Clicky

Jump to content

Google Pixel 2 XL - Discutii generale


Recommended Posts

Mie nu mi-a crapat nika... Daca crapa, faci un 'dirty flash', sau il re-invii cu un:

fastboot flash boot boot.img

Cu partitii duble, comanda se complica...  Poate ajuta uninstaller-ul de Magisk, poate nu.
Daca ai timp si chef de teste, baga! :rolleyes:

Just now, Katabxp said:

Merge active edge pe el?

Merge, merge! Il aveam deja instalat inainte sa trec la 18.0. :P

Link to comment
Share on other sites

Da, am vazut ca merge, l-am instalat ca m-am uitat la modulul din magisk si avea update pe 4.12 iar noi am pus patchul pe decembrie pe 3.12.
Si-a luat cineva Pixel 3 sau 3XL? Cred ca majoritatea considera ca nu merita upgrade-ul doar pt un proc mai rapid si o camera ceva mai buna. Eu l-as lua pt calitatea display-ului dar nu am cu ce.
Oare practica si Google magariile lui Apple cu "incetinirea" voita la telefoanele mai vechi?
Ma gandesc la primul meu Pixel XL si la Pixelul sotiei ca nu se mai miscau asa cum trebuie, iar ca hardware eu zic ca sunt peste porcariile de j-uri sau a-uri de la Samsung.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Katabxp said:

Si-a luat cineva Pixel 3 sau 3XL?

Il asteptam pe Dan sa sparga gheata! :))

29 minutes ago, Katabxp said:

Oare practica si Google magariile lui Apple cu "incetinirea" voita la telefoanele mai vechi?

Posibil, dar: Hotu' neprins este negustor cinstit. Nu cred ca isi permit treaba asta, mai devreme sau mai tarziu ii prinde careva (cu capu' mare) si or sa se faca de rahat.

Ori fac ei 'ceva', or 'se uzeaza' hardware-ul (cu voia lor, ca l-au ales de slaba calitate), ori il ingreuneaza versiunile noi de aplicatii sau de Android. Cauzele pentru care in timp un telefon incepe sa fie lent, sunt multiple... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Upgrade la 3XL: Daca e sa asteptati dupa mine... nici o sansa. 2XL-ul meu merge fara probleme asa ca nu-l schimb cu un 3 XL. Nu merita. Diferenta e prea mica. Astept 4 XL-ul si... mai vedem :) .

Incetinire telefoan: eu as zice ca e uzura componentelor mai degraba (daca suspectati ceva... nu aveti decat sa puneti o versiune mai veche si sa vedeti comportamentul, dare u zic ca nu vor fi diferente semnificative). La mine nu sesizez incetinire - poate si din cauza ca pun de regula totul "pe curat".

Link to comment
Share on other sites

Pe 2XL nu da semne de oboseala dar pe primul Pixel incepuse sa se ingatuie si cum spuneam, nu cred ca Pixel avea hardware mai putin potent ca pocnitoarele astea de A(udiuri): 3, 4, 6, 8 sau j-uri.
In alta ordine de idei, banuiesc ca aveti d-asta:
Cum se foloseste ca nu am avut timp sa ma joc cu el, abia am instalat asta?207774155e09066331a520a27e48e9f9.jpg

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Numai daca telefonul are "margini active" ca htc 11 si pixel 2/ 3.
Nu am citit despre op 6t ca ar avea active edge.
Si a doua, sa mearga aplicatia trebuie in primul rand sa ai root pe telefon cu magisk, apoi sa descarci modulul si apoi apk-ul din store.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iti preia call-ul si iti pune pe ecran ce zice interlocutorul. De asemenea poti transmite interlocutorului (prin intermediul AI) sa te sune mai tarziu, etc.. E bun la spam-uri si cand esti in sedinta si nu poti vorbi.

 

Cum l-ai activat?

Edited by geekos
Link to comment
Share on other sites

Din ce am incercat nimic nu a venit cum trebuie pe display-ul asta usor curbat, singura care mi-a mers si care nu e sticla a fost alien skin.
Poate au gasit baietii vreun geam cum trebuie intre timp.

Colegilor, va rog sa imi recomandați o sticlă buna pentru acest telefon. Mulțumesc.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk




Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use