Clicky

Jump to content

Bloguri personale

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Innoxius are dreptate, avem nevoie de un astfel de topic. Încep eu, cu o opinie personala despre "Black Friday". https://andreipascale.wordpress.com/2016/11/07/ce-se-intampla-cu-black-friday/   En

Te agiti prea mult, daca citesti ce ai scris, realizezi ca toata clasa politica e un rahat pe bat si n-ai cu cine vota. Trebuie sa ai si pe cine alege ca sa te duci la vot. Daca te duci doar sa pui st

@candrei Poate intentia ta este buna, dar cand o tot dai cu PSD in sus, PSD in jos, pari postac platit de PNL. Mi s-ar parea normal doar sa indemni lumea sa voteze. Cu cine voteaza e treaba lor. Mai b

Posted Images

Dacă ai citit aia plus ce mai postez despre vot și tot nu ai înțeles...

Uita-te în jur. Îți place țara asta? Dacă, mergi la vot! Moșnegii fac cozi de la 7 dimineața sa voteze PSD pentru 10 lei în Plus la pensie. Îți place sa îți decidă viitorul ei? Atunci stai acasă. Iar apoi sa zici ca e nasol în România.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Plus ca e contextul extern. Niște conducători slabi și idioți ne pot îndrepta înapoi spre est. Nu, merci. Nu mai vreau cu Rusia. Ce dezastre au produs aia, nici măcar Hitler nu a reușit sa ii egaleze. Vreți iar ceva asemănător ca înainte de 89? Stați acasă!

Eu ii aud și pe colegii mei. Studenți. Și mereu studenții au adus schimbarea. Și pe ăștia ii doare în cur. "mai bine salahor în Anglia decât inginer în România". Dar dacă se întâmplă ceva și nu mai poți pleca? Unde ramai? Exact. Aici. Ca de aia îți rupi capul la Politehnica 6 ani ca sa te bage cineva în seamă, nu ca sa lucrezi pe post de spărgător de ziduri.

@candrei Poate intentia ta este buna, dar cand o tot dai cu PSD in sus, PSD in jos, pari postac platit de PNL. Mi s-ar parea normal doar sa indemni lumea sa voteze. Cu cine voteaza e treaba lor. Mai bine zi direct pe cine trebuie sa voteze cei pe care ii inviti tu la vot.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

@candrei Poate intentia ta este buna, dar cand o tot dai cu PSD in sus, PSD in jos, pari postac platit de PNL. Mi s-ar parea normal doar sa indemni lumea sa voteze. Cu cine voteaza e treaba lor. Mai bine zi direct pe cine trebuie sa voteze cei pe care ii inviti tu la vot.

Insist pe PSD ca ăștia mi se par ca ma prostesc cel mai tare. Îs plini și ceilalți de penali. Am mai scris despre ei. Plus ca am dat liste cu toți penalii, nu doar ai PSD.

Nu sustin pe nimeni. Nici postac nu sunt. De aia scriu părerile altora, ca sa fie autentice. Cu citat.

Celelalte articole, fără număr de ordine, sunt doar ideile mele.

Nu voi susține niciodată PNL în forma actuală dintr-un motiv simplu: e plin de penali din PD. Și nu ii uit pe veci. I-au tăiat salariul tatălui meu cu peste 70%.

Era perioada aia cu Tăriceanu. Salarii mai mari, viata mai ok. Au făcut și ai mei un credit. 450 lei /luna. Era ok. A venit criza. I-au tăiat salariul tatălui de la vreo 1400 de lei la 500. Sa vezi ce frumos e sa supraviețuiești cu 50 de lei pe luna salariu când banca îți ia 450.

De aia nu susțin PNL. Nu uit ce au în componenta.

Și nici usr nu mi se pare prea viabil, sincer sa fiu.

Încerc sa ii conving pe oameni sa voteze. Iar faptul ca redau faptele PSD din ultima perioada, e pentru ca sunt de actualitate. Ei detin majoritatea, ei fac legea în parlament.

Dacă dorești sa scrii și tu, voi fi foarte incantat.

Merci fain!

Uite. Același lucru ziceam și în 2014. Sa voteze cu cine vor. Dar sa se implice. https://cosminmuntianu.wordpress.com/2014/10/24/yes-la-vot/

La fel, de asemenea, nu susțineam PNL. Nici PSD. Nu am avut cu cineva vota. https://cosminmuntianu.wordpress.com/2014/11/17/am-fost-la-vot-din-respect-pentru-revolutionarii-din-89-atat/

Dar măcar nu au folosit votul meu în favoarea lor.

