Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Buna seara! Numele meu este Octavian si doresc sa va prezint aplicatia mea android destinata celor care dau bac-ul din Bio. Dati un download in semn de respect si un rating daca nu va cer prea mult .

Iar eu recomand sa va vedeti naibii de scoala. Ca altfel o sa vina aia care au cea mai mare piata de telefonie mobila si o sa lucreze in locul vostru.  

O aplicație utila pentru cei ce doresc să-și personalizeze setările telefonului in funcție de programul de zi cu zi (birou, școala, acasa,dimineata, zi, noapte, etc) si multe alte funcții cum ar fi (v

Posted Images

Aparent, volumul notificarilor de FB (la fel ca si in cazul jocului meu) e controlat de cel de la alarma. Am dat volumul la alarma (pe tableta) la un nivel scazut si nu am mai auzit jocul, desi notificarile apar.

offtopic! cred ca innoxius are ceva cu mine ca imi tot da like-uri la posturi! o fi fata? o fi baiat? sa stiu ce sa fac! :wub:

Am un prieten care si-a cumparat un S II de curand, are inca Gingerbread (a fost initial pe o retea din UK pe care primeste cel mult 4.0.3). Mai cunosc pe cineva cu un S II, e ok daca schimb CSC-ul cu unul din Spania, ca sa primeasca update-urile mai repede si mai bine? Nici unul nu e rootat, insa...

Nici nu stiu ce ROM folosesc telefoanele, insa ambele sunt stock, cu CSC-ul lor. Nu prea am chef sa invat sa rootez S II-ul, insa as vrea sa le fac un update la ICS macar. Presupun ca nu pot afla daca sunt multi CSC decat testand aplicatia respectiva.

Adresa gmail.............. .com

tara declarata......Romania

Desi imi afiseaza preturile in lei pe pagina web Play Store si pe orice dispozitiv, uneori primesc factura/chitanta in alta moneda. Cred ca tine de IP-ul de pe care accesezi Play Store si nu prea poti face ceva, decat sa instalezi un proxy.

iti arata alta moneda deoarece dezvoltatorul a stabilit pretul aplicatiei in moneda nationala din tara lui(banuiesc ca e politica Google) dar tie initial iti afiseaza in lei , euro sau in cazul meu sek ca sa stii exact cat ai de plata , sa nu cauti convertor valutar sa afli pretul real.

asa patesc si eu daor ca initial in loc sa imi arate in lei imi arata in sek.

dupa cateva cautari prin alte forumuri se pare ca am gasit o eventuala explicatie

folosesc un modem de net pe usb si din cate am inteles google depisteaza automat locatia pe baza faptului ca stick-ul e de Suedia si deaceea imi apare in coroane suedeze.

foloseste acelasi principiu si pentru sugestiile in momentul cautarii , etc.(sper ca m-am facut inteles caci nu mai stiu exact in termeni tehnici cum era)

era o explicatie in Ajutor la Google Maps in legatura cu locatia.

trebuie sa incerc varinta cu proxy dar s-ar putea sa nu mai vrea sa mearga stick-ul daca il pacalesc ca e in Romania

Edited by razvanrudy

Asta am spus si eu. Google vede de unde accesezi Play Store si se comporta ca atare. Pe mine ma enerveaza ca trebuie sa schimb din cand in cand limba pe pagina web a Play Store in romana...

• 4 weeks later...

Eu il folosesc pentru ca e singurul din cate am incercat care imi permite sa schimb Permissions. Insa nu pot schimba Owner. Asa ca daca stiti ceva in sensul asta... La primul root am avut in file explorer mai complet