Clicky

Jump to content

De unde descarcati aplicatiile?

60 members have voted

1. 1. Ati descarcat aplicatii de pe alt site diferit de Google Play?

• Da
      41
    • Nu
      15
    • Nu stiu
      1
    • Poate
      4

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Le folosesti pe cele light, ca mine.  flavius, ca sa primesti un salariu mare, trebuie prima data sa te exprimi foarte coerent si clar dpdv gramatical. zic si eu...

Ai dat 1500 de ron pe un telefon, e greu să dai 3 roni din buzunar pentru un dezvoltator de aplicații care-și bate capul ore-n șir pentru aplicația care ne place? Majoritatea persoanelor care le cuno

Pai nu ai bani, nu cumperi. Dacă ți-e sete, furi un Cola de la un magazin? Bei apa rece de izvor. Asa si cu aplicațiile, n-ai bani,nu cumperi, folosești aplicații free.   Sent from my GT-

Posted Images

........... Am introdus numai Maestro de la BCR si BRD Aceeasi problema am avut-o si cu PayPal. Voi ce tip de card folositi ?!?

Eu folosesc Mastercard de la ING si merg platiile fara probleme atat pe Google Play cat si prin Pay Pal.

Chiar aseara am cumparat Swiftkey 3 si toata tranzactia a durat cateva secunde.

si sincer sa fiu chiar am vrut sa cumpar cateva aplicatii de pe Store insa oricate carduri am introdus imi da eroare la codul cardului. Am introdus numai Maestro de la BCR si BRD Aceeasi problema am avut-o si cu PayPal. Voi ce tip de card folositi ?!?

Nu e ceva legat de inrolare 3D ?

Am vazut ca la logare scrie in casuta aia MasterCard , Visa , American Express și Discovery. Am sa incerc diseara cu o cartela cu abonament de Cosmote. Ar trebui sa ii dau Descarca si apoi Accepta si Descarca si o sa vina cost suplimentar la abonament ,nu? Așa îmi zice logica mea.

Tot ce am cumpărat a fost cu card Mastercard de la otp bank . Nu am avut niciodată probleme. În plus aceleași aplicatii cumpărate pentru telefon le-am instalat și pe tableta fără a le cumpăra din nou.

Sent from my Odys-Loox using Tpatalk 2

Atenție! Maestro nu este pentru plata on-line, și nu poți să îl folosești doar în tara în care a fost emis, este doar pentru a plăti direct la comercianți.

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Edited by samyjuanito
  • 5 months later...

Sa va spun o povestioara: vara trecuta mi-am root-at al meu motorola fire si navigând eu prin play store am observat ca nu merge sa accesez funcția search, așa ca intru eu in il app link2SD si i-au cea mai proasta decizie de când am telefonul asta, dezinstalez play store cu gândul ca il voi reinstala si va funcționa corect. Il dezinstalez si descărcare app play store din nou. Cand o deschid, procesorul a cedat. Acum trebuie sa ma chinui cu un alt magazin de app.

• 8 months later...

Dacă descarc o aplicație și o folosesc mai mult de o săptămână, înseamnă că îmi e utila și trebuia sa suport dezvoltatorul. Am văzut că mai nou se baga update-uri din ce în ce mai dese pentru a descuraja pirateria, alții pun un activator de câțiva KB pe Market pentru a activa anumite facilități pentru o aplicație. De obicei acel activator se actualizează foarte des, iar aplicația mama nu funcționează fără ultima versiune a activatorului. Asta mi se pare cea mai buna soluție de a da pe brazda utilizatorii ce nu cumpără. Adesea aplicațiile costa cât o bere, dar avantajele sunt mai îndelungate ca la băutură ;) Cumpărați dacă va place. Sunt convins ca nimănui nu-i convine sa muncească pe nimic.

Trimis de pe Nexus 4

Ai dat 1500 de ron pe un telefon, e greu să dai 3 roni din buzunar pentru un dezvoltator de aplicații care-și bate capul ore-n șir pentru aplicația care ne place?

Majoritatea persoanelor care le cunosc îmi spun că-mi sunt nebun că plătesc aplicațiile dar nu prea ai cu cine discuta, unii sunt prea încuiați la minte.

Oricum. Eu având 3 dispozitive cu android, dacă găsesc o aplicație utilă,o plătesc și o folosesc pe toate 3 dispozitive pentru că licențele nu sunt limitate la un număr de dispozitive.sau nu știu eu să fie.

Mănânci cai?

Qashqai!

Cei care nu cumpara ori n-au card, ori sunt prea speriati sa-si puna cardul :D

Sau poate sunt doar zgarciti cine stie. 

Stai o groaza pana gasesti crack la un joc misto. Uneori nici nu gasesti. Mai bine dai 4 lei sau cat o fi, asta daca nu cumva ai timp de pierdut. 

Edited by Stefan M.

Da și asta e o problemă. Nu-și pun cardul că vai doamne...Google-ul sau Apple le trag bani de pe cardul lor în neștire. 

O conversație.

Eu: Uite ce mișto e aplicația X.

El: Da, e mișto, de unde ai luat-o?

Eu: Din Google Play Store, am plătit-o.

El: Ești nebun, dai bani pe prostii.

Și tipul a decartat 2000 de ron pe un S4 cu 2 zile înainte.  <_< În momentul ăla am vrut "să-l omor" cu mintea.

Edited by Tyler Durden

Daca te referi la Nokia Store, exista doua modalitati de plata: cu cardul de credit / debit sau prin operator (daca operatorul respectiv are conventie cu magazinul). Dar, pentru ca si operatorul isi ia si el partea lui, nu toti dezvoltatorii seteaza si aceasta modalitate de plata ca disponibila. 

Banui ca si la Play este acelasi stil de lucru.