Clicky

Jump to content

Google Pixel 2 XL - Discutii generale


Recommended Posts

Am pus si eu link-ul mai demult.

E misto!

 

Merge bine Win in masina virtuala pe Mac?

Apropos, o chestie funny, a venit un client care a vrut sa-i pun licenta de Win 10 pe 64 biti si pe asta sa-i pun in masina virtuala Win 10 pe 32 biti ca avea nus ce soft care rula doar pe SO pe 32 biti.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

La mine merge OK - e drept ca folosesc masina virtuala de Windows doar ca sa rulez Packet Tracer ca sa verific temele de casa ale studentilor la cursul de Retele de Calculatoare . Din pacate insa 8 GB sunt cam putini cand dau drumul la masina virtuala de Windows 10 (e drept ca are alocati 4 GB) - de asta spuneam ca e pacat ca nu am cum sa fac upgrade la 16 GB.

Asta cu soft pe 32/64 de biti am intalnit-o si eu pe Windows mai demult... :) . Sa vezi insa cum e sa ai nevoie de mai multe versiuni de software de la Siemens (Step 7, WinCC, WinCC Flexible, Tia Portal) - cand ma ocupam de asta trebuia sa tin cate o masina virtuala pentru fiecare configuratie in parte... E ceva de speriat cum nu se suporta intre ele nici macar versiuni diferite ale aceluiasi program. Practic pentru fiecare fabrica trebuia sa fac o masina virtuala noua...

Edited by danmerezeanu
Link to comment
Share on other sites

Ok, pt colaborare....dar si asa ar trebui sa am un buton sa pot da un mesaj nu?
Eu cred ca vom primi doar niste mesaje de la ei, probabil legate de trafic, drumuri, etc.
Nu cred ca va fi ca pe waze sa poti trimite mesaje celorlalti participanti la trafic.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, dar este greu cu livrarea din US. Inca 35$ plus sanse mari sa mai achiti 'ceva' taxe...
Se gasesc alternative (probabil nitel mai scumpe, dar fara taxe) si in UiE!

Nou pe Amazon (din UE) este pe la 2100 lei. Au si 'desigilate' sub 2000 lei + garantie si retur mult mai facil fata de eBay (US).

Link to comment
Share on other sites

Maine seara le am programate, chiar incepusem sa-mi fac griji pt patchul pe ianuarie dar tre' sa-i credem si pe cei de la Google, au fost si ei la ski probabil, s-au lasat sarmalele si carnatii grei.
Un cadou frumos (sper) de sf. Ion.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ciudat, la mine dupa flash la magisk a crapat, fara sa am modulul sau apk de edge instalate.
Flash i-am facut cu twrp-ul pe care il aveam instalat pe el, ultimul de altfel.
Acum nu l-am mai pus, am sa incerc diseara sa fac flash dim twrp.img fara a mai instala si twrp pe el.
Multumesc pt informatii!

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use