Clicky

Jump to content

Android 5.1 allview a6 duo


Recommended Posts

Salutare , problema este urmatoarea :

Detin un allview a6 duo , are un android 5.1 lollipop , si este blocat .

Adica , cere "privacy protection password" , din cate am inteles ar fii acea anti theft password , sau ceva de genul.

Am incercat initial sa ii dau un reset din recovery , dar degeaba, tot cere acea parola , asa ca am cautat o versiune de android compatibila cu acest device , dar.. nu am gasit .

Pe internet nu am gasit nici o versiune de android pentru acest telefon , nici macar pe site-ul official .

Ce ii pot face ? cunoasteti o versiune compatibila ? sau daca stiti vreun firmware compatibil cu orice device ( daca exista asa ceva ).. sau daca stiti ce e cu acea parola..

 

Link to comment
Share on other sites

Serios , furate ? Inainte sa dai acest raspuns , te-ai uitat macar sa vezi cat de comuna si des intalnita este problema asta pe acest device ? Nu , o data ce ai dat acest raspuns . Intrebarea e simpla : detine cineva un firmware pentru acest device ? Da , foarte bine , nu la fel de bine , orice alt raspuns nu ma ajuta cu nimic , si inainte sa acuzi pe cineva , incearca sa ajuti si sa analizezi problema . Am venit sa caut ajutor aici , in schimb am gasit altceva... nu are rost sa mai continui , nu merita deranjul. Bafta cu forumul , si poti inchide si topicul , deja imi dau seama ca aici nu o sa gasesc ce am nevoie!

Link to comment
Share on other sites

Nu am înțeles ce e acela "reset din recovery". Adică resetare la valorile din fabrica? Dacă da, încearcă și un hard reset. Ar trebui sa șteargă tot, absolut tot. Încearcă. Un prieten a mai avut o problema ca asta și hard reset-ul a rezolvat-o.

 

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Link to comment
Share on other sites

Nu am înțeles ce e acela "reset din recovery". Adică resetare la valorile din fabrica? Dacă da, încearcă și un hard reset. Ar trebui sa șteargă tot, absolut tot. Încearcă. Un prieten a mai avut o problema ca asta și hard reset-ul a rezolvat-o.

 

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

La hard reset ma refeream cand am zis reset din recovery , tot nu rezolva problema...

Link to comment
Share on other sites

  Am cautat inainte si am observat ca acea problema are si o cauza care la tine lipseste. Pe de alta parte intrebarea e de bun simt: de ce nu ai parola? Mare deranj sa raspunzi in loc sa faci scandal ? 

Link to comment
Share on other sites

  Am cautat inainte si am observat ca acea problema are si o cauza care la tine lipseste. Pe de alta parte intrebarea e de bun simt: de ce nu ai parola? Mare deranj sa raspunzi in loc sa faci scandal ? 

Care a fost intrebarea ? A , da ... nu a fost , ai zis : "noi nu ajutam la deblocarea telefoanelor furate. Deci....?" m-ai acuzat direct ca sa nu spun jignit , prin afirmatia asta , si cum te-am rugat nu mai continua cu subiectul ca am cerut inchiderea acestui topic . Si in plus , doar pentru informarea ta , la achizitionarea acestuia din magazin a cerut sa i se puna o astfel de parola pe care nu a cerut-o niciodata pana in momentul in care am schimbat simul. Sper ca esti multumit si o data ce nu ma poti ajuta , nu are rost sa continuam.

Link to comment
Share on other sites

Explicatia este simpla. Telefonul este blocat pe un cont Google, din Android Device Manager.

Telefonul nu poate fi reactivat pana nu se sterge din contul respectiv telefonul ca device. Situatia este astfel:

 

- Telefon vandut si fostul posesor "a uitat" sa il scoata din contul Google; Se mai practica asa ceva din pacate.

- Telefon furat si atunci asta e. Proprietarul il are in continuare si nimeni nu il poate scoate de acolo decat el, telefon inutilizabil. Samsung are acel "Reactivation lock", Allview probabil are ceva similar sau se foloseste de securitatea Google.

De ajutat nu putem, in nici una din situatii nu putem face nimic.

 

De altfel, inchidem topicul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use