Clicky

Jump to content

Sportivi români / Echipe românești

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Iar eu Amândru că sunt român Oare ce or să facă toți „specialiștii“ de pe net? Cum mai dau ei cu bâta în baltă?

Care hatereala? Daca pun la pariuri pe cine cred ca o sa castige, e hatereala? Simona era favorita la pariuri, avea cota 1,20, deci nu merita pus niciun ban pe ea pentru ca ar fi fost un castig de nim

Posted Images

Vorba reclamei, probably the best text about. De fapt singurul care mi-a placut.

Merită 100 de stadioane pline de recunoștință. A bătut campioane din țări care au mai multe cluburi de tenis decât avem noi cârciumi

Să te simți tu tare și „mândru că ești”, iar asta pentru că altcineva a muncit cu o ambiție inumană și a ridicat Drapelul țării din care faci și tu parte întâmplător. O fi existând o ipocrizie mai mare și mai generalizată decât aceasta? Eu nu sunt mândru că Simona Halep a câștigat și va mai câștiga. Sunt mai degrabă complexat. Sunt complexat că, in timp ce Simona a bătut țări care au fiecare în parte mai multe cluburi de tenis decât avem noi cârciumi și sedii PSD, eu arunc gunoaie pe jos, flegmez pe stradă, merg ca idiotul cu mașina, las gunoaie în urmă pe unde mă duc, votez ca boul, iar când nu votez ca boul nu votez deloc. Și o țiu tot așa, în tot și în toate, privind înainte cu speranța că pensiile se vor mări și mâine, și poimâine, și la infinit. Deci, ne deranjezi cu stilul tău, Simona. Nici măcar nu ai catadixit să mulțumești PSD-lui că ți-a mărit Wimbledon-ul pe care l-a taiat Băsescu, da.

Acum românii sunt mai răi ca după Revoluție și parcă nu gândesc uneori sau au ca singur scop să facă rău cât mai mult. Mie mi-a mers la inimă articolul ăsta de pe TheNewYorker. Am spus de multe ori că tenisul e un sport care se câștigă și se pierde psihologic. Sunt de acord cu multe din ideile din articolul ăla. Noi nu o merităm pe S1m0na.