Atunci eram acuzat ca țin cu PSD.

Încă ceva. Uite ca scriam și despre penalii din PNL pe larg. Cu dovezi. https://cosminmuntianu.wordpress.com/2014/11/04/de-ce-nu-merg-la-vot-pe-16-noiembrie/

Am ajuns acasa si pot completa,@sp1tfire.

Deci, am specificat de PSD in 2 articole, unul dintre ele fiind o parere personala, adica aici. Nicidecum nu am scris peste tot ca PSD e naspa si PNL is niste baieti misto. Chiar si in acel articol plin de PSD, ca astia-s la guvernare si o ard in Parlament de parca ar fi pe tarlaua ma-sii, am pus link catre o lista cu toti penalii. 

Vedem atacurile continuie ale lingailor la adresa tehnocratilor si a DNA. Pe toti mancatorii astia de cacat ii puteti cauta pe aici pentru a le vedea trecutul si problemele cu legea. De ce sa-i alegem tot pe astia? Ca sa ne mai dea un sut in **** pentru a ne pune defini

Nu tin partea nimanui. Doar expun problemele asa cum sunt.

In zilele nu foarte indepartate, niste baieti de pe la PSD ieseau si tipau ca a fost planificata treaba in Colectiv de catre tehnocrati ca sa preia puterea. Ca au avut oameni antrenati pentru o lovitura de stat. Vezi toate articolele si filmuletele pe profilul meu. Sunt prea multe pentru a pune link direct catre fiecare. 

https://www.facebook.com/muntianuandrei

Celelalte articole sunt scrise in alt mod. Textul este integral al altor persoane. Eu doar l-am citat. Vezi aici acele articole. Sunt 15 pana la momentul de fata.

Legat de simpatia fata de PNL, nu exista. 

USR nu mi se pare un compromis ok. Nu stiu de ce. Credeam altceva despre ei. Insa incerc sa imi spun sperantele in ei in continuare tinand cont ca-s oameni cu cariere care nu datoreaza nimic politicului.

Si, cum ziceam, daca doresti sa scrii si tu de ce mergi la vot, voi publica fericit raspunsul tau pe blog.

Zilele urmatoare voi iesi in strada sa conving oamenii sa voteze. Mi se pare mai ok sa te implici decat sa te vaiti prin online ca totul e naspa. Si voi face asta pe banii si timpul meu. Eu voi primi injuraturile. Dar oricum ar fi, voi merge. Deoarece cred ca se poate schimba ceva.

Colegii mei, studenti la Politehnica, prefera sa fie 'salahori in Anglia decat ingineri in Romania'. Ii doare-n cur. Iar aici e o problema. Ca voteaza pensionarii in locul lor. Si ne intoarcem la povestea cu PSD.

Nu simpatizez pe nimeni, urasc politica complet. Dar din pacate, numai prin intermediul ei putem schimba ceva.

O zi frumoasa.

Cu respect,

Cosmin 

Te agiti prea mult, daca citesti ce ai scris, realizezi ca toata clasa politica e un rahat pe bat si n-ai cu cine vota. Trebuie sa ai si pe cine alege ca sa te duci la vot. Daca te duci doar sa pui stampila pe cel mai putin hot sau prost, ala nu e vot, e pierdere de vreme.

Te agiti prea mult, daca citesti ce ai scris, realizezi ca toata clasa politica e un rahat pe bat si n-ai cu cine vota. Trebuie sa ai si pe cine alege ca sa te duci la vot. Daca te duci doar sa pui stampila pe cel mai putin hot sau prost, ala nu e vot, e pierdere de vreme.

Da. Dar măcar e votul tău. În vara "au fost pierdute" 250k voturi. Nu vreau sa fiu un număr acolo.

Ma agit dintr-un motiv simplu. Încerc sa îmi dovedesc intențiile si sunt perceput aiurea.

Înainte eram considerat PSDist. Acu PNList. Noroc ca nu sunt cu nici unii.

E votul meu si nu girez niciunul din candidati cu votul meu. Cand voi considera ca am pe cine alege, ma voi duce sa-l/sa-i stampilez. Momentan sunt numai cioflingari pe liste. Nu votez asa ceva.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk