Clicky

Jump to content

Sony Xperia XZ

pascaleandrei

Recommended Posts

Sony Xperia Xz este un telefon de excepție din punct de vedere al designului, dar se pare ca acesta nu este singurul lui punct forte. Sony a adus pe acest smartphone o premiere, stabilizarea pe 5 axe, digitala nu optica, dar toată lumea știe ca stabilizarea lor digitala e mai buna decât stabilizarea optica a celorlalți producători.

Și se pare ca și camera frontala a primit un algoritm special, după cum puteți vedea în clipul de mai jos:

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Superb ca orice smartphone Sony.

@Erwin, dacă ați reuși sa faceți rost de Sony xz, ar fi foarte tare. Chiar sunt curios cum se comporta, iar voi sunteți asi la review-uri.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Edited by pascaleandrei99

Pot sa aduca ei stabilizare pe 100 de axe, cred ca tot sub Samsung vor fi la capitolul foto. Daca si cu stabilizarea asta minune nu ii depasesc pe Samsung, cred ca ar trebui sa lanseze doar telefoane fara camera si sa lase pe altii care se pricep sa foloseasca senzorii foto Sony si sa faca soft adecvat pentru foto.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

Si o comparatie cu S7. Parca Samsung le are mai bine cu culorile, dar stabilizarea e impecabila pe XZ, mult mai buna ca cea de pe S7, chiar daca S7 are OIS, iar Sony nu. Focus-ul este rapid pe amandoua, nu pot sa zic care e mai rapid.

https://youtu.be/t4VkvwVW9bY

Uitati-va de la minutul 1:28 si veti sti de ce am zis ca stabilizarea e mai buna pe SONY.

Eu am ceva dubii cu ce vad acolo. Samsung nu pare sa aiba stabilizare deloc .... ceva e putred. Nu stiu exact cat de buna e la samsung dar la lg g4 poate sa fie si cutremur ca tot bine arata. Presupun ca samsung nu e departe si ce vad acolo e mai rau ca la allview. 0:48-0:50 stabilizarea e buna si deodata devine oribila? Hmm