Clicky

Jump to content

OnePlus 3 - Discutii generale

Recommended Posts

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eu nu zic că nu trebuia 6, ci că au pus 6, s-au lăudat cu ei, dar nu au optimizat pentru ei. I-au aruncat cu canciocul, să fie. E ca și când pui motor de camion pe berlină și reglezi din calculatorul

Review de la MKBHD la OnePlus 3  

Da, ca să nu stoarcă bateria. Ceea ce întărește ce am spus eu. Bagi 6 GB, dar aduci memory management agresiv, pentru că altfel se duce bateria. Nexam optimizare. Cine vrea să scape de frâna de mână,

Posted Images

Oamenii care n-au avut pb cu QM... Eu de exemplu.

Îmi dau în rate BTRL...

Dar acum nu caut telefon. Am.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Am citit pe net că cei One Plus a ales ca memoria să fie golită așa, dar că vor da posibilitatea ca utilizatorii să schimbe asta. Asta nu mă face să aleg One Plus. Până la urmă am făcut bine că nu am avut încredere în OxyenOS.

Sent from my LG G4-H815 using Tapatalk

Da, ca să nu stoarcă bateria. Ceea ce întărește ce am spus eu. Bagi 6 GB, dar aduci memory management agresiv, pentru că altfel se duce bateria. Nexam optimizare. Cine vrea să scape de frâna de mână, poate schimba un parametru într-un fișier text, dar bateria îl privește.

Vor aparea kernel-uri , rom-uri...moduri prin care "se rezolva"..poate chiar un update de la one+

Sent from my Nexus 5

OP3 nu m-a dat pe spate...de fapt..nimic nu m-a mai dat pe spate de la Note 4 in colo..acolo a stagnat ..tot.

@Innoxius Am vazut comentariul tau pe mobillisimo, dar nu sunt de acord cu tine. Nu exista Android care sa mearga brici cu 2 GB RAM. Decent da, dar nicidecum super. Si Samsung a avut probleme cu mentinerea aplicatiilor in background. Poate mai optimizeaza si OnePlus softul.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

Eu nu zic că nu trebuia 6, ci că au pus 6, s-au lăudat cu ei, dar nu au optimizat pentru ei. I-au aruncat cu canciocul, să fie. E ca și când pui motor de camion pe berlină și reglezi din calculatorul de bord 75 CP, că la peste 75 nu-ți ajunge rezervorul să mergi până în centrul orașului.

Ä‚sta micu tine în memorie majoritatea aplicațiilor deschise, am soft original 5.0.2 și se pare ca lg au făcut o treaba foarte buna cu optimizarea. Nu le deschide asa de repede ca un iPhone 6s (a unei rude), dar având în vedere vechimea telefonului, eu zic ca e de admirat.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

• 1 month later...

O prima impresie este ca sticla de la Nilkin nu acopera tot ecranul si marignile putin curbate ale telefonului lasa putin aer pe lateralelel foliei. Nu e nimic grav asta cu lateralele, dar sticla putea sa acopere mult mai mult. Pe de lata parte, husa transparenta de la Nilkin este subtire si se muleaza perfect pe telefon. Nu da senzatia ca se va slabi curand. 

• 2 weeks later...
Mai bine mai târziu decât niciodată așa că revin și eu cu câteva impresii legate de telefon.  Acestea sunt mai mult niște observații pe care le-am adunat în scurtul timp în care am folosit telefonul.

Pe scurt, telefonul este exact cum este prezentat în multele reviziile de pe internet ceea ce m-a surprins puțin deoarece unii tind să nu menționeze fiecare detaliu negativ despre telefon. Prin urmare, acest dispozitiv are o cameră bună, baterie pe măsură, ba chiar se încarcă 60% în 30 de minute. Cel mai plăcut detaliu pentru mine a fost construcția solidă, iar dimensiunea nu mi se pare foarte mare, dar totuși spatele din aluminiu este destul de alunecos.

Nu o să vă mai spun ce știți deja dacă sunteți interesați de acest telefon și vreau să termin cu o observație legată de ecranul dispozitivului. Lucrul de care am fost curios cel mai tare a fost pixelarea și da, se poate observa, mai alex pe textul alb. Bine, lucrul acesta nu e deranjant dacă te uiți la o distanță normală la ecran, dar partea și mai proastă în legătură cu acesta este calibrarea. Culorile sunt total pe lângă și asta nu ca și saturare. Mă uimește faptul că bătrânul G2 are un ecran mai plăcut decât acest telefon din 2016. OP3 e mai luminos, iar fundalul negru e super pe el, dar cam atât. Sincer și eu eram interesat de telefon, dar după ce l-am văzut în persoană am unele dubii legate de ecranul său.
  • 3 weeks later...