Clicky

Jump to content

LG Optimus G E973


Feri

Recommended Posts

Nici nu a anunțat bine Qualcomm noul său procesor quad core Snapdragon S4 de 1.5 GHz, că deja au apărut și primele terminale dotate cu acest CPU. Întâi a fost Xiaomi și noul său telefon și acum și LG Optimus G are parte de același tratament, terminalul fiind anunțat oficial de către producătorul său.

În prealabil asistasem la câteva scăpări de informații cu privire la acest nou model, care nu avea nici măcar un nume clar. Acum știm că LG Optimus G este un smartphone LTE și integrează tehnologie în cell touch, pe care zvonurile o dădeau drept sigură și pentru iPhone 5. Optimus G sosește cu un ecran True HD IPS+ LCD, cu rezoluție de 1280 x 768 pixeli, cu o margine foarte subțire, ducându-ne cu gândul la conceptul de ecran edge to edge. Telefonul încorporează în partea din spate o cameră de 13 megapixeli, în vreme ce în partea frontală de află o cameră de 1.3 megapixeli.

 

Dotările sale mai includ și 2 GB RAM, iar mărimea diagonalei ecranului e probabil de 4.7 inch. Acest super smartphone e un rival pe măsura lui Galaxy S III, ba chiar sunt sigur că îl va depăși în benchmark-uri. LG Optimus G va debuta în Asia întâi, cu o talie de 8.45 mm și o baterie de 2100 mAh.

 

Sursa:Mobilissimo.ro

 

 

 

O reclama cu noul LG Optimus G ;)

 

[media=]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De aratat, nu este chiar exceptional:d, dar in rest toate laudele le merita, cel putin la prima vedere. Sunt tare curios ce vanzari va avea acest model fiind ca pret probabil la acelasi pret cu S III, daca nu cumva un pic mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

Materialele din care este facut acest telefon,este chiar ok,telefoanele de top de la LG beneficiaza de materiale de calitate.In privinta designului depinde de gusturi.Mi-e chiar imi place cum arata acest telefon.Asa cum s-a zis si mai sus daca cei de la LG fac si promovare buna,chiar agresiva,acest telefon va avea un succes foarte mare.

Sunt curios de pretul ei pt Europa.....in Korea va costa 895$ la liber.

Oricum acest telefon este pe lista mea de cumparaturi ;)

 

PS.Am mutat mesajele de pe aria News referitor la acest telefon in acest topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut , pana de curand am vrut sa-mi cumpar un telefon dar cum am vazut noul LG am ramas masca si numai la el ma gandesc de atunci , are cineva idee daca acesta a aparut in Irlanda ? sau apare pana in decembrie :) ? vacanta o voi face acolo si de acolo vreau sa-l si cumpar .. astept pareri .

Link to comment
Share on other sites

Se pot face deja precomenzi in SUA,iar telefonul va fi livrat incepand cu data de 2 noiembrie. In romania cel mai probabil va fi disponibil in luna decembrie la un pret de aproximativ 2200-2500 ron.

Edited by aditzu226
Link to comment
Share on other sites

Marius Posted 23 October 2012 - 09:34 PM

Am vazut review-ul pe GSMArena. La baterie sta un pic mai bine ca S III (cu ICS), la vorbit tine cu vreo 5 ore mai putin, la internet lafel, la vizionarea unui film il depaseste S III cu 3 ore. Sunt curios ce cifre vor fi si daca se va mai face test separat si pentru HTC One X, care sta slab.. la baterie si LG Optimus G dupa actualizarea lor la Jelly Bean. La S III, la utilizarea de zi cu zi cu o ora net, o ora de vorbit si o ora de film si restul lasat telefonul asa a crescut de la 43 la 50 de ore. Ecranul am inteles ca in bataia soarelui sta prost.., pe net se misca foarte, foarte bine.

Camera foto dezamagitoare, iar la capitolul filmare slab rau, parerea mea... Sincer camera de pe LG Optimus 2X mi se pare lafel de buna, daca nu mai buna ca aceasta. Detaliile lipsesc cu desavarsire, doar pentru a se scadea nivelul de zgomot... In comparatie cu S3 si iPhone 5 ( asta pe site-ul phonearena) e slaba rau.. Pacat.. nu inteleg ce fac cei de la LG, pentru ca lafel este si 2X si 4X HD...si mai are si 13 megapixeli si sincer multi poate se uita la asta si vad o camera peste iPhone 5 si Galaxy S3... In rest ma astept sa aiba un pret ok si marea curiozitate:)) cand apare Jelly Bean pe acest smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Cei de la GSMArena se contrazic singuri......

Nu pun acum textul...cine a citit cu atentie review-ul isi va da seama...despre ce vorbesc.

Pana atunci hai sa vedem ce zic cei de la phone arena....

http://www.phonearena.com/reviews/LG-Optimus-G-Preview_id3128

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Pt un telefon aparut/lansat anul trecut.....este chiar foarte bun.

Inca o data LG a demonstrat ca este capabil sa faca telefoane foarte bune.ma gandesc oare ce vor lansa anu' asta....

 

PS.Imi place ca si linia de design seamana cu Optimus 2x.

@mesersmith

Acum ma intelegi de ce sunt "fan" LG?

 

PS2.Ma asteptam la note ceva mai mari...dar daca tinem cont ca telefonul a fost lansat anul trecut....

Astept un review la Optimus G Pro.....

Link to comment
Share on other sites

Personal mi se pare ciudata linia Optimus G: G(1) are ecran de 4.7, la G Pro s-a trecut la 5.5, iar G2 va avea ceva in jurul a 5 inch, insa va fi foarte subtire.

Si mie imi place optimus G si cred ca este singurul produs LG care ma atrage la acest moment. 

Imi place totul la el. Nu cred ca am ce ii reprosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use