Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Buna seara! Numele meu este Octavian si doresc sa va prezint aplicatia mea android destinata celor care dau bac-ul din Bio. Dati un download in semn de respect si un rating daca nu va cer prea mult .

Iar eu recomand sa va vedeti naibii de scoala. Ca altfel o sa vina aia care au cea mai mare piata de telefonie mobila si o sa lucreze in locul vostru.  

O aplicație utila pentru cei ce doresc să-și personalizeze setările telefonului in funcție de programul de zi cu zi (birou, școala, acasa,dimineata, zi, noapte, etc) si multe alte funcții cum ar fi (v

Posted Images

Guest Parintzelu2

Se pare că nu mă fac înțeles. Eu nu vorbesc de SwiftKey 3,din market. Ci de SwiftKey Flow care este un SwiftKey dar la care a fost adăugată varianta d introducere a textului prin Flow (Swipe), eram curios dacă varianta ăsta este folosită de către cineva. Este mai bună decât Swipe pentru că beneficiază de predicțiile "criminale " ale lui SwiftKey 3. Varianta de care vorbesc eu o puteți găsi pe Xda, sau pe site-ul producătorului încă e în stadiul beta și nu este comercializată.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Parintzelu2
Guest Parintzelu2

Doar sa ai putina răbdare cu ea. Trebuie sa tastezi ceva cuvinte pentru a putea softul sa înceapă să memoreze modul tău de exprimare și apoi o sa fii uimit de rezultate. Din punctul meu de vedere care am niște polonezi pe post de degete......Este uimitor modul în care pare să îți citească gândurile, așa de bune sunt predicțiile pentru următoarele cuvinte.

Hai ca am comis-o.

Imi da cineva cu un S3 voie sa ii iau aia 50 giga, ca el nu stie cu astfel de chestii.

Ma apuc sa fac pasii si bag o alta adresa de mail, nu pe cea pe care o am la primul cont.

Evident, acum am doua conturi cu doua adrese diferite si nu pot fi folosite f usor.

De ex, pe pc poti instala un singur dropbox si nu ai de unde sa comuti conturile.

Stie cineva daca exista posibilitatea de a uni doua conturi diferite?

Acum am instalat-o si eu si pare absolut impresionanta la prima vedere.

Din pacate, sufera de aceleasi probleme ca si alte softuri, in ceea ce priveste scrierea cu cratima.

Nu stiu daca stiti, dar "ma-ta are cratima" si am nevoie de ea... :P

De ex, pe pc poti instala un singur dropbox si nu ai de unde sa comuti conturile.

Incearca sa-ti creezi un alt user pe PC si sa vezi daca poti folosi perechile usrpc1 / userdp1 si userpc2 / userdp2

Nu cred ca mergea sa ai 48 GB de la s 3 si 48 GB de la note 2.

Nu vad de ce nu. Eu pot avea doua telefoane, ambele purtatoare de oferta. Doar daca nu s-au inteles ei altfel.

Nu cred ca mergea sa ai 48 GB de la s 3 si 48 GB de la note 2.

Ba merge, am conturile in fata. Doar ca am gresit adresa de mail. Si pe forum erau colegi care aveau 100giga din doua conturi, dar le facusera cu aceeasi adresa de mail si acelasi user...

Incearca sa-ti creezi un alt user pe PC si sa vezi daca poti folosi perechile usrpc1 / userdp1 si userpc2 / userdp2

Da, dar deja e complicat si enervant.

Probabil ca n-o sa folosesc unul dintre conturi.

Asta e, god damn it...

Nu stiu cum ii cu Samsung dar la mine am pus peste contul de 25 gb creat urmare a achizitionarii Htc One S pe cel de 48 gb de la Galaxy S3 si s-au contopit la fix. Cel putin 1 an si ceva am vreo 70 si ceva de gb lejer.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Guest Parintzelu2

După ce o să scrii mai multe cuvinte care să conțină diacritice sau cuvinte despărțite prin cratime, o să vezi că o să te uimească atunci când ți le va reproduce.

Guest Parintzelu2

Swiftkey memorează cuvintele și se adaptează stilului tău de a te exprima. Are nevoie de câteva fraze pentru a începe să îți recunoască stilul. Trebuie să aveți in vedere că varianta Flow este încă în stadiul beta. Åži pare să aibe ceva bug-uri la partea de ale limbi......, în engleza lor de baltă merge super.

Eu spun că merită să îi acordați o șansă, acum depinde de fiecare..... Dacă ești fan Swype este posibil să nu te pretindă, dacă au folosit doar Swype Beta te va prinde pentru că amândouă au bug-uri cu carul.Mese, la Swype- ul preinstalat de Samsung pe care îl folosești tu, ai introdus singur cuvintele cu crimă? Sau îți verifică greșelile de ortografie tastatura automat? Pentru cei care sunt la prima întâlnire cu SwiftKey trebuie să știți că poți să faci flow-swipe în 2 sau 3 limbi simultan. Nu știu ce altă tastatură se mai poate "lăuda" cu așa ceva.

Edited by Parintzelu2

Parintele, abia acum am înțeles. Eu foloseam tastatura ca și swype și nu ca si swift, de asta nu-mi recunoaște cratimele.

M-am obișnuit atât de tare cu swype, încât Îmi vine foarte greu sa scriu litera cu litera.

Scris de pe cel mai tare patefon din lume, Note2

Guest Parintzelu2

Ideea e că eu am folosit SwiftKey 3 înainte și am deja dicționarul blindat cu cuvinte așa că îmi e destul de greu să îmi dau seama cum sunt predicțiile la Flow. Deși sunt aplicații separate am senzația că împart același dicționar.

Edited by Parintzelu2

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/software/sopcast-pentru-android-lipsa-sunet_15644.html

A aparut update-ul pt JellyBean, astfel ca acum exista si sonor, fiind reparat bug-ul care facea inutilizabil sonorul. L-am instalat si merge (tb respectat pasul descris in articol). Am vazut ca exista probl pe partea corelarii sunetului cu imaginea, deci s-ar parea ca nu e totul perfect. Dar macar avem parte de sonor, nu? :D

PS-e primul meu topic, iar dc l-am pus aiurea imi cer scuze si poate adminii iau masuri pt repozitionarea acestuia.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 2