Clicky

Jump to content

Discutii generale Samsung Galaxy S8


Feri

Recommended Posts

Eu după 2 luni petrecute cu S8 m-am hotărât azi sa ma despart de el. M-am obișnuit mult prea tare cu IOS și cu fluiditatea lui așa ca azi am dat la schimb S8-ul meu pe un iPhone 7 128 GB nou nouț. Data următoare când voi mai încerca android nu va mai fi pe samsung ci probabil pe un pixel. Pentru mine samsung are prea mult lag.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am descoperit o aplicatie geniala, care poate dezactiva toate mizeriile Samsung, fara root. De asemenea, pot seta ca butonul Bixby sa deschida orice alta aplicatie. L-am setat sa-mi deschida camera. In descriere scrie ca aplicatia merge cam pe orice model Samsung.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kunkunsoft.packagedisabler

 

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

E "fain" ca trebuie sa "platesti", sa poti folosi 'normal' un telefonul in 2017 deh lansat , tot anul asta...

Dar o aplicatie sa faca pa...pa, la Knox, aveti?!!

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Feri Nu stiam, ca n-am mai avut Samsung de pe vremea lui S4

 

@reflavius Poti sa-l folosesti "normal" si fara aplicatia aia, dar de ce sa las sa ruleze in background zeci de procese care nu-mi folosesc la nimic? Si de ce sa nu folosesc butonul Bixby pentru a deschide camera, ca sigur n-o sa ma vezi vorbind singur in engleza cu telefonul ca sa folosesc asistentul lor virtual? Am dezactivat 38 de procese si aplicatii. Sunt convins ca orice marca ar fi telefonul, tot ai procese si aplicatii pe care nu le folosesti, poate nu asa multe ca la Samsung, ca ei au o gramada, dar tot gasesti ceva inutil chiar si pe un Android curat.

 

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o probleme cu un s8. Am 5 conturi de gmail. Din astea doar unul este bifat sa sincronizeze contactele. Dar in rubrica contacte/grupuri imi apar toate contactele de pe cele 5 conturi de gmail. Cum pot face sa nu imi mai apara toate ci doar cel selectat? Multumesc

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor acum 2 zile mi-am vândut OnePlus 3T și mă gândesc să-mi cumpăr un samsung s8.Intrebarea mea pentru posesori este daca v-ați pus sticla temperată pe display și cat de bine vine(daca mai face efectul de curcubeu).Intreb asta pentru că înainte am avut un S7 edge și am avut probleme tot timpul in a găsi o sticla temperată buna.

 

Link to comment
Share on other sites

@Georgefcs În opinia mea ai două opțiuni. Încearcă prima oară cu o soluție ieftină de pe eBay (eventual din China de pe Gerbest, TomTop sau alte magazine), iar dacă nu te mulțumește rezultatul, cumpără un Spigen sau Moshi Ionglass. Ca producători sunt cei mai buni.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care folositi Tapatalk, când intrati pe to picuri și citiți /răspundeți, atunci când ieșiți în meniul principal al forumului vi se albește ecranul?
Mie îmi face asta de fiecare dată când dau back și este destul de enervant.
Pe tableta sau pe alt telefon nu face așa deși am aceleași setari.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use