Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De acum incolo in fiecare zi de vineri vom publica un podcast Mobilissimo, un Mobicast in care Alex Stanescu analizeaza cele mai fierbinti subiecte ale saptamanii. Raspundem la orice intrebare a citit

O întrebare mai puțin obișnuită..... Cum reușiți să vă păstrați obiectivitate la review-uri? Au căutat unii producători să vă......"îmbie"?   Sent from my Toshiba Tablet

O rugăminte către membrii mai vechi! Unii fani ai canalului YouTube prezenți de curând pe forum, încă nu au împlinit anii necesari pentru a accede în liceu. În opinia mea miștocărelile nu îi încurajea

Posted Images

Salut Alex !

1.Pot trece de la samsung galaxy s4 la iphone 5c ?

2.lg g4 merita sa fie cumparat sau nu merita sa dai atatia bani si mai bine iti iei un g3 ?

3. Sony xperia z4 cand apare sau daca a aparut cand va ajunge in Romania ?

4. Crezi ca samsung galaxy s5 o sa primeasca acelasi touchwiz ca si s6 , pentru ca note 3 si s4 au aceleasi iconite si tot restul ca si s5

Salut.. Am o mare mare problema!

Am un samsung galaxy s5 si nu pot sa sun de pe el, si nici sa primesc apeluri.

Mereu am o eroare in bara de notificari cu "Vodafone RO unavailable" sau "No service"

Cand incerc sa ma duc la setari de conectivitate si ma inregistrez pe retea, nu mai am eroarea, dar cand incerc sa sun ori imi scrie "Call ended" ori "No service" ori "Vodafone RO unavailable" chiar daca sunt inregistrat in retea... Astazi am incercat sa sun pe cineva o ora intraga fara succes...

Cateodata, foarte rar, merge sa sun deci chiar nu inteleg care poate fi problema.

Daca poate cineva sa ma ajute VA ROG mult sa o faceti.

Va multumesc anticipat.

Poate are ceva cartela ! Am avut un iphone 3gs cu o cartela de vodafone si o sapt intreaga nu-mi mergea sa sun pe nimeni . Asa ca m-am dus la vodafone si mi-au spus ca am cartela arsa ! :/ sper ca te-am ajutat cu ceva

Hotaraste.te ori iphone 5C ori G4 sau G3 :))

Note 3 are din cauza ca asa a fost produs 5.0 pt Samsunguri.. dar singurul care poate primii ca S6 iconitele presimt ca va fi Note 4 cu 5.1.1.. dar presimt ca raman lafel ca cele de acum pentru a fi ceva diferit pe S6 fata de S5 si Note 4 la meniu.

Salut Alex !

1.Pot trece de la samsung galaxy s4 la iphone 5c ?

2.lg g4 merita sa fie cumparat sau nu merita sa dai atatia bani si mai bine iti iei un g3 ?

3. Sony xperia z4 cand apare sau daca a aparut cand va ajunge in Romania ?

4. Crezi ca samsung galaxy s5 o sa primeasca acelasi touchwiz ca si s6 , pentru ca note 3 si s4 au aceleasi iconite si tot restul ca si s5

Poate are ceva cartela ! Am avut un iphone 3gs cu o cartela de vodafone si o sapt intreaga nu-mi mergea sa sun pe nimeni . Asa ca m-am dus la vodafone si mi-au spus ca am cartela arsa ! :/ sper ca te-am ajutat cu ceva

Multumesc de reply. Pai nu e de la cartela, am schimbat-o de doua ori de cand am telefonul...

salut Alex

samsung s4 cu procesor snapdragon 800 la 2,3 ghz Krait 400 si gpu adreno 330se incalzeste la fel de tare ca s4 normal si merita cumparat la 1400 lei?

Eu am un s4 i9506 de 2 luni si nu pot sa zic ca se incalzeste foarte tare dupa o ora de gaming dar dupa se incalzeste pe la vreo 40°C - 45°C.

1.Cum pot primi o invitatie pentru oneplus one ,avand in vedere ca nu am niciun prieten care are si sansele sunt slabe sa castig la concursurile lor?

2. Crezi ca Allview P5 Quad sau copiile vor primi update la android 5? (acum o luna au primit la KitKat)

Ei nu mai spune! Cum asa? Nu e ca și cum as urmări zilnic ce mai apare. Ala nu e update, e făcut de niște băieți pe baza unui rom de la Acer. Chiar acuma îl am instalat. Doha Kitkat. Nu va primi 5. Se zice ca lucrează la un kernel de lollipop niște ruși dar sunt doar zvonuri momentan...

Raspuns general pentru toti cei care vor update la L, M si ce va mai veni. Daca aveti telefon "de producator" (era sa scriu "de firma" :) )... sunt putine sanse sa primiti update oficial (OTA) daca telefonbul e mai vechi de sase luni - un an; ramane deci sa va bazati pe dezvoltatorii independenti si pe priceperea voastra in a instala custom ROM-uri.

Sau treceti pe viitor pe linia Nexus (sincer si un second hand si-ar merita banii) si atunci se schimba povestea (update-uri direct de la Google, plus o comunitate puternica de dezvoltatori care va mai da o sansa la urmatoarele versiuni si dupa ce Google (pentru ca o fac si ei) abandoneaza telefoanele mai vechi. NU exclud nici telefoneanel care au stat la baza Nexus-urilor, dar atunci revin problemele de update si se ajunge iar la custom ROM-uri.

Un sfat: inainte sa va luati un telefon cititi baieti (si fete), cititi cat mai mult; aflati daca exista o comunitate puternica pentru el, verificati comportamentul producatorului (toti mint dar... daca va informati puteti deduce cate ceva despre comportamentul viitor ). In felul asta aveti mai multe sanse sa aveti ultimele versiuni de Android pe telefon. 

Edited by danmerezeanu

salut Alex

samsung s4 black edition cu procesor snapdragon 800  la 2,3 ghz Krait 400 si gpu adreno 330 se incalzeste la fel de tare ca un  s4 normal si merita cumparat la 1400 lei?

Eu nu-mi amintesc să existe S4 cu SD800 fie el și Deep Black edition nu doar Black Edition. :)