Clicky

Jump to content

#mobicast

Recommended Posts

Când va apărea Huawei P40? Înțeleg că nu va fi cu suita Google. Am auzit zvonuri că, odată cu lipsa serviciilor Google telefoanele vor fi mai ieftine. Poți confirma acest lucru și  ce ecosistem va înlocui G și când? Mulțumesc!  

15 hours ago, Wubalubadubdub said:

Care este cea mai sigura metoda de a-ti proteja datele din telefon? Parola cu cifre, parola desen, amprenta sau face ID?

Astea sunt pentru rapiditate, lene etc. N-au legatura cu siguranta.

Biiiiiine te-am regăsit pe forum! Tare mi-a plăcut cum ai început Mobicast-ul 299. Am auzit de lucruri care m-au lăsat perplex! Prima e un Pablo Escobar phone - două ediții deja... suspect, dubios de ieftine. Ce e cu ,,fold astea? A II-a,  Interesantă mi s-a părut ideea perechii de perechi de ecrane: Surface Neo și Surface Duo, ultimul pe Android (am râs isteric la asta). Se aude ceva legat de vreo lansare oficială, dată de lansare, vreun 5G pe ele, ceva specificații, preț? Aștept răspuns și ... după 300 aștept încă 300. Felicitări!

Salut Alex. Când îți veți schimba Oneplusul îl pui pe Olx sau il pui pe Okazii?

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Îl face Giveway și-l câștiga Wabadu!

Trimis de pe al meu Redmi K20 Pro Premium Edition folosind Tapatalk

Salut! Care Samsung galaxy S20 Ultra e mai rapid (mai bun over-all pe la noi): cel cu Exynos ori cel cu Qualcom. QuicqMobile vinde ambele variante cu mici diferențe de preț? Când apare și la noi Sony Xperia mach II? Un încărcător wirless mai vechi - cu amperaj mai mic - dăunează încărcării unui telefon cu fast-turbo-warp  charger? 

On 28.02.2020 at 21:45, DTTR said:

Salut Alex. Când îți veți schimba Oneplusul îl pui pe Olx sau il pui pe Okazii?

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

A venit și răspunsul! 😄

Întrebări:

Am ajuns şi la întrebări, întâi pe Forum unde am avut un curios care a dorit să ştie dacă voi face RetroReview la iPod Classic de generaţie a cincea (slabe şanse, deşi... never say never). Am fost întrebat şi ce părere am despre Surface Neo şi Surface Duo, dar şi de ce nu merge reverse charge la un Huawei P30 Pro cu anumite dispozitive. Cineva a vrut să ştie şi ce telefon mi-aş lua după cele actuale, pe viitor, ca un mic wishlist. Apoi am avut şi pe cineva care a fost curios ce fac cu OnePlus-ul după ce îl schimb.

Trecând şi la YouTube, aici am fost întrebat când e gata recenzia la Galaxy A71 şi Galaxy S10 Lite, dar şi ce părere mai am despre Allview Soul X6 Mini. Am speculat despre viitorul iPhone, am vorbit despre sosirea lui Android 10 pe Galaxy A70, am recomandat un telefon "frumuşel" cu baterie bună, dar am vorbit şi despre recomandarea unui OnePlus 6 versus un Xiaomi Mi 9T. Cineva a fost curios legat de efectul ecranelor în care stăm cu ochii asupra vederii noastre.”