Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!


Recommended Posts

Am instalat TB. Durează 20 minute să re instalezi 54 aplicații. Trebuie confirmată fiecare instalare chiar dacă am folosit modul batch.

 

Reinstalarea completa a unui rom durează 5 minute.

 

Voi păstra TB dar nu îl voi folosi.

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Edited by dtatar
Link to comment
Share on other sites

Îmi pare rău că am dezinformat. Restaurarea unui rom durează 5 minute 41 secunde. Scuze încă o dată.

 

adaregy9.jpg

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Edited by dtatar
Link to comment
Share on other sites

După achiziția variantei pro a TB zic următoarele: cea mai tare aplicație ever.

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Edited by dtatar
Link to comment
Share on other sites

În varianta plătită batch modul e automat și deci nu mai trebuie confirmată fiecare aplicație. Sincronizarea cu Dropbox este încă un element.

Pentru o aplicație pot face mai multe salvări în diferite momente ale vieții sale.

Pot face salvări automate, marti și vineri, de exemplu...

Pot salva numai aplicații instalate de mine sau și cele sistem.

Etc...

 

20 de lei bineinvestiți.

Legat de cumpărat, da, am cumpărat pentru că munca depusă pentru această aplicație trebuie plătită. Åži poate banii mei nu vor merge în buzunarele unei multi naționale ci la un dezvoltator.

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Edited by dtatar
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact unde, dar in aplicagie exista undeva o linie care spune provenienta aplicatiei. S-ar putea sa nu fie la fiecare aplicatie, ci chiar in /System, catalogul cu aplicatii unde spune provenienta. Daca nu apare PlayStore, atunci nu apare update la aplicatie, atunci cand developerul o urca pe Play, tie nu iti apare acolo notificare.

De aceea eu nu fac backup decat la AppData.

Link to comment
Share on other sites

Adica debifez totul de la Setarile back-up:

  1. Aplicatii normale
  2. Aplicatii protejate
  3. Aplicatii de sistem
  4. Legatura cu Market-ul

ele fiind default selectate si la Salveaza datele externe ale aplicatiei aleg Activat (Totdeauna) ?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu limba romana :))

Dar eu le am toate bifate.

Iertare daca bat campii, inteleg relativ putine despre Android Programming, dar invat extrem de repede si timpul nu imi permite ca domeniul meu de activitate e altul :P

Din pasiune o fac si pe asta. Ar trebui sa ma tin mai serios, vad ca ajuta si se cauta :D

Link to comment
Share on other sites

Așa se numește o aplicație...

 

Singurul neajuns e că acceptă 130 caractere și mai adaugă 30 cu reclame.

 

masajata.jpg

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Iti adauga un site la fiecare mesaj, iar numarul de pe care e trimis e altul decat al tau, plus ca ma gandesc ca nu poti scrie orice in mesaj de frica ca acestea sa nu fie stocate, ceea ce cred ca se si intampla..

Edited by Razvann
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu îmi pasă. Doar nu credeți că voi trimite mesaje secrete.

 

Se pare că au și o variantă PC.

 

Iată ce permisiuni cere...yde6unuq.jpg

Edited by dtatar
Link to comment
Share on other sites

plus ca ma gandesc ca nu poti scrie orice in mesaj de frica ca acestea sa nu fie stocate, ceea ce cred ca se si intampla..

 

Nu stiu daca a intrat in vigoare legea, dar parca erau obligati operatorii sa stocheze tot ce trece pe la ei 6 luni. Si daca nu a intrat, o sa fie, stai linistit.

Link to comment
Share on other sites

Legea nu stipulează păstrarea conținutului... Doar destinatar expeditor oră și durată...

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Pentru mesaje catre numere de telefon exista Whastapp. Chiar daca dupa 2 ani cer 1 dolar pe an, tot merita mai mult decat o aplicatie de genul asta. Nici macar nu are limita de caractere... In fine, fiecare alege ce vrea :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use