Clicky

Jump to content

Report

  • Similar Content

    • By dinicaandrei
      Credeti ca ipadul 2018 m-ar ajuta la facultate pentru notite, invatat, etc sau mai bine as merge pe un galaxy note 8? (ca telefon am un iphone se 64gb si sunt destul de multumit de el)
    • By DTTR
      ma intreb si va intreb:
      la nivel de sofisticare necesara pentru a realiza un HDD (intern sau extern) - ma refer aici la disk si controller - pot exista produse contrafacute?
       
      am in mana un HDD seagate ST2000LM014 scos din o carcasa de HDD extern... achizitionat si platit pe posta romana (deci nu pot fi EU acuzat de contrafacere deoarece am dat bani pe el in necunostinta de cauza).
       
      partea interesanta este ca SEAGATE nu a auzit NICIODATA despre acest model. cautand in baza lor de date serialul produsului acesta nu exista. cautand modelul acesta nu exista.
       
      totusi cautand produse similare gasesc ST1000LM014 si vad ca are acelasi tip de eticheta, acelasi design si layout, acelasi tip de inscriptionare a datei de fabricatie.
       
      disclaimer: am cumparat produsul ca produs DEFECT. stiu ca are probleme. dar achizitia mea a fost de buna credinta fara sa banuiesc vreo clipa de posibilitatea de a achizitiona un produs contrafacut. NU folosesc si NU incit la folosirea de produse contrafacute.
       
       
      EDIT (continuare)
      aplicatia SeaTools (oficiala seagate) recunoaste drive-ul ca fiiind unul generic.
      hdd-ul, combinat cu controllerul sau, functioneaza. nu stiu cat de bine... dar functioneaza. fiind de volum mare 2tb nu am reusit sa fac formatare CLASICA - totala pentru ca mi-a intrat laptopul in sleep (cred).
      nu am reusit cu nici un soft sa-l stressez (nu am gasit nici un soft care sa-mi faca HDD stress - si am instalat vreo 5 care ei zic ca fac stress de HDD dar in fapt fac doar ceva teste). se poate totusi sa nici nu stiu sa folosesc softuri de stress... singurul soft adevarat de stress gasit costa 69USD si stressarea se facea in mod comanda din DOS.

      descarcand de la seagate aplicatia lor de determinare drive (e drept ca INTERN) imi da rezultatul din prima captura.
       
      apoi apas check for downloads si ma duce la site seagate unde... vedeti a doua captura...
       

      un link interesant spune CUM se contrafac HDD-uri seagate.
      hdd-uri de capacitate mica sunt reprogramate sa "gandeasca" ca sunt de capacitate mare.
       
      http://www.ukantipiracy.co.uk/computer/fakeseagatehdd.html

      un clip interesant...
       
      una din cutiile primite are semnul identic cu cutia chinezeasca.
       
      oricum IN INTERIOR eu am gasit un HD... fizic.
      e drept am desfacut doar una din carcase.
       

       
       
       
      am desfacut si a doua carcasa. tot HDD in interior.
       
      am introdus ambele HDD in o incinta ICYBOX (cu doua sloturi - 2 bay)
       
      le vede ca fiind WD - western digitaluri.
       
       



    • By .Silviu
      Trebuie sa imi iau telefon nou, actualu s-a dus de suflet.. . In lista ar fi:
      -Lg optimus G
      -Nokia Lumia 920
      -Samsung Ativ S
      Bugetul meu e maxim 1500 de lei, si sunt interesat mai mult pentru camera, facebook, skype,si citire pdf-uri sau doc-uri cu lectii de la facultate, sa vad un film pe el, cateva joculete, de unde vine si a doua intrebare: Se merita in ziua de azi cumparat un Windows Phone? Din cate observ, sistemul capata pe zii ce trece din ce in ce mai mult interes din partea dezvoltatorilor, de android nu mai zic nimic, e vis.
    • By AlexB
      Vand Segate GoFlex Satellite nou. Extinde storage-ul iPhone-ului / iPad-ului / Android-ului cu 500Gb. A fost desigilat doar pentru ai face un update de firmware.
       
      Pret 600 lei! Poze. (In magazin e de la 950 lei)
      Contact: alex.bartis@gmail.com / 0757815983
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use