Clicky

Jump to content

Samsung A8 2018-probleme severe de conectare wi-fi!!


MsiMsiN

Recommended Posts

Va salut! :) Va rog mult sa ma ajutati in urmatoarea speta:

-se da una bucata Samsung Galaxy A8 2018,mai precis cumparat in 03.08.2018 de la Telekom,in rate!!

-se constata ca de fapt are grave probleme de conectare wi-fi!! Mai precis am 2 routere TP Link WR841N si ND ptr a putea mari reteaua in casa!! acum realizez ca routerele sint setate bine si functioneaza corect!! Problema intervine cind vreau sa ma conectez cu A8 pe rind,la ambele routere!! Daca ma conectez la nr.1,apoi merg in alta camera si ma conectez la nr.2 se conecteaza totul ok,insa.....la revenirea la nr.1 canci (scuzati!) ...nu se mai conecteaza. Desi am plecat cu 2 minute de linga nr.1 si ar fi trebuit sa se conecteze automat sau prin conectare manuala!! Nu se intimpla asta,si reconectarea se face dupa ,,n,, incercari!! Ce e culmea de tot este ca am testat cu un S5 si un S4 comutarea si conectarea intre routere! Totul absolut rapid si ireprosabil!! A8 nu si nu!! Si ce e si mai culmea dar si inexplicabil ptr mine este ca daca plec de linga nr.1,apoi ma conectez la nr.2, la intoarcere la nr.1 nu se mai face conectarea si......am observat ca vede SSID-ul routerului,dar....IP-ul este de la nr.2!! Stiu ca v am zapacit,dar nu ma pricep la retele si nu stiu sa explic mai bine!! Ceva gen: router 1 IP: 192......0.1 iar router mr.2 IP: 192.....1.1. Doar ca la reconectare la nr.1 de exemplu zice numele router-ului de ex ,,TP Link-F365" dar IP-ul de la ,,TP Link- F934"!!  Pastreaza SSID-ul dar retine alt IP,nu cel la care vrei sa te conectezi proaspat!! O sa va trimit citeva poze ptr o mai buna intelegere!! Retineti ca am discutat la Samsung Romania si am fost programat ptr un service online prin Smart Tutor pe....27.12.2018!! sub motivul ca e aglomeratie. Deci atit de fiabile sint device-urile Samsung!!  Uitam: mi s a spus sa merg cu el in Safe Mode cca 1h iar daca problemele persista sa i fac hard reset! Facut intocmai si nimic nou sub soare. As putea sa va mai spun ca penultimul update zicea ceva de corectii probleme wi fi!! Sper sa nu gresesc!! 

Screenshot_20181219-203510_Settings.jpg

Screenshot_20181219-203836_Settings.jpg

Screenshot_20181217-201009_Settings.jpg

Screenshot_20181219-160512_Settings.jpg

Screenshot_20181219-203918_Settings.jpg

Screenshot_20181219-205347_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use