Clicky

Jump to content

Report

  • Similar Content

    • By LUCi
      Salutare, imi recomanda cineva un ROM bun pentru Note 4 SM 910F ? Ma intereseaza un ROM stabil si cu functii de Note 7 (ex. S Pen cu display-ul stins, always on, etc)  Ms.
    • By Popescu Vlad
      se merita sa schimb rom ul samsungului s2 cu cel al s3 ului?imi vor mege aplicatii,jocuri?
    • By katees
      Salutare tuturor!
      As vrea sa stiu daca mai sunt utilizatori de Samsung Galaxy S Plus, daca au soft-ul original sau nu, root sau nu. Eu am instalat un rom Miui 3.9.27 de care sunt multumit. Functioneaza cred ca tot, cu exceptia radioului. Rom instalat  deoarece soft-ul originala ramas ne actualizat de cei de la Samsung, desi performantele faceau posibila actualizarea la ICS sau JB. In rom stoc 2.3.6 miui, functiona si radio-ul.
    • By Louie95
      In primul rand sa ma prezint . Sunt Pausan Cosmin , de doua zile posesorul unui sII second-hand. Intrebarea estecum pot sa revin la setarile din fabrica ?! Telefonul cred ca e adus din germania si are root , sau cel putin avea pana ieri cand l-am "resoftat" de doua ori cu Odin , dar nu cred ca am facut bine ! Am android 4.0.2 , dar un prieten are de la e-mag si are 4.0.4. Pe mine ma intereseaza sa scap sigur de root , sa-l aduc la firmware-ul stock ca se misca greoi , iar apoi sa fac un update oficial stabil si care se misca bine ! Pun si doua poze .
       
      Ma poate ajuta cineva cu un tutorial in romana , ca de alea in engleza am tot dat si incercat , dar eu inca nu sunt familiar nici in limba materna cu termenii ! Va multumesc anticipat !!


    • By lacsativ
      Buna, sunt newbie in ale androidului, si sper ca nelamuririle mele sa nu fie prea stupide. Voi achizitiona in curand un adroid, si la un moment dat voi vrea sa il "rootez".  Am inteles faptul ca fiecare telefon se rooteaza intr-un mod diferit (rooting-ul seamana cu CFW-ul de pe PSP din cate am observat). Insa dupa ce voi "roota" telefonul, aplicatiile si programele la care voi avea acces trebuie facute special pentru telefonul in cauza? Spre exemplu, vreau o aplicatie care imi muta aplicatiile din memoria telefonului pe SD. Aceea aplicatie trebuie facuta special pentru telefonul care il detin? Sau sunt pur si simplu ca cele din Android app store? In ceea ce priveste ROM-urile si Kernel-urile custom, se intelege de la sine ca trebuie facute special penru telefonul in cauza. 
          Pe scurt, odata ce fac root la telefon, am acces la toate aplicatiie sau trebuie individual optimizate pentru telefonul meu? (emulatoare, programe, etc). Intreb asta deoarece telefonul pe care vreau sa il iau nu prea a primit atenite de la comunitate. 
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use