Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Buna seara! Numele meu este Octavian si doresc sa va prezint aplicatia mea android destinata celor care dau bac-ul din Bio. Dati un download in semn de respect si un rating daca nu va cer prea mult .

Iar eu recomand sa va vedeti naibii de scoala. Ca altfel o sa vina aia care au cea mai mare piata de telefonie mobila si o sa lucreze in locul vostru.  

O aplicație utila pentru cei ce doresc să-și personalizeze setările telefonului in funcție de programul de zi cu zi (birou, școala, acasa,dimineata, zi, noapte, etc) si multe alte funcții cum ar fi (v

Posted Images

Iata ce scrie pe pagina aplicatiei:

THIS TOOL WORKS ONLY ON STOCK SAMSUNG ROMS! NO CUSTOM ROM SUPPORT

Chiar acum am intrat pe aplicatie si imi vede o gramada de CSC-uri,cu toate ca am custom rom pe el.Probabil rom-ul pe care il ai pe telefon nu este multi CSC,alta explicatie nu am.

Daca ai un root explorer incearca sa intri in /system/csc si vezi daca ai mai multe foldere pe acolo.Vezi la mine in ultima poza apare inclusic CNX,COA.....etc

Screenshot_2013-02-15-17-55-25.png

Screenshot_2013-02-15-18-00-18.png

Screenshot_2013-02-15-18-00-23.png

Screenshot_2013-02-15-18-00-30.png

Si cum ar trebui sa fie?Eu l-am configurat cu POP 3 si nu vad mesajele vechi,chiar si cele pe care le-am citit dispar.Asta cu clienul email Samsung.Adevarul ca nici mail droid nu imi arata mesajele vechi......

Diferenta intre POP3 si IMAP4 este ca in mod implicit, un client configurat cu POP3 va sterge mesajele de pe server. Trebuie sa verifici daca are setare sa pastreze si pe server email-urile, o data ce le aduce pe telefon. Cu POP3 nu vor apare pe server nici mail-urile trimise de pe telefon. Eu recomand folosirea IMAP4. Asta este si motivul pentru care nu mai ai mail-uri vechi, pentru ca ele nu se mai afla pe server. Daca ai citit mail-urile cu Outlook configurat sa foloseasca POP3, ele sunt numai acolo,

Salut!Dupa cum spune si titlul vreau sa imi spuneti daca stiti vreo aplicatie cu care pot face recording la ecran pe SG Note 2 ?Din cate am citit pe XDA (nu vreau sa fac reclama) dar am dedus ca 4.1.2 are o "functie" care e activata de o combinatie de taste fizice.Din pacate nu am reusit sa deduc acea combinatie de taste.Multumesc! Cheers!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Sau se poate lasa POP3 si configura peste tot sa lase mail-urile pe server. Avantajul la IMAP4 este ca atunci cand stergi in clientul de mail, sterge si pe server. Pe Android (client stock) mai poti configura, chiar daca e POP3, sa stearga de pe server tot asa, cand stergi din telefon sau deloc.

In ambele variante (POP3 sau IMAP4) dezavantajul e ca, daca nu stergi de pe server, casuta se tot umple si, daca ai cont al tau, pe server de firma, nu cred ca ai la dispozitie 5 GB de spatiu si pana la urma se umple si tot trebuie sa golesti din ele la un moment dat. Asta daca primesti multe mailuri cu atasamente mari.

Mai exista o varianta in cazul in care nu ai casuta de firma destul de mare: intr-un cont de Gmail (personal sau altul, cum va este mai bine) configurati sa aduca acolo toate mesajele din casuta POP3 de firma, cu lasarea mesajului pe server-ul de firma, pentru a avea acces la cele mai noi. Aici mai exista varianta sa folosesc chiar aceast cont de Gmail in locul celui de firma si se poate seta ca, atunci cand trimit un email de pe Gmail sa apara ca fiind trimis de la adresa normala de firma. Diferenta la destinatar, daca acesta foloseste un client gen Outlook, este ca ii va apare la expeditor:

adresa_gmail on behalf of adresa_firma

Si mai exista o varianta, cea mai eleganta, dar necesita acces la ControlPanel-ul domeniului de firma, la firma unde e gazduit, unde se modifica inregistrarile MX (Mail eXchanger) si i "se spune" serverului de mail al firmei sa foloseasca serverul Gmail (ce vine e directionat automat spre Gmail, nu descarcat din Gmail, ce pleaca din Gmail nu mai are "stampila" on-behalf) si atunci lucrez tot in Gmail, clientii trebuie configurati pentru Gmail si mai trebuie sa am un cont Google Apps for Business, care costa 5 USD / luna sau 40 USD / an pentru o casuta. Deh, eleganta costa :D

Sa iei legatura cu dezvoltatorul. El e cel mai in masura sa te indrume. Neaparat sa-i spui din ce tara esti. Eu am patit-o cu un dobi, ca altfel nu am cum sa-i spun, care blocase tot ce venea de pe IP din RO. Cumparasem ceva de la el (asta, mama lui, nu era blocat), ma inregistrasem cu adresa cu .ro si cand sa-i cer suport (care se putea cere doar de pe adresa de email de la inregistrare), pac "Your TLD .ro has been blocked". El era in UK, eu dadusem 10 euro pe ceva web template la care vroiam niste modificari si am ramas cu ochii in soare.

Lucrurile care mi s-au tot intamplat mie, imi spun ca nu mereu e cum spune Mihai.

Doar anumite email-uri mi se sterg.

Apoi, droid mail te intreaba atunci cand stergi un mail, de unde anume vrei sa-l stergi, server, terminal sau amandoua.

Pe outlook, mereu am avut doar pop si la advanced mereu am setat sa nu mi le stearga si de pe server.

Din experienta va spun ca uneori imi sterge mail-urile, alteori nu.

Pentru imap, ce valori au porturile? Ca la pop parca sunt 110 si 25.