Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Eu stiu ca Outlook are activata optiunea in mod implicit de a sterge mesajele de pe server o data ce le-a descarcat. Acele mesaje nu le vei mai putea descarca pe server. Probabil ca altfel sta situatia cu clientii de Android. Daca configurezi IMAP, de acum incolo vor ramane si pe server. N-am spus ca POP3 e mai rau, ci doar ca prefer IMAP4 pentru ca se pastreaza pe server si email-urile trimise cu aplicatia, oricare ar fi.

S-a lansat oficial azi versiunea cu "Flow" a lui Swiftkey! Este diponibil atat pentru telefoane cat si pentru tablete si este la reducere cu 50%.

E momentul sa cumparati cel mai bun keyboard pentru mobil: https://play.google....tKey&c=apps

Adica SIM Lock? In nici un caz. Sim Lock rezida in zona EFS care nu este rescrisa la firmware update/downgrade. Unele ROM-uri custom cer backup si la EFS, pentru ca acolo rezida IMEI-ul.

Dar in Download Mode cu firmware flash, nu este cazul de ingrijorare.

Nu-l opri din proces cand faci flash, altfel faci SoftBrick, ramane "in aer", cu firmware-ul corupt.

Deio, SII-urile decodate cu diferite aplicatii dupa achizitionarea telefonului se codeaza in momentul in care instalezi un alt firmware. Cel putin asa se intampla cu variantele de JB. De la 4.0.3 la 4.04 nu stiu exact. Sunt discutii xda despre asta.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Se poate. Dar ciudat, am decodat S2 si facut upgrade de firmware si nu s-a codat inapoi.

Am decodat si Galaxy Tab P1000 si nici ala nu a pierdut SIM Unlock.

E drept ca erau firmware stock.

Salutare am un nexus 7 si as vrea sa-l folosesc numai in modul peisaj, dar vreau sa instalez un keyboard care sa se desparta in doua , si cand trec la portret sa fie normal, am vazut asa ceva la swipe dar la mine nu merge asa, poate sa fie numai la tablete de 10 inch,

Multumesc

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

nu mai pot cu Google play...................sunt in SUedia si imi arata toate preturile in coroane sudeze(atat pe telefon cat si pe desktop) chiar daca il folosesc cu cartela de Romania.

Stie cineva cum pot pacali Google Play sa nu ma mai "vada" in SUedia si sa imi afiseze preturile in lei sau macar in euro???

Note 2

Desi imi afiseaza preturile in lei pe pagina web Play Store si pe orice dispozitiv, uneori primesc factura/chitanta in alta moneda. Cred ca tine de IP-ul de pe care accesezi Play Store si nu prea poti face ceva, decat sa instalezi un proxy.

Salut,

Vreau sa va aduc la cunostinta lansarea unei aplicatii foarte interesante si folositoare, pentru prima data in Romania. Este un concept de succes, normal, preluat de afara.

Pe scurt este o aplicatie ce te ajuta sa economisesti, sa beneficiezi de cele mai noi oferte si sa fii la curent cu acestea, de fiecare data cand iesi in oras, la suc, restaurant sau la cumparaturi. Noi spunem ca , daca ai Wallet Buzz instalat, nu esti niciodata singur!smile.png

Nu va ganditi la ceva de genul FunDeals, Groupon sau alte site-uri de genul, este complet diferit. Descarci aplicatia, vezi oferta, apesi pe generare voucher si ..asta e tot. L-ai aratat comerciantului si beneficiezi de acea oferta. Vezi cat de aproape sunt comerciantii favoriti, unde sunt magazinele lor, poti sa suni sa iti rezervi o masa sau sa te uiti pe ofertele din alt oras.

Design-ul este unul foarte atractiv, aplicatia este usor de folosit, merge pe orice dispozitiv cu Android 2.2 in sus, si este gratuita.

Normal, avem nevoie de feedbackul si de parerile voastre legate de aplicatie. Ce ar trebui sa adaugam, daca ceva nu functioneaza cum trebuie, ce nu va place, ce va place.

In acest moment sunt in jur de 30 de comercianti (mare parte din Bucuresti),insa echipa noastra lucreaza zilnic pentru a aduce si mai multi. In curand vom anunta parteneriate cu lanturile mari de magazine de haine, astfel incat, de fiecare data cand iti cumperi ceva, poti sa o faci mai usor si mai ieftin.

Puteti descarca aplicatia: http://wal.bz/wbplay

Asteptam parerile voastre!

Puteti sa ne urmariti si pe:

www.facebook.com/walletbuzzapp

www.walletbuzz.ro

Screenshots:

post-3185-0-75484100-1361868831_thumb.png post-3185-0-09796900-1361868831_thumb.png post-3185-0-62550000-1361868827_thumb.png