Clicky

Jump to content

Redmi Note 4x sau P9 Lite?


Recommended Posts

Vrei să schimbi Redmi Note 2 @candrei?

@Innoxius știu că are în casă P9 Lite. Pe hârtie stă mai bine Xiaomi.

Aș alege Xiaomi pentru cei 3 GB RAM și 32 GB spațiu de stocare.

Înțeleg că P9L a primit deja actualizare la Nougat. Xiaomi oferă o variantă beta în versiunea developer a rom-ului. Probabil ești mai familiarizat cu abordarea Xiaomi legată de Rom-uri decât mine. Redmi Note 4x e mai nou cu 10 luni decât P9L. Poate asta o să conteze la viitoarele actualizări.

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat și eu la telefoane din raza lor, pentru prietenă. P9 Lite are camera frontală mai bună, are varianta și cu 3 GB RAM. P9 Lite e mai mic, cam ca S6 de la muncă, Note 4X e de dimensiunea unui G4. E posibil ca Note 4X să primească mai multe actualizări în timp. Aș alege P9 pentru că arată mai bine și am ceva mai multă încredere în Huawei. P9 Lite nu are port infraroșu și nici OTG. Toate detaliile aici http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7983&idPhone2=8580.

Link to comment
Share on other sites

P9 pe care l-am găsit are 3gb ram.

As vrea camera ok și baterie pe măsură.

P9 l-aș alege mai mult pentru faptul ca am acces la setările manuale ale camerei.

Da, Cosmin. Vreau sa schimb Note 2-ul. P9L a primit doar beta din câte am citit.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Dimensiunea nu ma deranjează. As trece de la 5.5 la 5.5. Cred ca e fix același ecran ca și la Note 2 și 3.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

seria redmi nu e prea stralucita in contextul asta si in multe altele. ah, nu uita ca huawei e cu cate va pozitii mai sus fata de xiaomi. au rupt gura targului (lumii) in ultimii ani huaweiul. :)


mare atentie totusi la p9 lite ca n-are banda 38 digi mobil, cel putin asa vad acolo in linkul anterior

Link to comment
Share on other sites

Seria Redmi Note cu Mediatek.

Evident, Huawei este peste. Dar ma refer strict la cele 2 telefoane.

Si nu folosesc Digi. N-am folosit niciodata. :D Cred ca o sa aleg 4X-ul. Sa vad si review-ul celor de la Mobilissimo si decid ulterior. Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Am luat 4x-ul. Toate bune momentan.
Se poate inchide.
Va multumesc!

Zici ca-ti place....fa cerere de unlock bootloader si te invat ceva ce nu o sa uiti si nici nu vei regreta vreodata ca nu ai luat Huawei :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
P9lite 2017 , ai făcut o greșeală că ai luat Xiaomi .

Aloo, era de dupa Apple, Samsung, Htc, LG, Huawei, Sony, sa stii ca la ce pret au Xiaomi sunt prea bune Bine ca daca ai o lopata de banuti invarti la primele din lista...dar eu m-am lamurit de 3 ani incoace ....Iaca cine-i top 5 la performanta, din gresala chiar locul 1 !

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

 

59dad6b6551fdb4d4d8531224d0fe37f.jpgc7a62bc737b445c7e54d92181ef792d3.jpg8f045c0c156d6583a991b64d31eca8a2.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use