orange. Mi-a explicat bunicul că a ales prelungirea abonamentului actual (păstrarea numărului) pentru încă 24 de luni urmând să primească un telefon "performant", "performant" fiind exact termenul folosit de operatoare.
       
      Ce primește bunicul prin curier? Un contract nou de telefonie fixă cu un abonament "fix pentru acasă 6" de 6 euro (alt număr, alt abonament) + un telefon Huawei FC362 ca în atașament.
       
      Sunat înapoi curierul dar acesta a spus că nu poate prelua coletul pentru returnare fără să fie trimisă cererea de la Orange.
       
      Și i-am zis să nu mai vorbească la telefon cu operatorii că-l păcălesc, nu-i ajungea performanța k550i-ului primit de la mine gratis... Bătrân și încăpățânat...
       
      Ce e de făcut totuși? Numărul (de orange fix cred) de pe care l-a contactat operatoarea nu răspunde.

    • By austerus
      Baietii de la Orange au un site tare hot. Nu numai ca le ia saptamani in sir sa actualizeze factura platita, dar desi teoretic ar trebui sa te lase sa dezactivezi optiuni atasate abonamentului, in practica nici lucrul asta nu se intampla.
       
      Cum am avut un Blackberry pe care ulterior l-am vandut, am incercat sa dezactivez optiunea. Cei de la Serviciul Clienti imi spun ca se poate face online, din contul Orange de pe site. Bucuros, ma duc acolo si dau "dezactiveaza", confirm, mi se spune ca se va dezactiva la 11 iunie. Trece data respectiva, intru in cont si, surpriza: optiunea NU s-a dezactivat. Sun din nou, mi se spune ca a fost o eroare dar sa incerc din nou. Fac asta din nou, mi se da o noua data.
       
      Nici in data respectiva nu s-a dezactivat! Acum, pe factura mi s-a adaugat iar optiunea respectiva, desi ea ar fi trebuit dezactivata cu o luna in urma.
       
      O firma de hoti si un site de rahat, facut sa te fure pe cat posibil.
    • By Laur Dj
      Poate ca nu suntem noi cei mai in masura sa criticam preturile, dar cred ca ar trebui tras un semnal de alarma!
      Pretul terminalelor si costul unui contract credeti ca sunt pe masura buzunarelor noastre?
      Iata cel mai elocvent exemplu cat costa un plan tarifar cu tot cu terminal in Uk:
      http://www.o2.co.uk/iphone/iphone-5
      si dupa ce va lamuriti, facem o comparatie cu ce e la noi si cu ce oferte ne incanta operatorii de la noi?
      UK reteaua O2 contract 24 luni: iPhone 5 (16Gb) - 249,99 Lire (1290 lei) - 27 lire (149 lei) pe luna - minute si mesaje nelimitat plus 1Gb trafic date. Deci? Cost Final 3575 + 1290 = 4865 - adica cam 1/4 din salariu mediu lunar in UK...
      Costul in Romania? Nu vreau sa fac calculul, dar ma voi speria...
       
       
      Si ca sa nu mai vorbim de Galaxy S4 , la ce pret il ofera britanicii de la O2 :
      https://www.o2.co.uk/shop/phones/samsung/galaxy-s4-white-frost/
    • By tomacotuna
      Buna seara am un htc one s de la orange cel cu s3 1.7 e cumparat dee prin vara si as dori sa il vand pt ca mai apoi sa imi iau versiunea cu s4 1.5 dualcore sau un one x dar din cauza ca e codat ii scade mult pretu si uni spun ca telefoanele de la orange nu se pot decoda decat la orange este adevarat sau ma pot duce la orice gsm ??
    • By Mihai
      Eu sunt utilizator de cartela prepay Orange. Luna asta am primit un SMS in care am fost anuntat ca optiunea de 7 euro pe care o aveam eu nu se va mai reactiva automat si ca o voi putea reactiva manual pana la sfarsitul anului. Azi am mai frunzarit ofertele lor si am observat ca oferta lor pentru cartele s-a schimbat. Pana la 9 euro, optiunile sunt cu minute SAU SMS-uri, nu mai ai minute SI SMS-uri. Exista si optiuni cu minute si SMS-uri, insa ele sunt de la 10 euro in sus (pot fi consultate la *100#, nu le-am vazut pe site). Nu mi se pare frumos din partea lor si am vrut sa dau mai departe, cunosc prea multe cazuri de oameni care merg asa, fara sa se intereseze si pierd creditul in 2 zile. Chiar si la optiunea de 10 euro mi se pare mai avantajos ca la un abonament.
       
      Mai multe AICI.
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use