Clicky

Jump to content

Poze defecte


Recommended Posts

Salut!

Am un telefon Samsung S7 edge, care acum vreo două luni a început să îmi creeze probleme la galerie. Aveam niște poze făcute, le-am putut vizualiza imediat după ce le-am făcut, la câteva ore (unele) respectiv câteva săptămâni (altele) ori îmi apărea în locul lor o "poză" gri cu semnul exclamării, ori niște benzi care acopereau o parte bună din poză. 

Știe oare cineva dacă este de la vreun virus sau de la aplicație? Telefonul și-a mai dat update de vreo două ori de atunci și problema nu a dispărut. 

Mersi frumos!

Link to comment
Share on other sites

Ai cumva card SD in telefon? Pozele se salveaza pe card SD sau memoria interna a telefonului?

Daca ai SD Card...atunci banuiesc ca cardul este de vina. Te rog mai multe detalii ;)

Link to comment
Share on other sites

Mai mult ca sigur cardul este corupt...ca atare și pozele sunt cam pierdute.
De acea este bine să le salvezi în cloud.
Eu pt poze folosesc Flickr, am 1TB spațiu de stocare și pozele se salvează la dimensiunea originală.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sp1tfire said:

Sigur erau poze si nu pdf-uri sau alt tip de fisiere? Galeria de la Samsung arata si pdf-urile, dar exact ca in poza de mai jos.

Screenshot_20180915-211943_Gallery.jpeg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Exact așa arătau, dar erau sută la sută poze. Erau poze, pe care chiar le făcusem cu telefonul. 

23 minutes ago, Feri said:

Mai mult ca sigur cardul este corupt...ca atare și pozele sunt cam pierdute.
De acea este bine să le salvezi în cloud.
Eu pt poze folosesc Flickr, am 1TB spațiu de stocare și pozele se salvează la dimensiunea originală.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk
 

Ok super, mersi frumos pentru sfat! :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use