Clicky

Jump to content

Allview X1 Xtreme in service - Diangi


Cretul

Recommended Posts

Salut! 

Pe data de 16.08.2016 am deschis un ticket pe site-ul celor de la Allview pentru a solicita trimiterea in service a telefonului. Curierul a venit a doua zi, a luat telefonul, iar pe data de 19.08.2016 a ajuns la cei de la Diangi putand sa verific asta pe site-ul lor care de o saptamana si jumate nu mai este functional fiind cica in mentenanta. De fiecare data cand ii intreb pe cei de la Allview in ce stare se afla telefonul primesc abureala maxima cum este prezentat mai jos: 

"Stimate domn,

Situatia produsului dumneavoastra este in curs de solutionare.
Vom incerca remedierea acestuia in cel mai scurt timp posibil."

 

Mai au cam o zi jumatate sa-mi trimita telefonul pana le expira cele 15 zile de stat in service dupa care ce ar trebui sa fac? 

 

P.s. Cei de la Diangi nu pot fi contactati pe e-mail.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut!

 

Stai linistit ca-l vei primi reparat in termen.

Si eu l-am avut in service la ei si, asa cum am promis, ii voi lauda peste tot unde am ocazia.

Pe scurt, am avut nevoie sa mi se inlocuiasca display-ul, l-am trimis exact cum au cerut, iar pe biletel am trecut si baterie + casti.

Desi nu mai erau in garantie au fost inlocuite iar noul display arata mai bine decat cel original. Sincer, surpriza a fost totala.

 

Ca urmare am toata stima pentru ei si serviciile oferite in acest caz.

 

Din pacate nu la fel pot spune despre celalalt telefon X1 soul reparat in Craiova la service autorizat Allview (nu dau numele, poate fi aflat de catre cei interesati).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use